РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (22 травня 2017) 

 • Потяг дитинства

  Дитяча залізниця – одне з улюблених місць розваг маленьких мешканців та гостей Києва. На Малій Південно-Західній все справжнє: паровик або тепловоз, вагони, рейки. А ще машиністи, провідники, станційні працівники, колійники, лише з тією відмінністю, що працюють та виконують рейси на ній діти. Вони в майбутньому мають бажання зв’язати свою долю із залізницею. А сьогодні зі знанням справи виконують свої обов’язки.


  Мені пощастило разом з дітлахами та їхніми батьками з вітерцем проїхати першим потягом. Раділа, мов дитина. А як інакше? Навкруги веселий дитячий гомін, а оченята палають, мов зіроньки на небі. До того ж, юні залізничники заздалегідь подали до платформи потяг. З якого боку не поглянь – красень­-паровоз, який працює з димком, та барвисто розфарбовані вагони. Посадку ще не оголосили, тому пасажири згорають від нетерпіння швидше опинитися в одному з вагончиків та відправитися в подорож. Скажу відверто, не лише дітлахам, а й мені останні хвилини перед гудком паровоза здавалися найдовшими.


  Посвідчення помічника машиніста з рук члена правління ПАТ «Укрзалізниця» Желько МАРЧЕКА отримав Дмитро ГИРИНОВСЬКИЙ


  Пасажирів біля вагона зустрічає Уляна ВЕРБА


  Задоволені пасажири під час подорожі

  І ось настав довгоочікуваний момент. Усіх бажаючих запросили до вагонів. Спочатку, як і годиться, пасажирів зустрічають провідники. Запрошують зайняти місця. І потяг вирушає в рейс...

  Опиняєшся наче у казці. Під час подорожі вдається порозмовляти з начальником потяга Михайлом СТАШУКОМ. Під мелодію коліс зізнається, що на дитячій залізниці пропрацював вже п’ять років. А опинився він тут випадково – привели знайомі та запропонували прокататися.

  — Якщо відверто, коли йшов, думав: хіба я мала дитина, мені цілих 12 років, а я іду кататися на дитячому поїзді. Та після того, як двічі відвідав залізницю, вона мене привабила. Перша моя посада – диктор пасажирського вокзалу, згодом поступово піднімався до чергового по станції. Потім, коли з третьої мене перевели в першу зміну, став заступником, згодом начальником зміни. Дитяча залізниця – вона мене не відпускає, завжди хочеться повертатися сюди знову і знову. Тут приємно знаходитись, чудові люди, а головне – завжди можна пізнавально поспілкуватися та весело провести час. А ще мені надзвичайно подобаються вузькоколійки, і я б дуже хотів працювати на одній з них.

  Випромінювали радість і пасажири — мама Юлія з маленьким Богданчиком.

  — Я привезла сина на дитячу залізницю і разом з ним поринула в дитинство. У вагонах чисто, затишно, як вдома. Всім рекомендую відправитися з дитиною в маленьку подорож. До речі, у нас була відмінна провідниця.

  Саме до неї я й направилась. Молодший провідник Уляна ВЕРБА хоч і перший рік на залізниці, а вже вподобала свою професію саме через те, що їй подобається допомагати дітлахам.

  — Я за цей рік відкрила для себе багато нового та цікавого. Планую залишитися тут і надалі. А якщо планувати глибше – мрію відвідати Францію, хоч вона ніяк не пов’язана з моїм захопленням залізницею, та все ж таки мрія.

  Я не втрималась від привітань, коли поруч зі мною майже пронісся юний залізничник Дмитро ГИРИНОВСЬКИЙ. Впевнений, життєво активний 14-річний хлопчина заслужено та гордо тримає в руках посвідчення помічника машиніста. Свій шлях до успіху він отримав два роки тому, коли вперше потрапив на Малу залізницю. Та що приховувати, у Дмитра була і є мрія стати помічником машиніста. І перший крок вже дав позитивний результат і поштовх до нових вершин.

  Похід на дитячу залізницю став незабутньою подією, яка повністю захопила і 10-річну Олю та її тата.

  — Мені сподобалося, тут так святково. Як це здорово, коли школярки працюють провідницями, а хлопці машиністами. Під час поїздки ми з татом весь час дивились у віконце. А ще сподобалися шторки, вони – як у справжнісінькому вагоні.

  У нереальному захваті були всі – і дорослі, і малі. Тільки малеча так і не змогла зрозуміти, чому дорослі «тягли» їх на вихід і не давали кататися досхочу. А на пероні чекала ще сила-силенна бажаючих насолодитися святковою атмосферою та проїхатися у яскравих вагончиках із зупинками на станціях Вишенька та Яблунька.


  Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ

  Тетяна ШЕМЧУК, «Робітниче слово».
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05