РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (26 травня 2017) 

 • Відбутися переляком щастить не завжди

  Для залізничників тема ДТП на переїздах — доволі болісна. Іноді водії з якихось міркувань не просто забувають про обережність, а й свідомо порушують чинні для автомобілістів правила проїзду залізничними переїздами. І даремно. Оскільки дорожньо-транспортні пригоди, що стаються на переїздах, вважаються найтяжчими за своїми наслідками.

  Як розповів ревізор з безпеки руху поїздів на Коростенській дільниці Дагір ДАГІРОВ, з початку нинішнього року вже зареєстровано три таких прикрих випадки, стільки ж ДТП на переїздах за аналогічний період сталося й у 2016 р.

  Нинішнього року ця невесела статистика почалася з 12 січня, саме тоді на залізничному переїзді 231-го км сталося зіткнення дизель-поїзда, що слідував за маршрутом Коростень—Олевськ, і автомобіля «УАЗ-3741» під керуванням 32-річного чоловіка. Водій автофургона не відреагував вчасно на сигнал світлофора на залізничному переїзді, і став винуватцем ДТП. На щастя, всі лишилися живі, «реанімація» потрібна була лише автомобілю.

  Четвертого лютого цього року на переїзді 213-го км (це в межах ст. Овруч) сталося зіткнення вантажного поїзда з приватним автомобілем «ВАЗ-2106» через те, що водій порушив правила. Звукова і світлова сигналізація на переїзді повідомляла про наближення поїзда, але чоловік усе ж виїхав на переїзд. Постраждав не лише його автомобіль, а й сам він потрапив у лікарню з травмами голови.

  Вісімнадцятого квітня в халепу потрапив водій автомобіля «Ланос» на перегоні Вершниця—Новоград­Волинський. Рухаючись на великій швидкості, водій виїхав на закритий шлагбаумом переїзд 332-го км. Його автівка зіткнулася з хвостовою частиною приміського поїзда. Водій у цьому випадку відбувся лише переляком, але з чималими клопотами, пов’язаними з розслідуваннями випадку: стягненням штрафу за порушення правил дорожнього руху і ремонтом власного авто. Але ж наслідки могли бути й сумнішими.

  Як же зарадити тому, щоб звести до нуля ДТП на переїздах, щоб не допускати таких прикрих випадків, в яких нерідко гинуть люди? На залізниці для попередження аварій проводять усі належні заходи. Проблемою аварійності, пов’язаної з автомобільним транспортом, займаються і залізничники, які ведуть роботу з підвищення безпеки руху на перетинах залізничних колій з автомобільними шляхами, і органи місцевої влади, і право­охоронці. Посилена увага до дільниць швидкісного руху, переїздів з інтенсивним автотранспортним рухом, особливо тих, де залізничні колії перетинають автобусні маршрути. Залізничники здійснюють систематичний контроль за технічним станом залізничних переїздів та їх обладнанням, двічі на рік проводять комісійні огляди за участю представників суміжних галузей та усувають виявлені недоліки і несправності.

  Проте викорінити проблему повністю все ж не вдається. І все через порушників­автомобілістів. До речі, чергові по переїздах фіксують інформацію про тих відчайдухів, які об’їжджають закриті шлагбауми і їдуть, ризикуючи життям. Потім ними займається Державтоінспекція. Можливо, занадто поблажливі заходи щодо зухвальців за кермом?

  Сьогодні у різних засобах масової інформації можна прочитати висловлювання про те, що максимальної безпеки руху в місцях перетину автомобільних доріг із залізничними коліями можна досягти за розведення їх на різні рівні: побудувати тунелі, мости чи шляхопроводи… Але існує головне вирішення проблеми, для якого непотрібно жодних фінансових вкладень, — обов’язкове виконання водіями правил безпеки під час перетину переїздів.
   

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05