РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 22 (16 червня 2017) 

 • Знайти рішення у вирі проблем

  Днями у Козятині відбувся семінар-нарада, куди запрошено посадових осіб та фахівців із цивільного захисту — представників виробничих підрозділів регіональної філії «Південно-Західна залізниця». Головна мета заходу — обговорення питань підвищення кваліфікації осіб, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань цивільного захисту в особливий період.


  Учасники наради за обговоренням питань у сфері цивільного захисту.

  — Востаннє на нашій залізниці подібний семінар­нараду проводили ще 2013 р., — зазначив начальник спецвідділу регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Владислав ЗБУРЖИНСЬКИЙ. – А потім через низку поважних причин, пов’язаних з ситуацією на сході країни, декілька років поспіль від проведення подібних заходів довелося відмовитися. Але потреба в них очевидна. Саме під час таких семінарів­нарад наші фахівці з підрозділів цивільного захисту мають можливість ознайомитися з досвідом роботи колег з інших дирекцій, поспілкуватися, поділитися власними напрацюваннями. Тим паче, що останніми роками у нас відбулося й чимало кадрових змін.

  До участі у роботі семінару-наради організатори залучили фахівців навчально­методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Вінницькій області. Зокрема з лекціями виступили заступник начальника центру полковник служби цивільного захисту Анатолій ШЕВЧУК, начальник циклу практичної підготовки Олександр СКОРБАЧ, старший майстер виробничого навчання Анатолій ШКІЛЬНЮК. Цікавим та повчальним був і документальний фільм про командно-штабні навчання з цивільного захисту, які проводилися нещодавно на станції Журавлівка (Жмеринська дирекція залізничних перевезень). Річ у тім, що сюди залучалися фахівці спеціального відділу Жмеринської дирекції. Учасники семінару-наради побачили, як проводиться оповіщення, як працює особовий склад підрозділів цивільного захисту на різних етапах навчань, як відпрацьовуються необхідні документи, як проводиться розгортання евакуаційних пунктів, пунктів харчування, формування колон тощо. Словом, учасники заходу мали змогу отримати чималий обсяг теоретичних знань, які, безумовно, стануть для них добрим помічником у подальшій роботі.

  Не залишилися поза увагою учасників семінару-наради й питання підготовки фахівців цивільного захисту. Адже й до цього часу залишаються не вирішеними питання навчання співробітників таких підрозділів. Хто й за які кошти буде організовувати такі навчання? Адже у регіонах ціни різняться. Та й які заклади мають ліцензію на таке навчання? Чимало питань виникає й щодо системи оповіщення, яка існує в регіонах. Вона давно морально застаріла, хоча вже ХХІ ст. Здавалося, свого часу надійним засобом оповіщення було радіо. Однак регіон Поділля 2000 р. постраждав від стихійного лиха: через обледеніння дротів знищено значну частину системи радіозв’язку. Його так і не відновили, а замінили на приймачі, звівши для цього в області декілька радіовеж. Однак зараз ці вежі приватні, а їхні господарі не надто зацікавлені, щоб організовувати систему оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій. Це саме можна сказати й про приватний Укртелеком, який, до речі, з різних причин втрачає значну частину користувачів послуг стаціонарного зв’язку. Наприклад, на Вінниччині від таких послуг останнім часом уже відмовилися понад 3 тис. 600 абонентів. А цифрове телебачення, що активно впроваджується в країні, не передбачає створення та підтримки системи оповіщення. Життя доводить: не досить придатною для оповіщення населення при виникненні надзвичайних подій є й система мобільного зв’язку. Яскравим прикладом цьому є прорив магістрального трубопроводу поблизу міста Іллінці, що на Вінниччині, який стався декілька років тому. Словом, проблемних питань виникає чимало. Тож і роботи у працівників цивільного захисту виробничих підрозділів залізничників вистачає. До цього слід додати й стан утримання захисних споруд цивільного захисту; і проблему, що потребує чималих витрат, і не завжди зрозуміло, де брати ці кошти; і питання утилізації та списання спеціального майна цивільного захисту; і вирішення інших невідкладних поточних питань.

  — Вважаю, що завдяки проведенню такого заходу ми досягли своєї мети, — сказав, підбиваючи підсумки семінару-наради, Владислав Збуржинський. – Кожен з учасників міг взяти для себе багато цікавого та повчального, знайти рішення у вирі проблем. Тепер залишається вміло використати це у роботі. Головне: потрібно завжди бути готовими продемонструвати свої знання та навички при надзвичайних подіях. Однак дуже хочеться, щоб цього не довелося робити у реальному житті.
   

  Анатолій САДОВЕНКО, Фото Володимира КРИМЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05