РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання



 • Перелік випусків » № 19 (26 травня 2017) 

 • Кого життя не вчить

  Тиждень з безпеки дорожнього руху проводився на залізниці з 8 по 14 травня. Мета — привернути увагу до проблем травматизму та смертельних випадків, що трапляються на дорогах країни, в тому числі й на залізниці, виконання низки профілактичних заходів, спрямованих на забезпечення безпеки руху, зокрема при перетині залізничних переїздів та зниження рівня аварійності в межах їх функціонування.

  Так уже склалося, що залізничні переїзди були й, на жаль, залишаються одними з місць, де найчастіше трапляються дорожньо-транспортні пригоди. Не став винятком і цей рік. Так, лише у межах об’єктів інфраструктури Козятинської дистанції колії з початку року з вини водіїв автотранспорту трапилося вже три дорожньо-транспортні пригоди. Це призвело до пошкодження техніки та майна, зриву графіка руху поїздів, значних матеріальних збитків і, що найстрашніше, до людських жертв.

  Відлік таких подій почався вже у січні, коли на неохоронному залізничному переїзді на перегоні Тетіїв—Денгофівка легковик зіткнувся з тепловозом. Це сталося в обідню пору, коли ніщо не заважало водієві побачити поїзд, що наближався до переїзду, та й добре було чути попереджувальний сигнал великої потужності, який подавала локомотивна бригада. Мабуть, сподівався на те, що встигне проїхати. Не встиг. Від зіткнення не врятувало навіть екстрене гальмування з подачею піску під всі колісні пари локомотива. Як згодом встановили експерти, гальмівний шлях становив майже 200 м. На щастя, ця дорожньо-транспортна пригода завершилася без людських втрат.

  Перевірив міць свого автомобіля проти дизель-поїзда ще один горе-водій тепер уже вантажівки. Це сталося на неохоронному переїзді 37-го км перегону Погребище—Тетіїв. Знову ж таки через нехтування вимог правил дорожнього руху з боку водія, який намагався проїхати на заборонний знак. Не допомогло попередити транспортну пригоду й екстрене гальмування, яке застосувала локомотивна бригада. А от наслідки цієї події були більш важкими. Лише відшкодування за ремонт дизель-поїзда стане винуватцю ДТП у майже 40 тис. грн. Значне пошкодження отримала й вантажівка. За те, що залишився живим, горе-водій може дякувати лише Всевишньому. Чого, як би це не було прикро, вже не зможе зробити винуватець ще однієї дорожньо-транспортної пригоди, що трапилася у травні вже на охоронному переїзді 30-го км перегону Бердичів—Михайленки. Водій легковика проігнорував заборонний сигнал світлофора на переїзді, виїхав на зустрічну смугу при закритих шлагбаумах. Автівка збила брус додаткового шлагбаума та виїхала в бік вантажного поїзда. В результаті цього зіткнення автомобіль було відкинуто по ходу руху поїзда у водовідвідний лоток. Водій загинув на місці пригоди.

  Усі розслідування цих дорожньо-транспортних подій, що проводилися фахівцями залізниці та експертами правоохоронних органів, підтвердили: вини залізничників немає. Переїзди були обладнані відповідними дорожніми знаками, автоматичними світлофорами та звуковою сигналізацією, що справно працювали. Облаштування та обладнання переїздів відповідає вимогам інструкцій. А ось водіїв життя, здається, нічому не вчить. Зухвалість, нехтування вимогами правил дорожнього руху, а то й звичайна безпечність часто призводить до таких важких та трагічних наслідків.
   

  Анатолій САДОВЕНКО, Фото з архіву редакції
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05