РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (23 червня 2017) 

 • Голка в руках медсестри робить дива

  Із Зоєю ВДОВИЧЕНКО ми мешкаємо в одному місті. Часто зустрічаємось на залізничному пероні дорогою до столиці й у зворотньому напрямку. Буває, випадає нагода поспілкуватись у вагоні електрички.


  Рушник — на щастя, умішка — на добро.

  Під час однієї з таких подорожей розговорилися про родини, дітей, захоплення, плани на вихідні. Зоя Володимирівна розповіла, що збирається з родиною до матусі, яка святкуватиме власне 80¬річчя. «На городі порається, та ще й вишиває до цього часу…».


  Творчий доробок Зої ВДОВИЧЕНКО.

  Розмірковую, Єва Григорівна – так звати матір Зої Вдовиченко, — без землі не може, то не дивно, коли виросла в селі. А от щодо вишивання жагу не втратила у поважному віці, це неабияк дивує. Що ж тоді її найменша донька вміє? — запитую у старшої медичної сестри реєстратури поліклініки ККЛ №2 Зої Вдовиченко. І відповіддю, а вірніше, побаченим дуже вражена: ікони, картини, рушники Зої Володимирівни — це справжні дивовижні витвори. Зустрічаємось для продовження розмови у кабінеті Зої Вдовиченко.

  «У нас у родині всі вишивали, — розповідає Зоя Володимирівна, а зараз і моя донька Юля цим захоплюється. Саме свого часу допомога їй закінчити шкільне завдання вишити зайчика — й стала для мене початком того, що сьогодні голка й нитка — то мої найперші помічники у творчості. Цей рушник я вишивала для доньки» — демонструє нам наша співрозмовниця. Адже важливі події у нашому житті ніколи не обходились без рушників. Вишитий рушник був знаком гостинності, на ньому підносили дорогим гостям хліб­сіль, на рушниках приймали немовлят, а також проводили в останню путь, під час будівництва нового дому рушниками піднімали сволок, а потім дарували їх будівельникам. Без рушників не обходилось і весілля. Рушник, на який ставали молодята, був запорукою вірності. Рушником зв’язували руки нареченим, бажаючи їм щасливої та міцної сім’ї. А вже яким оберегом є він для рідної доньки годі й казати. Все материнське тепло, турбота, любов, захист, сила закодовані за допомогою голки та нитки у кольорових хрестиках.

  …Маки, ромашки і соняхи — то улюблені квіти майстрині, яка вміло поєднує турботи старшої медичної сестри реєстратури поліклініки, прекрасної жінки, турботливої матусі. Й мабуть, ці квіти, як і роботи Зої Вдовиченко, говорять про неї красномовно.

  Соняшник — символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він — чи не найсильніший серед квітів, знайшов своє місце під світилом. І не міг його не знайти, бо постійно орієнтується на небесні промені — повертає за ними свою схожу на сонце голівку. Тож сонце його не засліплює, він не боїться стати невидющим від успіхів чи досягнень. Золоточуба, життєрадісна квітка дарує тепло і світло, як і людина, яка закохана у неї…
   

  Валентина КОЛЯДА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05