РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 22 (16 червня 2017) 

 • Світ і залізниця в дитячих малюнках

  Конкурс дитячого малюнка, який проходив на асфальті, що біля корпусу Головного інформаційно-обчислювального центру ПАТ «Укрзалізниця», у розпалі.


  Олександра КОЧЕТКОВА мріє проїхатись на справжньому паровозі.

  Восьмикласниця середньої школи № 26 Олександра КОЧЕТКОВА малює паровичок. Малюнок хоча й невеличкий за розмірами, проте, на мій суб’єктивний погляд, на асфальті юна художниця вдало відтворила безліч основних вузлів та деталей, без яких не обходиться жоден паровоз.


  Максим ВАСИЛЕНКО малює конструкцію нового локомотива та логотип компанії.

  Хист до образотворчого мистецтва батьки дівчинки помітили ще у ранньому дитинстві. І вже з першого класу малювати олівцем, фарбами, кольоровою крейдою стало одним із найулюбленіших занять Саші. Хоча, як зазначила у бесіді мама Олександри Тетяна Миколаївна (працює помічником начальника Головного інформаційно­обчислювального центру ПАТ «Укрзалізниця») — це не єдине захоплення доньки. Художня ліпка полімерною глиною – також із дитячого всесвіту О. Кочеткової. Дівчинка займалася у шкільному театрі, вивчає властивості лікарських рослин у біологічному гуртку. Але малювання поки що залишається одним із рушіїв у світ прекрасного.

  І як я можу цілком забути класного керівника Олександри – заслуженого вчителя України Тамару Михайлівну ЛЕВЧЕНКО? Нетлінна стрічка спогадів, про співробітництво з якою за часів моєї вчительської практики у школі, така ясна і світла! Як не намагалися роки її стерти. Проявляючи ту стрічку, впіймав себе на думці, що як і кілька десятків років тому Тамара Михайлівна вдало вчить і виховує юних українців. До речі, Олександра Кочеткова розмалювала власного паровичка у жовто­блакитних кольорах. Чи потрібні додаткові коментарі про юну громадянку України?


  Різнокольорові долоні. Запитайте в юних художників - «Сподобався суперконкурс?!» Відповідь є позитивною.

  Від малюнка Саші переходимо до спільної роботи Марії АІТ РОМАНІЇ (школа № 125, плюс два роки навчання у художній школі) та Поліни ЧОПОВСЬКОЇ із київської 127-ї. Дівчатка разом намалювали стрімку зграю фантастичних птахів. Ширококрилі птиці вдало «приземлилися» біля паровичка, який намалювала Олександра Кочеткова. Ось квіти, тут – національний прапор держави Україна, трохи далі — емблема ПАТ «Укрзалізниця». Над малюнком, який Максим ВАСИЛЕНКО назвав «Локомотив майбутнього», хлопець працював довго і наполегливо. А Валерія ПІДГУРСЬКА під час роботи максимально наблизилась до художнього «полотна». Дівчинці до душі малювати, розпростершись біля свого етюду. Троянда від Антоніни СОЛОНЕЦЬ, прапорець від Марії КОНОНЕНКО та Марії САЛЮК, візерунки у конструктивістському стилі, які намалювали Роман ДІДЕНКО й Аркадій ЖЕЛЄЗНЯК, – таким бачать навколишній світ конкурсанти. Згодом роздивляємося роботу найменшої художниці Рити ІЛЬЧУК. Як старанно дівчинка перемальовує із маленького папірця логотип Укрзалізниці. «Хочу якнайкраще виконати завдання конкурсу, яке нам оголосила Ірина ОВ’ЄДО», — говорить маленька художниця. Заступник голови профкому центру І. Ов’єдо, яка ні на крок не відходила від конкурсантів, пропонує нам і далі слідкувати за творчістю юних. Чимало залізничних мотивів закарбовано на асфальті. Знайшлося місце Лису із казки Антуана де Сент­ Екзюпері. Фоторепродукції збережено в електронній пам’яті редакційного об’єктива. А погомоніти вдається не з кожним. Погляд дитячих очей, які зайняті важливими справами, бува, сигналізував про те, що зайві розмови у художній студії під відкритим небом заважають. Хоча… В Олександра ЯРИГІНА, який вчиться у середній школі № 198, художній талант відкрила рідна бабуся Світлана Михайлівна. За що їй він безмірно вдячний.

  Кадри, малюнки. Вони мерехтять переді мною, наче вікна поїзда, а поїзд стрімко нарощує швидкість. Час біжить невблаганно.

  …Як і кожний інженер з інформаційних технологій, Ірина Ов’єдо володіє секретами зі світу комп’ютерної техніки, а ще як профспілкова активістка вміє знаходити юні таланти, спілкуватися з дітьми Це за її пропозицією всі учасники конкурсу на завершення розмальовування у всі кольори веселки асфальту, що у внутрішньому дворі ГІОЦ, розфарбували свої долоні кольоровою крейдою. На знак того, що вони залишились задоволеними пленером. На запитання про те, що таке пленер, допитливий Володимир САПОЖНІКОВ отримав вичерпну відповідь від старших: малювання з натури на природі. Майже так вийшло і цього разу. Природу замінив асфальт. Примхи нашого часу. І непотрібно нічого зайвого. Лише крейда, лише дитяча фантазія. Чекатимемо на нові конкурси. Під час таких заходів діти вчаться обдумувати власні кроки, співставляти власні творчі сили. Головний інформаційно­обчислювальний центр ПАТ «Укрзалізниця» відкриває художні таланти. Добра справа, чи не так?
   

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олени ХАРЧЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05