РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 1 (2 січня 2009) 

 • Дарувати нові імена оновленим станціям

  Мотриса начальника Південно-Західної залізниці стрімко перетнула вихідні стрілки Дарницького залізничного вузла. Вхідний світлофор наступної станції Бортничі запрошував на бокову колію. Зупинка - і ось ми на імпровізованому майданчику, де має відбутися урочиста подія. А саме: акція з перейменування ст. Бортничі у станцію імені Героя України Георгія Кірпи надовго залишиться у пам’яті тих, хто був присутній тут о 15 годині 19 грудня.

  Хтось із мудрих наголосив: мертві залишаються живими, поки є живі, які пам’ятають про тих, хто полишив цей світ. Збереження історичної пам’яті, увічнення імен видатних людей України, життя і діяльність яких пов’язані із залізничним транспортом - цей процес на столичній магістралі має своє продовження. Станції, у назвах яких закарбовано імена діячів - то свідчення поваги до достойників. Клавдієве, Немішаєве, імені Петра Кривоноса, імені Бориса Олійника - данина звершенням видатних діячів, що сприяє збереженню для майбутніх поколінь відомостей про важливі сторінки життя залізничної спільноти.

  Закарбувати у свідомості сучасників і наступників імена видатних українців. Ця традиція, що започаткована декілька десятиліть поспіль, не зникає. Серед зірок першої величини, які жили і творили в ім’я розвитку вітчизняного транспортного комплексу, Герой України, міністр транспорту і зв’язку України, генеральний директор Укрзалізниці, , заслужений працівник транспорту України, кавалер орденів Дружби народів, «За заслуги» ІІІ ступеня, князя Ярослава Мудрого ІV ступеня Георгій Кірпа. Ця особистість по праву займає своє місце у когорті видатних людей України, адже за його ініціативи зроблено неповторний внесок у становлення міжнародних транспортних коридорів на терені нашої держави. Нагадаємо, активізація процесу розбудови МТК відбувалася впродовж початку 2000 - кінця 2004 р.р ( роки найактивнішого удосконалення транспортних галузей країни).

  - Для Південно-Західної магістралі це значуща і знакова подія, адже ми хочемо не втрати історичну пам’ять, без якої не може існувати суспільство. Ми маємо цілий пласт меморіальних пам’яток, присвячених діячам залізничної галузі. Цілком виправданим є рішення колективу Південно-Західної залізниці, яке підтримав дорпрофсож, про перейменування на честь Георгія Кірпи станції Бортничі Київської дирекції залізничних перевезень, - наголосив під час урочистого мітингу з нагоди відкриття меморіальної дошки на ознаменування життєвого шляху Георгія Миколайовича начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН.

  - Сьогодні є нагода згадати, а віднині і вічно пам’ятати про нього, як про людину сміливу і про талановитого керівника, про патріота, - продовжив думку О. Кривопішина щойно призначений на посаду генерального директора Укрзалізниці Михайло КОСТЮК. - Понад тридцять років активної творчої діяльності Георгія Миколайовича позначені яскравим природним обдаруванням і великою працездатністю.

  Присутні - керівники Укрзалізниці, служб Південно-Західної магістралі, працівники станції, подорожні - почули короткі відомості з біографії Г. Кірпи - генерального директора Укрзалізниці - міністра транспорту і зв’язку. З травня 2002р. під його орудою було здійснено низку масштабних проектів, а саме: будівництво автомагістралі Київ - Одеса. У ті часи в столиці було розгорнуто роботи з реконструкції Дарницького вокзала та зупинного комплексу Караваєві Дачі, будівництво нового мосту через р. Дніпро. Почали курсувати пришвидшені поїзди до Харкова та Дніпропетровська. Цей процес не припиняється і сьогодні. З початком реформ у морському, авіаційному, портовому, автомобільному господарствах країни спостерігався стрімкий підйом галузевої економіки. У вітчизняному машинобудуванні розпочато розвиток до того не існуючої електровозобудівельної галузі. Здавалося, енергія та працелюбство цієї людини не матимуть меж. Але... Трагічний випадок, який стався в його оселі, що розташована неподалік від станції Бортничі ( тепер вона носитиме його ім’я) наприкінці грудня 2004 р. назавжди зупинив серце Г. Кірпи.

  Квіти біля меморіальної дошки на будівлі щойно відремонтованого вокзалу, які поклали М. Костюк та О. Кривопішин, ще довго нагадуватимуть місцевим та подорожнім про вічне.

  ... Гучний, тривалий гудок мотриси, яка поспішала у бік столиці, рознісся увсебіч, ставши останнім акордом урочистого дійства. Отже, зроблено корисну справу, продовжено добру традицію - дарувати нові імена оновленим станціям.

  Іван СОТНИКОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05