РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 22 (16 червня 2017) 

 • Простий секрет лікарки

  Коли бачиш реалії нашого життя, вітчизняної системи охорони здоров’я, що дісталась нам у спадок із радянських часів, то хочеться змінити їх на краще. Медична реформа сьогодні — перша спроба змін такого масштабу, в основу якої покладено світову практику, коли фундаментом медичної допомоги є первинна ланка системи. Саме поліклініка Київської клінічної лікарні на залізничному транс-порті № 2 філії «ЦОЗ» ПАТ «Укрзалізниця» і є такою ланкою.

  Наш співрозмовник — лікар­терапевт Леся ШОЛОГІН — зазначає, що поліклініка оснащена сучасними методами діагностики. До послуг пацієнтів — лабораторія, багатопрофільна УЗ діагностика, ендоскопічні (гастроколоноскопія) та функціональні (велоергометрія, холтер АТ та КГ, ФЗД) методи обстеження. Ці дослідження та досвід лікарів­професіоналів дають бажаний результат для пацієнтів. Повертаючись до обговорення проблем медичної реформи, Леся Орестівна, підтримуючи рішення МОЗ, направлені на підняття ролі лікарів первинної ланки, констатує про нелегке фінансове становище. Молоді спеціалісти, особливо чоловіки, які забезпечують матеріальне становище у родині, почасти не мають можливості реалізувати власне призначення — лікувати…

  Доведено, що у 80 % випадків думка про людину, довіра до неї базується на підґрунті першого враження.

  — Чітка, гарна мова, повага, співчуття до моїх проблем — це найперше, що викликає захоплення під час знайомства з Лесею Орестівною. Згодом ти впевнюєшся у її принциповості, безкорисливості, професійності, — такі слова почула від пацієнта, що вийшов разом з дружиною з кабінету лікаря. — Про таких треба писати…

  — В чому ж секрет молодої лікарки? — запитуємо під час розмови.

  — Люблю працювати з людьми, хочу принести користь. Гостро відчуваю їхню потребу в пораді, консультації, соціальному спілкуванні, природній потребі виговоритись і тим самим полегшити свій душевний стан. Намагаюсь доступними лікарськими засобами вплинути на покращення фізичного стану. Ось і все…

  А я відчуваю, що неабияку вагу має внутрішній світ, етичні установки, світогляд Лесі Шологін. Від морального враження, яке відчуваєш під час спілкування, залежить ставлення до лікаря як до особистості, можливість та ефективність співпраці для досягнення результатів. На думку спали рядки Лесі Українки: «При щирості між людьми, при глибокій і міцній симпатії ніякий ризик не страшний». Саме таке відчуття безпечної довіри викликає особистість Лесі Орестівни.

  — Сьогодні з теплотою згадую викладачів з величезним досвідом, як кажуть, старого гарту: професора Володимира БЛАГОДАРОВА, Земфіру Валер’янівну МОРОЗОВУ, Валерія Віталійовича ТЕПЛОГО. За п’ять років на посаді терапевта в клінічній лікарні № 2 зрозуміла, що у цього медичного закладу є ім’я, за яким стоять щоденні і щонічні потреби хворих, відкритість керівників будь-яких рівнів, довіра й бажання не залишати пацієнтів сам на сам з проблемою. Заслужений лікар України, лікар­офтальмолог вищої категорії, головний лікар Леся Богданівна ДРОФА, заступник головного лікаря з поліклінічного розділу роботи, лікар­кардіолог Ярослав Іванович КЛЕБАН, завідуюча терапевтичним відділенням, лікар­терапевт Олена Іванівна ПОРТНА, завідуючий терапевтичним відділенням Олександр Михайлович ДІДКОВ й інші колеги, — запевняє Леся Шологін, — завжди відкриті для спілкування і допомагають не лише порадою.

  Окремо хочу подякувати медичній сестрі, з якою працюю, Наталії Федорівні КОРОЛЬ, яка 40 років віддала медицині. Саме вона допомагала мені робити перші кроки на лікарському просторі, радила, підказувала, заспокоювала і підбадьорювала, коли не одразу все виходило.

  ПРЯМА МОВА

  «З тих пір, коли пам’ятаю себе, я хотіла бути лікарем. Хоча в родині медиків не було, за винятком хіба що прабабусі Павліни, яка вміла лікувати травами. Пам’ятаю свій перший іграшковий набір лікаря, а першим пацієнтом був дідусь Мирослав, який мужньо «терпів» усі мої процедури та діагностику. У підлітковому віці з’являлись деякі інші захоплення, та любов до медицини перемогла, — розповідає Леся Шологін. — Після школи вступила до НМУ ім. О. Богомольця: шість років навчання з поєднанням теорії та практики у співвідношенні 75:25 %, згодом інтернатура, де фактичне стажування становить 75 %, решту — теорія. Таке мудре поєднання дозволяє отримати кваліфікаційний рівень і готовність до самостійної професійної діяльності».

  Терапевт Леся Шологін працює у дві зміни. Мовою статистики, за день на прийомі отримують консультативну допомогу від 30 до 40 осіб з шести структурних підрозділів, закріплених за даною дільницею. Мабуть, ні для кого не буде відкриттям, що саме понеділок є найважчим днем як для пацієнтів, так і для лікарів. «Чому саме такий наплив на початку тижня?», — запитую у моєї співрозмовниці. Леся Орестівна пояснює, що причина проста. А саме — ігнорування про своєчасне звернення до лікаря. Коли людина почуває себе хворою, наприклад у п’ятницю, то думка «за вихідні все пройде» перемагає здоровий глузд. Більшість пацієнтів чекає саме понеділка. Ось і причина черг у поліклініці цього дня. До речі, і в суботу в поліклініці черговий лікар проводить прийом хворих. Тому не варто зволікати та ускладнювати наслідки захворювань.

  До терапевта звертаються з недугами органів травлення, дихання, органів кровообігу, при нефрологічних, ревматологічних, гематологічних, онкологічних захворюваннях. І вже далі на плечі фахівця лягає відповідальність за правильне лікування або перенаправлення до конкретних спеціалістів.

  Саме на першому етапі звернення закладається фундамент майбутнього лікування й налаштованість на одужання. Тому лікар­терапевт поєднує в своїй особі педагогічний хист, вміння вислухати й переконати, стає психологом. Почасти розповісти, як не варто робити. Застереження для більшості пацієнтів стосується попередження самолікування або лікування по інтернету. Якщо старше покоління найбільше довіряє «сусіду», то молодь рецепти виписує через Гугл. Хоча результати здебільшого плачевні в обох випадках.

  — Досить часто доводиться чути нарікання на ціну ліків, які виписують спеціалісти, — запитую у лікарки.

  — Тут потрібно пояснювати хворим про так звані оригінали (офіційні, вперше винайдені, що пройшли випробування і мають патент) з відповідною ціною та генерики (копії, аналогічні за їхньою формулою) — дешевші. І право вибору залишається за ним, — говорить Леся Орестівна. А ще додає знайомі всім поради, прості за змістом, та складні за втіленням настанови. На першому місці — відсутність лінощів, мети, мотивації, активних дій, наявність страхів і комплексів. Саме вони заважають активізації фізичних і психологічних сил людини для досягнення бажаного результату. І як відомо, все починається з голови. Наші думки і емоції відіграють тут ключову роль. Тому далі на друге місце сміливо можна поставити позитивне світосприйняття. Навчитись керувати власними емоціями. Не затаїти образу чи гнів, а, правильно проаналізувавши причини їх виникнення, знайти в собі сили відповісти добром. Змінивши спосіб мислення, почувши себе, прислухатись і працювати над собою. Так одужують і зцілюються навіть онкохворі. Не завадить на шляху до здоров’я і загартовування, особливо корисне ходіння та плавання. Правильне харчування, яке повинно базуватися на чотирьох складових: адекватності енергетичним витратам, збалансованості за вмістом найважливіших продуктів та нутрієнтів, безпечності та максимальній можливості збереження задоволення від споживання їжі, а також позбавлення шкідливих звичок, які заважають вести повноцінне життя.

  — Беручи на себе тягар людського болю і страждань, де особисто знаходите рівновагу? — запитую Лесю Шологін.

  — Так, абстрагуватися виходить не завжди, людська енергетика проходить крізь душу. Намагаюсь, впорядковуючи думки, використовувати різні способи очищення. Здебільшого — природа, фізичні навантаження, йога і музика. (Леся Орестівна грає на фортепіано). Чарівні мелодії Бетховена, Моцарта, музика Бітлз здатні на зцілення безперечно.

  Наша зустріч з Лесею Орестівною Шологін відбувалася напередодні Дня медика, тому побажання колегам були закономірними.

  Лікарка прагне змін думок у ставленні до проблем медицини на всіх рівнях, а молодим лікарям залишатися наполегливими у досягненні мети.

  — Справжній лікар має багато працювати, багато читати й багато отримувати за свою роботу, — висловлює власну думку Леся Шологін.

  А я особисто від себе хочу побажати в особі Лесі Шологін усім медичним працівникам, які опікуються здоров’ям залізничників, щоб сторицею поверталось до них добро, дароване людям. Усіляких гараздів та рясного Божого благословіння!
   

  Валентина КОЛЯДА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05