РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (4 серпня 2017) 

 • Вадим був там, де стояли на смерть

  Про залізничників, які в складний для України час стали на її захист на східних кордонах, постійно висвітлюється на наших шпальтах. Сьогодні герой нашого матеріалу — молодий шляховий майстер із Житомирської дистанції колії Вадим ВІКАРЕНКО. Лише кілька місяців, минулого, як завершив він військову службу, а нині перебуває у відпустці, яка належить йому за місцем роботи. На пропозицію розповісти про період свого життя, пов’язаний з участю в АТО, погодився охоче. Хоча зауважив: «Це справжня війна, а не антитерористична операція, я в цьому переконався».

  Говорили з Вадимом на різні теми: про Революцію гідності, про країну і патріотизм, про його професію. Запитую, чому обрав свого часу саме залізничний фах?

  Вадим розповів, що родом він із с. Вигода, що на Житомирщині. А там мешкає чимало залізничників, від яких ще з дитинства чув багато про роботу на сталевій магістралі і вважав її престижною. Так і сталося: після отримання базової шкільної освіти юнак вступив до Вінницького транспортного коледжу. В Житомирській дистанції колії проходив виробничу практику, сюди ж прийшов і працювати монтером колії. Вадим розповідає, якими цінними були для нього, вчорашнього студента, настанови старших колег, зокрема практичні й мудрі поради тодішнього бригадира Анатолія Івановича ЦИМБАЛЮКА. На четвертий рік роботи В. Вікаренко став шляховим майстром. Межі околодку, в якому він працює, – ст. Крошня, Дубовець, роз’їзд Богунський і до ст. Курне.

  Але згодом у житті залізничника сталися зміни. У липні 2015-го його мобілізували до Збройних сил України. Спочатку були два місяці навчання, а потім у складі 90-го окремого десантного батальйону відправили на схід країни для виконання військових завдань. Перший бойовий виїзд був на Опитне, потім – загострення в Зайцевому. Це була вже зима з морозною холоднечею. У той період сталися й перші втрати побратимів. А потім була в житті Вадима Вікаренка Авдіївська промзона: з ночами під обстрілами, з підступними жорстокими зіткненнями з ворогом, із суворими реаліями гібридної війни. Про ті дні і ночі нині нагадує медаль, яку він з гордістю носить на військовій формі. На ній написано: «Авдіївка, промзона», а на зворотному боці: «Стояли на смерть». Це не державна відзнака, хоча має Вадим і державну – «Захиснику Вітчизни», та воїн нею дуже гордиться.

  Біля Авдіївки Вадим отримав поранення. Через постріл снайпера дрібні шматки бетону прошили його зіниці. Були місяці лікування, складні операції, під час яких лікарі діставали багато дрібних осколків. Вадим безмежно вдячний їм за те, що має можливість бачити. Під час нашої розмови він ще багато розповідав про службу, про справжню підтримку бойових побратимів… Щиро хотілося б побажати цьому молодому чоловіку, який разом з іншими воїнами-захисниками доводить свій патріотизм не на словах, а на ділі, захищаючи Україну, безхмарного неба і побільше щасливих моментів!

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05