РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (4 серпня 2017) 

 • А борг лише зростає

  З початку року в Козятинській дирекції залізничних перевезень поїздами приміського сполучення перевезено понад 1125 тис. пасажирів, що мають право пільгового проїзду в приміському залізничному транспорті. Загалом за перевезення такої кількості пільговиків держава через місцеві органи влади повинна компенсувати залізниці у першому півріччі поточного року понад 13 млн грн. Фактично залізниця отримала лише 8 % від цієї суми.

  Чому так? Про це і йдеться у розмові нашого кореспондента з начальником пасажирського сектору дирекції Іриною ШКЛЯРСЬКОЮ.

  — На території нашої дирекції знаходиться 26 районних та міських рад, з якими ми щороку укладаємо угоди про компенсацію за перевезення у приміському залізничному транспорті пільгових категорій пасажирів, — розповідає Ірина Шклярська. – Однак ще й досі вісім з них такі угоди не уклали. Зокрема у Київській області, яка є у нас найбільшим боржником, таких місцевих рад чотири. Найбільший наш боржник — місто Фастів. З цього міста ми перевезли майже 70 % всіх пільговиків, які скористалися послугами приміського залізничного транспорту в нашій дирекції, а компенсації не отримали й копійки. Хоча борг становить майже 4,8 млн грн. Не набагато кращі справи й з районною радою Попільнянського району, що на Житомирщині, звідки ми перевезли майже 750 тис. пільговиків і яка також ніяк не компенсувала витрат залізниці. До так званої трійки призерів боржників впевнено входить і Славутська районна рада, що на Хмельниччині.

  — Як можна змусити їх ліквідувати борг?

  — Дуже важко зробити це, коли керівники міст та районів ігнорують законодавство, посилаючись на різні обставини. Доводиться домовлятися, переконувати, а інколи навіть позиватися до суду. Бо ми впевнені, що закон на нашому боці.

  — І є зрушення?

  — У певній мірі. Найкращий показник серед областей має Вінниччина – 39 % компенсованих витрат. Серед міст та районів – Козятин, де компенсовано 41 % та 47 % відповідно. Близько до такого рівня й показники Ізяславської та Полонної районних рад, що на Хмельниччині. Проте це не вирішує загальної проблеми із заборгованістю.

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05