РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 28 (28 липня 2017) 

 • І спорт, і наука, і мистецтво

  Щорічно 20 липня відзначається міжнародне свято, присвячене грі в шахи. Батьківщиною шахів вважають Індію, там з’явилася гра чатуранга – попередниця шахів. В Україні шахи відомі давно, вони прийшли з Персії: з усної словесності відомо про популярність гри ще за часів Київської Русі. Підтвердженням цього — шахові фігури в археологічних розкопах Вишгорода, Києва, Турова… За гетьманщини шахістом був митрополит Т. Яновський, а меценатом шахового мистецтва — гетьман К. Розумовський.

  Сьогодні цією грою захоплюються мільйони. Є талановиті шахісти і в залізничних підрозділах. І серед молоді теж. Нещодавно познайомилася з молодою шахісткою, працівницею Коростенської дистанції колії.

  Наталія ВЛАСЕНКО працює диспетчером в дистанції колії. Кожної зміни їй належить працювати з оперативною інформацією з дільниць, з відміною та видачею попереджень про зменшення швидкості поїздів. Наталія Василівна розповіла, що професійну освіту здобувала у Вінницькому транспортному коледжі, згодом закінчила у Харкові Український державний залізничний університет. Починала професійний шлях у Житомирській дистанції колії, потім стала працювати в Коростені.


  Наталія ВЛАСЕНКО -
  «Грайте в шахи, розвивайтесь та удосконалюйтесь, щоб легше вирішувати життєві випробування».

  Наталія розповідає про захоплення: грає в шахи з 10 років. Цієї гри її і брата навчив батько. Наталію гра захопила так, що вона з нею не розлучається й досі. Перше визнан¬ня прийшло, коли вона — старшокласниця із с. Броницька Гута Новоград­Волинського району — брала участь у районних змаганнях. Перемоги тоді її підбадьорили й надали впевненості у своїх силах.

  І хоч про своє хобі Наталія ніколи не забувала, але участь у великих організованих змаганнях знову почала брати вже працюючи на залізниці. У 2013 р. вперше стала учасницею Спартакіади Південно¬-Західної залізниці: тоді молода шахістка здобула «бронзу». Було чимало змагань серед підрозділів Коростенського вузла, де Н. Власенко отримувала першість.

  Чи ж впливають шахи на характер людини, чи допомагає це заняття у щоденних справах? — обговорюємо з Наталією. Моя співрозмовниця вважає, що, безумовно, гра сприяє розвитку логічного мислення, формує витримку, вчить вмінню прораховувати наперед, та й емоцій під час «двобоїв» вистачає.

  Кожна участь у змаганнях для Наталії Власенко — завжди приємна подія, бо це знайомство з цікавими людьми, новий досвід від гри. Доводилося їй грати і з сильними шаховими партнерами з Києва, Жмеринки, Конотопа… Попереду в Наталії ще нові зустрічі й поєдинки шахістів. Побажаємо ж їй успіхів, нових перемог у грі, яку називають і спортом, і наукою, і мистецтвом!

  P. S. До речі, наша героїня на ХІХ Спартакіаді залізничників регіональної філії «Південно¬Західна залізниця» виборола «золото» у змаганнях з шашок серед жінок. Тож попереду ще й Харків!

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05