РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (23 червня 2017) 

 • Хресний хід в ім’я України

  Під час зустрічі Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА з головою Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергієм ТОМІЛЕНКОМ Святійший наголосив, що про церкву українські журналісти почали писати багато хорошого після подій на Майдані.

  Зокрема, коли брама Михайлівського монастиря відчинилася перед майданівцями, яких переслідували силовики. Розповів і про свою відмову керівництву СБУ, яке напередодні вимагало від нього розмістити в церковних приміщеннях своїх снайперів та співробітників нібито для «захисту» Михайлівського собору. Святійший вражений силою волі нашого колеги Романа Сущенка, який написав йому з московської в'язниці листа. Каже, що Роман терпить і не кориться несправедливим звинуваченням, коментує Сергій Томіленко.

  У сьогоднішньому матеріалі від нашої постійної дописувачки зі Сновська, секретаря начальника Сновського локомотивного депо, голови первинної профспілкової організації цього підрозділу Анни ПОЛЮШКО — цікава розповідь про її недавню подорож до м. Городня.

  — У травні цього року виповнилося 345 років із дня створення Городнянської козацької сотні. Вона була заснована у м. Городня, що на Чернігівщині, у 1672 р. гетьманом Іваном Самойловичем.

  21 травня мені випала честь побувати у м. Городня і взяти участь в урочистих заходах. Але про все по порядку. Спочатку ми всією родиною були присутні на недільній Божественній літургії в Українській православній церкві Київського патріархату. Настоятель – отець Андрій (Романюк). Саме завдяки йому і за підтримки жителів Городнянщини, особливо козаків, у липні 2015 р. відбулося відкриття Українського православного храму у м. Городня.

  Отець Андрій – священик від Бога. Справжній патріот України, вміє згуртувати навколо себе людей, навернути до віри, допомогти стати добрішими, небайдужими, навчити зовсім по-іншому сприймати життя.

  У храмі було урочисто і затишно. Зібралося чимало людей. Під час служби, коли звучали молитви, антифони, фізично відчувала, як усі негаразди відходять на другий план, втрачають свою значимість, а на душі стає тепло і затишно. Після закінчення літургії отець Андрій, як завжди, промовив проповідь, після – привітав козаків та усіх жителів і гостей міста зі святом – 345-ю річницею з дня створення Городнянського козацтва.

  Після проповіді відбувся хресний хід навколо церкви з козацьким прапором і хоругвами. Церковний хор співав тропар, а йому підспівували учасники ходу. Прості слова пісноспіву мають глибокий зміст, який потрібно відчути душею. Дозвольте процитувати: «Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє. Перемогу побожному народові нашому над супротивником подай і Хрестом твоїм охороняй нас, оселю Твою».

  На гостей заходу чекав приємний сюрприз. Біля церкви був накритий святковий стіл, а в казані димився свіжозварений на вогнищі справжній козацький куліш. Ніколи нічого смачнішого я не їла, — констатує Анна Полюшко. — Мальовнича природа, присмак диму, свіжий вітерець, смачні страви, доброзичливі люди, піднесений настрій — саме таким мені запам’ятався цей день. Я, як ніколи, була щаслива, адже там, у куточку поліської землі, біля української церкви, мала змогу помолитися за світле майбутнє нашої держави, родини, друзів і близьких разом зі щирими і простими людьми. Дякую отцю Андрію за те добро, яке ця світла людина творить на нашій землі, і за те, що ми всі стали трішки кращими і завтрашній день зустрічаємо з вірою та твердим впевненням, що на все – воля Божа.

  Усі, на чий рід впала тінь пособництва і зради на сході України, нехай змиють зло зі своїх сердець покаянням.
   

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Анни ПОЛЮШКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05