РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (15 травня 2017) 

 • Проблеми є. Час змін настає

  Всесвітній день охорони праці в черговий раз покликаний привернути увагу залізничників до проблеми виробничого травматизму, вжиття всіх заходів для безпеки і збереження здоров’я своїх працівників.

  З метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та випадків смертності працівників на робочому місці за ініціативи Міжнародної організації праці щорічно 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Традиційно підтримує цю ініціативу і регіональна філія «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», провівши цьогорічний навчальний семінар­нараду з питань охорони праці під девізом «Оптимізація збору та використання даних з охорони праці».

  У навчанні взяли участь спеціалісти з охорони праці служб та дирекцій залізничних перевезень. Важливість такого семінару очевидна, адже від знань та компетенції в цьому питанні залежить якість контролю за безпекою праці на робочих місцях та здатність попереджати можливі порушення на об’єктах залізничного транспорту.

  Оскільки дані про нещасні випадки і захворювання, пов’язані з трудовою діяльністю, мають важливе значення для їх профілактики, існує необхідність удосконалення систем реєстрації і повідомлення, а також аналізу даних з охорони праці. Це дозволить отримати надійні показники та визначити, які проблеми, пов’язані з охороною праці, в першу чергу вимагають виділення відповідних коштів.

  Змістовною була доповідь Петра ЩЕТІНІНА — заступника начальника Управління охорони праці та промислової безпеки ПАТ «Укрзалізниця», який за допомогою добре ілюстрованих методичних матеріалів провів аналіз виробничого травматизму на залізничному транспорті України в 2016 р. та першому кварталі 2017 р. Корисною стала інформація про причини та події, що призвели до смертельного травмування на виробництві. Були наведені окремі випадки, які разом з присутніми проаналізовано. Значна робота, проведена фахівцями з попередження нещасних випадків виробничого та невиробничого характеру, дає позитивний результат: помітна тенденція до зниження чисельності постраждалих. Та судячи з цифр, питання травматизму є важливою, але, здається, недостатньо усвідомленою проблемою, розв’язання якої потребує систематичних та всебічних зусиль з боку кваліфікованих кадрів з охорони праці. «Плідно працювати в інтересах кожної людини – головне завдання», — наголосив Петро Валентинович.

  Протягом семінару слухачі долучились до обговорення нагальних питань, які включали питання розслідування та обліку нещасних випадків, терміни своєчасної передачі інформації, проблеми із забезпеченням молоком, надання нових норм щодо спецодягу, гігієни праці та багато ін.

  Серед низки питань, розкритих під час виступу, особливу зацікавленість у присутніх викликала доповідь Валентина ДОВГАЛЯ – начальника відділу нагляду на транспорті та зв’язку Головного управління Держпраці у Київській області. Валентин Олександрович наголосив, що систематизація даних про нещасні випадки на виробництві має важливе значення для їхнього запобігання. Тому вкрай важливо поліпшувати системи реєстрації та повідомлення про нещасні випадки, що сталися на виробництві. Адже збір та аналіз інформації фахівці мають проводити на належному рівні.

  Крім того, оптимізувавши збір даних з охорони праці, простіше буде визначати пріоритети у роботі з вдосконалення програм охорони праці на робочих місцях, дасть змогу збирати та аналізувати дані для запобігання таких випадків.

  Присутні на семінарі мали змогу отримати цікаву інформацію й від інших кваліфікованих фахівців про головні завдання та основні напрямки профілактики виробничого травматизму.

  Погоджуся зі словами одного з виступаючих: складно жити під час змін і реорганізацій. Та слід відзначити, що реформування транспортної галузі потребує перегляду всіх напрямків діяльності українських залізниць, у тому числі й у сфері охорони праці. Як кажуть, поживемо – побачимо.


  Тетяна ШЕМЧУК, «Робітниче слово»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05