РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (15 травня 2017) 

 • «Веснянка» – це прекрасно

  Танцювальний колектив Будинку науки і техніки Конотопської дирекції готувався до міського конкурсу імені Віри Бондаренко. І перше запитання до керівника колективу Наталії ШИРІНОЇ було про нього.

  — Точна назва, – сказала Наталія Анатоліївна, – фестиваль. Шостий відкритий фестиваль танцювальних колективів імені Віри Бондаренко. І в попередніх ми брали участь. Віра Бондаренко – талановитий педагог, колишня балерина, яка багато років вела танцювальний гурток у палаці культури вагоноремонтного заводу. Та головне – вона виховала цілу плеяду своїх послідовниць. Серед них і моя вчителька, а потім колега Наталія Іларіонівна МІЩЕНКО. Фестиваль збирає багато танцювальних колективів. І не лише з Конотопа. Готуються до виступу всі три наші вікові групи.


  «Веснянка» — найбільший і найгарніший колектив міста

  — Найменша, середня й старша?

  — Так.

  — А дітлахів скільки у вас?

  — Сімдесят вісім. Вісімнадцять — у молодшій, тридцять шість — у середній, дорослі – це вже учні старших класів. Багато дітей залізничників. І багато талантів. Дар’я ІСКРА, Марина ВОЛІК, Віка ВІВСЯНА, Наталя БУТЕНКО… Марина Волік, наприклад, збирається вчитися далі у театральному.

  — А хто із «Веснянки» обрав хореографію?

  — Таня ГРИЩЕНКО. Після закінчення університету культури вона веде гурток сучасного танцю в Конотопі. Влад ОБЛАКЕВИЧ – він вчиться на факультеті народної хореографії.

  Сама ж Наталія Ширіна прийшла в клуб залізничників імені Луначарського (так колись називався Будинок науки і техніки дирекції. – Авт.) в далекому 1975-му. Танцювала, вчилася. Через дванадцять років уже набрала групу маленьких танцюристів.

  «Веснянка» з БНіТ вважається одним із найсильніших танцювальних колективів міста. Та й не лише Конотопа. Вихованці Наталії Міщенко й Наталії Ширіної брали участь в обласних і залізничних оглядах самодіяльності. Перемагали, одержували нагороди. Та й нині готуються до звітного концерту міста в Сумах.

  — Але перед цим ще виступимо у вагонному депо Конотоп, — доповнює Наталія Анатоліївна, — на День Перемоги.

  На літо у «Веснянки» теж є плани – поїхати на конкурс або до Києва, або до Одеси. Але це вже, не приховує Наталія Ширіна, складно. Складно, бо на поїздку потрібні гроші.

  — Не знаю, – говорить вона, – чи вдасться… Без спонсорської допомоги сидітимемо вдома. Батьківських коштів на поїздку буде замало.

  Після розмови з Наталією Ширіною намагаюся поповнити свої знання про хореографію. Дуже давній вид мистецтва. Танцюють скрізь. Без вікових обмежень, але в молоді виходить краще. І професіонали, й аматори святкують свій Міжнародний день танцю. Він припадає на 29 квітня і пов’язаний із Жан-Жаком Новером (XVIII—XIX ст.), який вважається батьком сучасного балету. Мова танцю не має кордонів й універсальна. Нею майстер уміє передати радість, печаль, гнів, захоплення – весь діапазон людських почуттів. Танець – це прекрасно. І до цієї краси долучаються вихованці «Веснянки».


  Фото Петра ФЕДЮРКА

  Микола ПАЦАК, «Робітниче слово»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05