РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 14 (14 квітня 2017) 

 • Місію виконувати належним чином

  У наш час значно зростають вимоги до працівників залізниці. Тож і вони мають претендувати на покращення умов та підвищення рівня безпеки під час їхньої роботи. Чи є зміни на краще в цьому питанні на лінійних станціях Жмеринської дирекції залізничних перевезень, з’ясовувала комісія під час весняного огляду стану охорони праці та виробничої санітарії.

  За словами начальника сектору охорони праці дирекції Ольги ШИГІДИ, уже немало зроблено, щоб наблизити, а то й довести до європейських стандартів станційні господарства. У них і територію належним чином облаштовано, і приміщення відповідають сучасним вимогам.

  — Членів комісії приємно вразив належний порядок, — розповідає Ольга Владиславівна, — на станціях Сербинівці, Ярошенка, Гулівці, Адампіль, Хмільник і Могилів­Подільський. У свій час на їхній ремонт та облаштування територій було витрачено чималі кошти залізниці та й значні сили працівників цих підрозділів і багатьох суміжних господарств регіону. І такі затрати незайві. Станційні будівлі мають ошатний вигляд, а в їхніх приміщеннях панує затишок та зразковий порядок. Це додає зручностей в роботі працівникам станцій, створює приємне враження на мандруючих залізницею, та й пасажири доволі комфортно себе почувають у приміщеннях вокзалів. Зрозуміло, що тут дотримано всіх норм виробничої санітарії.

  З подальшої розмови з Ольгою Шигідою дізнався, що на залізничних станціях та пасажирських платформах практично вирішено, за невеликим винятком, питання освітлення в темну пору доби. У приміщеннях, біля пасажирських платформ встановлені сучасні освітлювальні прилади. Вони економніші щодо витрат електроенергії, а норми освітлення забезпечують належні.

  Роботи з покращення естетичного вигляду будівель вокзалів, станційних споруд на території дирекції продовжуються. Однак ще не всюди належним чином попрацювали ремонтники. Ще очікують на них, а для цього потрібне фінансування для виконання ремонтних робіт на станціях Війтівці, Деражня та Волочиськ. На останніх двох головні станційні споруди зазнали капітального ремонту. Однак на сьогодні в будівлях є пошкодження, а інтер’єр та екстер’єр потребують оновлення. На посту ЕЦ станції Хмельницький незайвим буде замінити вікна на сучасні енергозберігаючі. Це додасть комфорту черговим змінам, а також дозволить заощадити кошти на опаленні, та й вигляд у будівлі покращиться. На пасажирських платформах станцій Балин та Рахни уже давно потребують заміни бордюри. Адже вони не лише псують вигляд станції, а й створюють певну небезпеку для пасажирів та залізничників. На них можна оступитись і зазнати ушкоджень, а то й потрапити під потяг.

  Та й про пасажирів необхідно більше дбати, покращувати обслуговування, створювати безпечні умови під час перебування на залізниці. Цю місію виконувати необхідно. Інакше можна втратити значну частину тих, хто користується послугами нашої галузі. Вони просто перейдуть до автоперевізників.

  Під час спілкування Ольга Владиславівна звернула увагу і на проблеми зі сміттям на станціях та територіях, прилеглих до залізниці. До початку комісійного огляду залізничники добряче попрацювали, щоб прибрати побутові відходи, які накидали мешканці населених пунктів у смуги відведення та поблизу колій. У багатьох місцях виникли сміттєзвалища. Їх прибрали. А чи надовго? З таким явищем необхідно радикальніше боротись, і не лише залізничникам, інакше не уникнути погіршення санітарних норм та поширення інфекцій.

  Щоправда, й працівники колійного господарства деколи «грішать», не прибираючи залишки верхньої будови колії. Під час проведеної оптимізації залізничної галузі за останні роки в межах Жмеринської дирекції залізничних перевезень було закрито ряд залізничних станцій. У зв’язку з цим проведено перепланування залізничних облаштувань, а залишки старопридатних елементів верхньої будови колії (рейкошпальні решітки) у великій кількості складовано на інших станціях. Така ситуація не дає змоги забезпечити належні умови праці фахівцям структурних підрозділів, які проводять роботи на коліях цих станцій, а також виконувати огляд залізничних колій.

  Однак є сподівання, що найближчим часом заплановані заходи будуть виконані, працівники дирекції отримають у користування відремонтовані та приведені до рівня європейських стандартів споруди та приміщення, а складовані рейки знайдуть своє місце. А поки що європейські стандарти в охороні праці та виробничої санітарії проглядаються, та не всюди.
   

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05