РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (14 липня 2017) 

 • Бухгалтерія любить точність

  Коли вам говоритимуть, що в бухгалтери йдуть за покликанням… Чесне слово, я б не повірив. У покоління молодого професійні пріоритети завжди були іншими. У часи давні вони мріяли стати космонавтами, геологами, конструкторами, лікарями… У нинішній, самі знаєте, або топ-моделлю, або банкіром, або бізнесменом крутого замісу. Про бухгалтерію, роботу конторську над рахівницею (був такий спосіб зводити дебет з кредитом) чи за комп’ютером з «1С» не йшлося і не йдеться хоч престиж роботи бухгалтера росте й росте.


  Бухгалтер Ганна Миколаївна АРТЮХ не шкодує, що доля змусила перекваліфікуватись.

  Тільки життя – штука складна. Інколи так поверне, що аж дух перехоплює. Й нереалізовані пілоти, геологи, лікарі сідали рахувати гроші. До речі, парадокс: бухгалтери мають справу з грішми, але «живих» їх не бачать. Хіба що свою зарплату, яка в переважної більшості доволі скромна.

  Ганна Миколаївна АРТЮХ теж не збиралася ставати бухгалтером. Випускниця сільгоспінституту, економіст, за фахом працювала з рік. А там її величність доля змусила перекваліфікуватися. Спочатку Ганна Миколаївна працювала в бухгалтерії БМП-615, потім – у бухгалтерії Конотопської дистанції вантажно¬-розвантажувальних робіт. Коли дистанції наказали жити «довго та щасливо», перейшла до дирекції. У травні 2013 р. очолила бухгалтерію відокремленого підрозділу. І тепер, коли минуло стільки літ, ніскілечки не шкодує за економікою.

  – Бухгалтерія, – говорить вона, – це точність. Щоб цифра до цифри, щоб чітко співпадали… Економіст же оперує узагальненими категоріями.

  – Так нудне ж це заняття складати цифру до цифри.

  – Не кажіть. То лиш на перший погляд. Тим паче, коли у хорошому колективі (а у нас він саме такий) працюється добре і час летить непомітно.

  Не нудьгують бухгалтери ще з однієї причини: податкове законодавство держави примхливе, як погода в цьогорічному липні, а створення ПАТ «Укрзалізниця» зумовило низку змін – залізнична бухгалтерія поступово переходить на міжнародні стандарти.

  – Складнувато, – погоджується Ганна Мико­лаївна. – Бухгалтерія любить стабільність. Але віримо, що цей період не затягнеться, врешті, перехідний період скрізь такий, у будь¬якій сфері.

  Ганні Артюх, за її словами, залишається рік до пенсії. Тільки це ще так далеко. А ось квартальний звіт якраз перед професійним святом. І про нього всі думки цієї симпатичної жінки.

  Ганна Миколаївна, як ви розумієте, давній читач залізничної газети. Дорікає, що про бухгалтерів пишуть мало, та користується нагодою, аби привітати колег із Днем бухгалтера.

  – Бажаю, – сказала вона, – всім міцного здоров’я та щастя, миру й благополуччя. Молоді – творчих успіхів. І щоб бухгалтери нарешті отримували достойні зарплати!

  ДОВІДКОВО

  За статистикою майже 90 % бухгалтерських послуг надають жінки, але придумали бухгалтерію чоловіки.

  Найперші зачатки бухгалтерії з’явилися ще 6 тис. років тому. Це були звичайні зарубки на дереві або вузлики, так звані знаки обліку. Батьківщиною бухгалтерії вважається Єгипет, саме в цій державі почали вести перший облік і застосовувати проведення операцій.

  Засновником бухгалтерського обліку в тому вигляді, до якого ми звикли, є математик з Італії, а пізніше пріор монастиря на кордоні Тоскани й Умбрії Лука Пачолі. Тоді ж у XV ст. і з’явився термін «бухгалтер».

  Слово «бухгалтер» походить від німецьких слів «Buch» – книга і «Halter» – тримач. Найменування професії дуже точно відображає специфіку роботи бухгалтерів в епоху Середньовіччя, адже в ті часи дані про надходження і витрати матеріальних цінностей та грошових коштів заносилися в спеціальну книгу.

  Микола ПАЦАК,
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05