РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (11 серпня 2017) 

 • Уроки чемності на Малій Південно-Західній

  «Перші залізничні «університети» на малих сталевих магістралях дисциплінують підлітків, які дорослішають на очах», — думка, яку почув від інструктора виробничого навчання Запорізької дитячої залізниці Інни КАЛАШНИК. Познайомилися із Інною Георгіївною випадково. Ранком 3 серпня у вагоні метро побачив групу хлопців і дівчат у блакитного кольору сорочках. Поцікавився, хто вони і звідки? Виявилося, за традицією у період літніх канікул з метою обміну досвідом юні помічники машиністів, чергові по станції, провідники зі Львова, Києва, Запоріжжя, Харкова відправляються до друзів. Як мовиться, за перехресним графіком.


  Делегація юних залізничників із Запоріжжя.

  У запоріжців у той день була насичена програма. З 8.00 до 10.00 гостювали на станціях Вишенька та Яблунька у Сирецькому парку, згодом відвідали столичний Музей води, здійснили оглядову екскурсію Києвом.


  Ярославу ГАЛЯВЕНКУ сподобався паровоз­ветеран.

  Хочу розповісти про дев’ятикласника із славного Запоріжжя Ярослава ГАЛЯВЕНКА. Голова Ради Малої залізниці Я. Галявенко протягом трьох років відвідує заняття на найбільшій в Україні малій залізниці. Найближче до душі — вчитися азам чергового по станції. Мріє про вступ до Дніпропетровського університету залізничного транспорту. Вміє дружити. Адже заняття на малій магістралі — це не лише вивчення загального курсу залізниць, будови рухомого складу та інфраструктури. Ярослав Галявенко називає прізвища власних друзів Данила СОКОЛА, Марка ЮРИНГЕРА, Антоніну МИХАЙЛИЧЕНКО. Саме вони підтримують прагнення Ярослава після закінчення середньої школи вступати до ДУЗТу на факультет «Управління перевезеннями». А ще їм подобається, що Ярослав, який закінчив музичну школу, вміє чудово грати на кларнеті. Його маленькі концерти (до речі, твори Людвіга ван Бетховена – це улюблений композитор юнака) – то відрада для друзів.

  Тут треба зробити невелику ремарочку. Поки брали маленьке інтерв’ю в Я. Галявенка на станції Яблунька, диктор оголосив про посадку до вагонів. Місцевий черговий по відправленню, який прикрив очі за склом сонцезахисних окулярів, у дещо незвичному, як до дорослих людей, нетактовному зверненні, презирливо закопиливши губу, «запросив» нас із фотокореспондентом до вагона… Що він іще говорив на адресу журналістів, уже не чуємо. Розсаджуємося у чистому салоні. І ось відправляємося знову у поїздку. А на душі той стан, коли після зустрічі із неввічливим хлопцем думаєш про стару, як світ, проблему: від кого наші діти успадковують грубіянські манери? Хіба що від відвідувачів закладу громадського харчування, що «приліпився» поруч із залізницею? Тривожні умови для виховання підростаючого покоління!? Можливо. Шановні батьки, хочемо нагадати вам, що такі чарівні слова, як «добрий день», «будь ласка», «дякую», «вибачте» вперше пізнаються вдома. Саме вдома діти вчаться бути чесними, старанними, вихованими, доброму ставленню до друзів, повазі до старших і вчителів. Саме вдома надається батькова наука не говорити грубих слів. А на Малій Південно-Західній їх навчають азам майбутньої професії. Батьківське виховання тут лише підкріплюють, але не замінюють.

  Та не все того ранку здалося таким сумним. За вікном буяє Сирецький парк. Старенький паровик весело вітає гудком відпочиваючих і перехожих. Поруч із коліями на дитячому майданчику бавиться дітвора. З вікна добре видно віадук – своєрідна архітектурна візитівка Малої Південно-Західної. Наближаємося до кінцевої станції Вишенька.

  Погляд вихоплює, як галантно сьогоднішній провідник вагона, місцевий співак Владислав СЛОБОДА допомагає зійти на перон всім дівчаткам із Запоріжжя. На душі світлішає. Це і є вихованість. Він радо запрошує запоріжців оглянути маленьке локомотивне депо, станцію, навчальні аудиторії. А у відповідь чуємо про те, як працює Запорізька залізниця, де функціонують не лише транспортна інфраструктура, а й зоопарк, акваріум та зимовий сад. Після обміну враженнями між киянами і їхніми гостями юні залізничники взяли участь у фотосесії.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олега СІРИКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05