РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (26 травня 2017) 

 • Собор, що увійшов у всі енциклопедії

  Історія древнього міста Овруча — одного із тринадцяти найстаріших в Україні — сягає більш як тисячолітньої давнини. Овруч пам’ятає нашестя татар, визвольні походи під проводом Богдана Хмельницького, запеклі бої Першої і Другої світових воєн, відбудову зруйнованого краю. Роки, немов весняні води тихоплинного Норина, змінювали місто.

  Незмінним лишався лише його порубіжний статус: Овруч був і залишається стиковим на шляху, що пролягає з Києва до Західної Європи. А залізнична станція Овруч — це своєрідні пропускні північні ворота Коростенської дирекції залізничних перевезень Південно-¬Західної залізниці. Історія станції дещо ближча до сучасності, адже виникла вона в 1916 р.

  Що ж до міста, то Овруч неодноразово згадується в українських історичних першоджерелах, має героїчне минуле, багатовікову літописну історію, про що свідчать пам'ятники та пам'ятні місця. Серед них пам'ятка XII ст. — Свято-Василівський храм, пам’ятка місцевого значення — Спасо¬Преображенський собор, пам'ятники князю Володимиру Великому та преподобному мученику Макарію. Про давню історію міста нагадує місце поховання князя Олега Святославича, який загинув під стінами Овруча в 977 р.

  Історія Свято-Василівського храму починається з часів Київської Русі. Дерев’яний храм споруджено князем Володимиром Великим (у хрещенні Василієм) у 997 р. на місці зруйнованого язичницького капища. Це була перша православна церква в Овруцькому краї. Вона існує понад 100 років, після чого правнук рівноапостольного князя Володимира князь Рюрик Ростиславич побудував на цьому місці новий кам’яний храм. Купол церкви був позолочений, і її у народі називали «Золотоверха».

  Храм неодноразово піддавався розоренню завойовниками. Наприкінці XIX ст. від нього лишилися руїни. Доленосним для відродження храму стало подання клопотання імператору генерал­губернатором Київським, Подільським, Волинським про дозвіл зібрати кошти по всій Російській імперії для відновлення Свято-Василівського храму. Спочатку збудовано кам’яну каплицю, а рішення про масштабну реставрацію прийнято в 1904 р. Над реставрацією працював архітектор Щусєв, водночас археологічною комісією під керівництвом Покришкіна велися розкопки. Було зроблено усе можливе, щоб зберегти первозданний вигляд давньоруського храму. Відкривали реставрований храм у 1911 р., на цю подію приїжджав навіть цар Микола ІІ. Він надав пожертву на іконостас, панікадило та ікони апостолів.

  Відновлення храму стало надзвичайно важливою подією для поліського краю і за його межами. Овруцький собор увійшов у всі енциклопедії як творіння зодчих Київської Русі. В 1945 р. на соборі було встановлено меморіальну дошку, де вказано, що це пам’ятник архітектури ХII ст., який охороняється державою. У 1997 р. на території Свято-Василівського собору встановлено хрест на честь святкування 1000¬річчя Свято-Василівського храму, перед яким — гранітна плита зі словами молитви святого князя Володимира при прийнятті ним хрещення.

  Нині в Овруч приїжджають сотні людей, аби побачити святиню, яка своїм корінням сягає давньоруських часів.
   

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05