РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (23 червня 2017) 

 • У Конотопі коза до воза не йде

  «Четверта платформа – не місце для торгівлі». Під такою назвою на офіційному сайті Конотопа з’явилася інформація про чергову спробу подолати бізнес-стихію на залізничному вокзалі. Ще б пак. Несанкціоноване, безконтрольне базарування, за яке накладається адміністративне стягнення. Та й дирекція залізничних перевезень вкотре звернулася до влади, наголошуючи: це заважає працювати та наражає людей на небезпеку.

  Отож зібралися влада, представники усяких органів та постановили: із 15 червня на залізничній території, звідки поїзди відправляються у північно­східному напрямку, торгувати зась. І того ж дня о шостій ранку, за інформацією місцевих ЗМІ, група не названих, але наділених повноваженнями осіб умовляла бізнес-¬бабусь та бізнес¬-дідусів не порушувати законодавство. Чи то умовляння не подіяли, чи то група була мало численною, а 16 червня о восьмій ранку тут, на четвертій платформі, я нараховую двадцять продавців молока, ягід, розсади тощо. 17¬го – удвічі більше. В понеділок, у небазарний день, зауважте, — п’ятдесят. А що буде у вівторок та середу? Ягоди ж вродили, корови дояться, а кури перевиконують план несучості.

  Торгівля на перонах у Конотопі – явище давнє. Нікола Конотопський (не путайте із Ніколло, який теж звідси. – Авт.), злодій, що узявся писати книжки, в автобіографічному романі розповів, як він розпочинав життєвий шлях. А саме: ще піонером уранці рвав квітки по чужих садках, а ввечері продавав пасажирам на вокзалі. А поїздів, до слова, тоді, у п’ятдесятих роках минулого століття, було багато.

  Чим торгували на перонах? Соняшниковим насінням, вишнями, яблуками, грушами… Тільки великого розвою, подібного до нинішнього, перонне підприємництво не мало: міліція не давала розгорнутися. Тепер же, після ліквідації лінійного відділу, транспортних правоохоронців, привілля. Торгуй – не хочу.

  Колись класик запитував: «Чи прийде коза до воза?» Уже не пригадую, як там було з Воликами та Хомою Гудзем, але в Конотопі, мабуть, що ні. На четвертій платформі як торгували, так і торгують.

  Микола ПАЦАК, Фото debaty.sumy.ua
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05