РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (22 травня 2017) 

 • Небезпечний екстрим

  Незважаючи на велику профілактичну роботу серед учнівської молоді, залізничники регіональної філії «Південно-Західна залізниця» змушені констатувати, що на залізничному транспорті збільшилася кількість випадків дитячого травматизму. Порівняно з минулим роком майже вдвічі.

  З початку року на об’єктах Укрзалізниці електричним струмом травмовано 12 осіб, чотири з яких – зі смертельними наслідками. Тільки протягом минулого тижня в регіональній філії «Південно-Західна залізниця» сталося сім нещасних випадків, три з яких були несумісні з життям.


  На думку залізничників, нові захоплення, так званий зачепінг, який опановують українські тінейджери, є дуже небезпечним. Юнаки чіпляються за потяги, щоб отримати чергову порцію адреналіну. Вони їздять на дахах, катаються між вагонами... Для підлітків таке катання — екстрим.

  Найголовнішу небезпеку для підлітків становить напруга в контактній мережі майже 27 тис. В. До того ж, на відстані одного метра можна дістати ураження електричним струмом, навіть не торкаючись дротів. Важко назвати таку безпечність необізнаністю, більше – непереборний стереотип мислення: «Це може статись з ким завгодно, тільки не зі мною».

  Зачепери знімають свої подвиги і хизуються ними в інтернеті. Інші, бажаючи відновити чи навіть удосконалити побачене, потрапляють у безвихідні пастки.

  Як зазначають залізничники, однією з головних причин, що спонукають молодь до такого роду занять, є відсутність у підлітків можливості самореалізації. Попри проведення рейдів та спецоперацій, серій профілактичних матеріалів у ЗМІ, кількість нещасних випадків збільшується, відзначає начальник служби відомчої воєнізованої охорони регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Василь ЛЕВИЦЬКИЙ. На жаль, недостатня увага з боку працюючих та зайнятих повсякденними клопотами батьків часто призводять до відсутності належного контролю за дозвіллям підлітків. Більшість батьків навіть не знає, що їхні діти мають таке «хобі». Що ж стосується покарання, то, як показує практика, цей метод кваліфікується як адміністративне порушення і не може серйозно вплинути на свідомість дітей. Адже сума штрафу мізерна.

  На думку очільника служби, вплинути на недисциплінованих підлітків можна буде лише силою громадської думки та контролю з боку сім’ї, навчальних закладів і, звичайно, поліції та залізниці.

  Статистика надзвичайних випадків на залізниці за останній період:

  21.03.2017 р. працівниками воєнізованої охорони на станції Борщагівка­Технічна було знято з даху вагона міського електропоїзда, що слідував по маршруту Дарниця—Київ-­Волинський, та затримано 12 осіб віком від 13 до 21 року. На місце події викликано поліцію, затриманих передано поліцейському екіпажу № 0813 Святошинського райвідділу поліції.

  02.05.2017 р. черговою по ст. Київ-­Товарний на даху міського електропоїзда, який рухався зі ст. Дарниця в напрямку станції Київ­Пасажирський, було помічено сторонніх осіб, після чого оперативно прийнято рішення про зупинку електропоїзда. Після цього працівниками воєнізованої охорони було знято двох неповнолітніх 2003 та 2004 р. н.

  На місце події викликано поліцію, затриманих передано поліцейському екіпажу № 905 Голосіївського райвідділу поліції.

  04.05.2017 р. о 19.03 під час прибуття на ст. Київ-­Петрівка міського електропоїзда сполученням Київ-­Дніпровський—Борщагівка на даху хвостового вагона електропоїзда було виявлено трьох неповнолітніх осіб. На місце події було викликано працівників поліції та МНС, які о 19.55 зняли підлітків з даху вагона та передали до Оболонського відділу поліції.


  Фото з архіву

  Ольга ЛИХАЧОВА, «Робітниче слово».
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05