РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (15 травня 2017) 

 • Клас на колесах

  Два тижні перед Великоднем вагон технічного навчання Конотопської дирекції залізничних перевезень працював у Ніжині та Дарниці. Після свят повернувся додому, і відразу ж до класу на колесах з’їхалися чергові по станціях дільниці Крути–Халимонове.

  Саме тут, у Бахмачі, відбулася розмова з викладачами – старшим інспектором з виробничого навчання відділу перевезень Ігорем ВОВКОМ та його колегою інспектором комерційного відділу Володимиром НЕСУКОМ. Перше запитання про враження від роботи із залізничниками Ніжина та Дарниці.


  Ігор ВОВК демонструє роботу мостового роз’єднувача контактної мережі

  – Серйозне ставлення, бажання вчитися, дисципліна, — відповів Ігор Вовк. — Я думаю, що так скрізь у залізничній галузі, куди б ми не поїхали. Щодо нового, то у конотопському вагоні є макет мачтового роз’єднувача контактної мережі. Ми показали, як треба з ним працювати. Це вже з розряду виникнення нестандартних ситуацій – черговому по станції в разі необхідності теж треба уміти роз’єднати контактну мережу.

  – А що ще є у вагоні?

  – Все необхідне для навчання: пульт­табло, макет світлофора, макети стрілки і колії, п’ять комп’ютерів, об’єднаних із табло, телевізор, акустична система… Потрібно мати макет автозчепа, але куди його помістити, не знаю. І, зрозуміло, є стенди, плакати, дошка…

  – А для працівників комерційного відділу?

  – Так само, – відповідає вже Володимир Несук, – є всі необхідні навчальні матеріали.


  Інспектор з виробничого навчання комерційного відділу Володимир НЕСУК

  Навчати інших – справа не з простих. Якщо хочете, це – талант. Особисто мені щастило на вчителів, але із них не забувається Ігор Семенович ЛАКОНЦЕВ, підполковник танкових військ, який після відставки викладав автосправу. Досконале знання предмета, великий життєвий досвід, стриманість, мудрість, інтелігентність – він ніколи не підвищив голосу, хоч аудиторія зібралася, м’яко кажучи, складнувата. Але і Лаконцеву допомагали знання психології сімнадцяти-вісімнадцятилітніх… Лекції від Ігоря Семеновича – три пари — не стомлювали, а пролітали як одна мить.

  – А як ви стали викладачем? – запитую Ігоря Вовка.

  – Не збирався. Після школи закінчив Київський технікум залізничного транспорту. Три місяці практики черговим по станції Черемушки – призначили начальником станції. Вчився заочно в академії. І з 2011 р. працюю тут, у вагоні.

  Основне завдання класу на колесах – підвищення кваліфікаційного рівня залізничників і проведення професійного тестування. Але є ще одна категорія слухачів – діти. Для них, школярів вузлових станцій, у вагоні розповідають про правила поведінки на залізниці.

  – Перед травневими святами ми провели такі заняття в Конотопі. Тут нам допомагала інженер з охорони праці станції Світлана СКИДАН. Є у нас мультфільми – це для найменших. Для старших показали, до чого може призвести нехтування особистою безпекою. Те ж селфі на вагонах, наприклад. Для працівників станції провели заняття про перевезення небезпечних вантажів.

  Заходить мова і про подальшу роботу класу на колесах. Бо, як висловився Ігор Вовк, «процес на місці не стоїть», методика навчання оновлюється. На часі – мультимедійні програми моделювання залізничної роботи. Наприклад, нестандартної ситуації. Для машиністів, для пілотів та водіїв вони вже є. Називаються симуляторами (тренажер). Гра, віртуальна реальність, але дозволяє до автоматизму відпрацювати правильну й раціональну поведінку ще за комп’ютером. Але це поки що мрія й Ігоря Вовка, і Володимира Несука.


  Фото автора

  Микола ПАЦАК, «Робітниче слово».
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05