РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 15 (21 квітня 2017) 

 • «Чорнобильський» квітень. Через чверть віку

  За більш як сторіччя з часу появи сталевої магістралі залізничній спільноті Коростенського вузла не раз доводилося зустрічатися із суворими викликами часу. Одним із серйозних випробувань для працівників Коростенського вузла стала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Багато коростенців були серед тих, хто взяв на себе найважчу фізичну та моральну ношу в перші дні після вибуху на АЕС.

  Тридцять один рік вже минув відтоді, як сталася катастрофа на ЧАЕС. Про те, як бережуть пам’ять про той період історії серед різних поколінь залізничників, говоримо з головою Коростенської регіональної ветеранської організації Петром КОНЧАКІВСЬКИМ. Спочатку запитую у Петра Степановича, чим йому запам’ятався «чорнобильський» квітень. Каже, що тоді, у 1986-му, працював старшим контролером­ревізором пасажирського відділу. 28 квітня він отримав завдання на зупинних пунктах Шепеличі, Буряківка, Красилівка, що біля ст. Янів, організувати роботу з вивезення обладнання, запасу квитків… Ці зупинні пункти були закриті назавжди, а мешканці з навколишніх сил переселені в чисті зони.

  Залізницею ж і автотранспортом до ЧАЕС тоді безперервним потоком направлялися вантажі для приборкання «атомного монстра». Для роботи в небезпечній зоні відправлялися у відрядження працівники. До речі, імена 36 машиністів, які працювали поблизу ЧАЕС у перші місяці після аварії, розміщені в музеї локомотивного депо Коростень на стенді «Чорнобиль — трагедія століття». Тут же імена нагороджених за сумлінне виконання своїх обов’язків. За офіційними даними, за внесок у ліквідацію наслідків аварії Президія Верховної Ради УРСР нагородила тогочасний Коростенський відділок Почесною грамотою, 112 залізничникам було присвоєно звання «Почесний залізничник».

  Петро Кончаківський каже, що під час спілкування з ветеранами-залізничниками вони часто згадують, як працював відділок у той «чорнобильський» квітень. Спочатку, почувши, що в Чорнобилі сталася біда, більшість з пересічних працівників до кінця не уявляли її масштабів, а жителі, яких евакуйовували, ще сподівалися згодом повернутися…

  Минуло вже понад три десятки літ від катастрофи, проте пам’ять про мужні вчинки людей, які приборкували атомну стихію, в Коростені бережуть і шанують. Свідченням цьому стало й відкриття пам’ятної дошки на честь ліквідаторів­залізничників наприкінці 2015-го на адмінбудівлі дирекції. І щороку саме вони, представники ліквідаторів­залізничників, приходять в Коростенський будинок науки і техніки на пам’ятний захід за участю школярів в річницю Чорнобильської трагедії. У кожного з них є свої спогади про квітень 1986-го…

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05