РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 20 (2 червня 2017) 

 • Мистецтво «слухати» колію

  Цим мистецтвом професійно володіють у цеху дефекто-

  скопії Коростенської дистанції колії. Завдання операторів та помічників операторів дефектоскопічних візків під час суцільного контролю рейок — своєчасно виявляти небезпечні дефекти у внутрішній структурі металевих рейок та елементах стрілочних переводів.


  Оператор дефектоскопічного візка Ігор КОРЖУК готується до суцільного огляду рейок.

  — З початку року працівники, які щодня проходять з контролем понад сім кілометрів, виявили 81 дефектну рейку, а також дев’ять гостродефектних. Саме їх, гостродефектних, замінено в день виявлення, — розповів майстер цеху Сергій ЖЕЛЕЗНЯК.

  Сьогодні на допомогу дефектоскопістам, щоб контролювати надійно стан колії, приходить новітня ультразвукова техніка. Є вона й у коростенців. Сучасні багатоканальні дефектоскопи дозволяють одночасно контролювати стан робочих та неробочих граней голов­ки рейки, а також перевіряти її верхню центральну частину. Чутлива апаратура, виявивши тріщину у рейковому металі, «відправляє» інформацію до блока електронної пам’яті… Спілкуючись про переваги сучасної техніки із Сергієм Миколайовичем, знову ж приходимо до висновку, що без фахівців, надійних працівників її ефективна експлуатація неможлива. Відрадно, що в цеху є такі і серед молодих, і серед досвідчених фахівців.

  Серед тих, хто пройшов за час роботи

  (а це понад 30 літ) тисячі кілометрів з дефектоскопічним візком, Ігор Леонтійович КОРЖУК. На залізниці з 1986-го. Відразу після служби у війську прийшов юнак на роботу монтером у Коростенську дистанцію колії. Невдовзі став працювати в цеху дефектоскопії. Нині оператор дефектоскопічного візка І. Коржук має найвищий, 7 розряд. Майстер цеху дефектоскопії Сергій Железняк стверджує, що Ігор Леонтійович один з найдосвідченіших, тож його досвід разом з практичними знаннями, відповідальним ставленням до виконання інструкцій і вимог дає йому право допомагати освоювати професійні ази й молодим працівникам.

  Виявляється, найдосвідченіший він не лише в колективі, а й серед своїх братів. Ігор Леонтійович розповідає, що всіх у родині п’ятеро, і залізниця стала ще одним об’єднуючим фактором для них. Коржуки родом із села Кожухівка, що неподалік Коростеня. Їхній батько, Леонтій Ігнатович, трудився в місцевому господарстві, а мама, Ганна Миколаївна, увесь свій трудовий вік працювала черговою по переїзду. Сини також обрали залізницю. Тож старший, Ігор, нині в дистанції колії, Леонід — на заводі залізобетонних шпал, в КМС-122 працює Микола, машиністом в локомотивному депо – Віктор, свого часу на залізниці працював і В’ячеслав. Дізналася, що Коржуків об’єднує і спільне захоплення – усі вони люблять спорт. Ігор Леонтійович говорить, що з дитинства і ще до недавніх років активно їм займався. Нині ж найбільші спортивні успіхи, зокрема в тенісі, у його братів Миколи й Віктора, а Леонід займається волейболом.

  Ігор Коржук каже, що добра фізична підготовка в його роботі відіграє немаловажну роль, підрахував, що щороку приблизно проходить понад 1,5 тис. км з дефектоскопічним візком. Звісно, при цьому важливо уміти «слухати» колію, професійно діяти, коли вона «озивається». Вже в цьому році Ігор Леонтійович виявив три гостродефектні рейки, а ще зробив низку зауважень як громадський інспектор з безпеки руху поїздів. Бо небайдужий і відповідальний, вболіває за свою роботу. Цьому свого часу навчали його наставники, тепер і він передає досвід молодшому поколінню коростенських дефектоскопістів.
   

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05