РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (23 червня 2017) 

 • І Кодня була в її житті

  Ветеран праці, колишня заступник начальника станції Бердичів Олександра Онуфріївна ТИХОНЧУК цими днями відзначає 80-річний ювілей. Роботі на залізниці вона віддала майже 40 років. Навіть після виходу на заслужений відпочинок продовжує активно участувати в житті рідного трудового колективу, вже майже півтора десятка років очолюючи ветеранську організацію станції Бердичів.


  Ветеран праці Олександра Онуфріївна ТИХОНЧУК плекає творчі плани.

  — У нашій родині на залізниці працювали мої дідусь та батько, однак я й не думала продовжувати династію залізничників, — зізнається Олександра Онуфріївна. – Після закінчення школи поступала в інститут легкої промисловості. Здається, і вчилася у 10¬річці добре, але вступні іспити завалила. Звісно, було розчарування. Та щоб хоч якось зайняти час до наступного вступу до вишу, подала документи до нашого залізничного училища. Так і стала залізничницею. Пам’ятаю, коли закінчували навчання і готувалися до того, куди направлять працювати, у нас чомусь з цього приводу жартували, «щоб тебе Кодня не минула». Кодня — це невеличка станція на перегоні Бердичів—Житомир. Навіть і не знаю, чому вона мала таку славу, однак можу сказати, що Кодня не минула мене.

  Діставатися з Козятина до роботи їй доводилося у кілька етапів, пересідаючи з приміських поїздів навіть на вантажні. Було дуже незручно, однак терпіла. І коли за півроку роботи почула від начальника станції «якщо ще не написала заяву на звільнення — буде з тебе толк», була приємно здивована такою оцінкою своєї роботи.

  Тут, у Кодні, працювала товарним касиром та прийомоздавальником. Здавалося, для молодої дівчини цілком задовільні посади, проте вона хотіла організовувати рух поїздів. Тому без відриву від виробництва й поступила до Всесоюзного інституту інженерів транспорту. Поки навчалася, працювала вже черговою по станції Сестринівка. Згодом, вже маючи диплом, попросилася до Козятина – великої вузлової станції, де набувала досвіду роботи чергового на постах № 1 та № 3.

  Заступником начальника станції Бердичів стала вже далекого 1976-го й пропрацювала на цій посаді 18 років.

  Вийшовши на заслужений відпочинок, Олександра Онуфріївна не змогла залишатися осторонь життя рідного трудового колективу. Знаючи її активну життєву позицію та якості відмінного організатора, ветерани станції вже декілька разів обирають її головою своєї організації. Повсякденною роботою на чолі цього громадського об’єднання вона виправдовує їхню довіру.

  — У мене двоє синів, — розповідає моя співрозмовниця. – Думала, що й вони продовжать династію залізничників, однак хлопці обрали військовий фах. А ось найменший онук, Іванко, минуло року потішив бабусю й став студентом Красноярського інституту інженерів залізничного транспорту. Зараз ми жартома називаємо один одного колегами. Нещодавно у телефонній розмові звертаюся до нього: «Привіт, колего! Як навчання?». На що почула: «Важко, бабусю. Однак тримаюся. Ти ж не втекла зі своєї Кодні…». Дуже хочу побачити його на свій ювілей. Та обставини складаються так, що крім старшого сина інші мої рідні, які мешкають зараз у Росії, приїхати не зможуть. Але надії побачитися з ними я не втрачаю.

  Свої ювілейні 80 вона зустрічає з оптимізмом та у доброму гуморі. Виношує ще чимало цікавих планів, один з яких — літопис станції Бердичів у фотографіях. Їх зібрано вже чимало. Є унікальні, зі сторічною історією.

  — Я рада, що наші ветерани та працівники станції підтримали цю ідею. Вважаю, що це буде цікаво для всіх, — сказала Олександра Онуфріївна.
   

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05