РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 13 (7 квітня 2017) 

 • Чому залізничникам доводиться працювати за комунальні служби міста

  Навіть масштабна кампанія з декомунізації нашого суспільства, що триває останнім часом на теренах країни, схоже, ніяк не вплинула на долю «великого почину» Ілліча, до якого ми й досі часто повертаємось, коли виникає необхідність і, разом з тим, з мінімальними фінансовими витратами (а то й безкоштовно) прибрати територію, висадити дерева у скверах та парках, облаштувати спортивний чи дитячий майданчик тощо.

  Так, йдеться про добре відомі багатьом нам комуністичні суботники, з якими колишня країна жила протягом декількох десятиліть і які не втрачають актуальності й у наші дні. Зараз їх називають днем довкілля, толокою, проте це суті таких заходів не змінює. Не відмовляються поки що від цього історичного надбання й у трудових колективах залізничників.

  — Мене важко назвати прихильником комуністичного минулого нашої колишньої держави, — говорить начальник станції Попільня Сергій ПОЛІЩУК. – Однак таким її надбанням як суботник доводиться користуватися у повсякденній роботі досить часто. Причина тут банальна – потрібно постійно прибирати територію станції від сміття. А його у нас завжди вистачає.

  Чому?

  Територія станції розташована вздовж колії головного ходу магістралі кілометрів на три. І майже на третині цього відтинку вона межує з місцевим ринком. Ось це сусідство і є вже протягом декількох років головним болем для залізничників. Зрозуміло, що ринок — то завжди велике скупчення людей. І після кожного дня на торговельних майданчиках залишається чимало сміття. Його неначе й прибирають та вивозять на міське сміттєзвалище, однак значна частина все­таки перекидається за огорожу. А надалі вже вітер, безпритульні собаки, круки та ворони розносять все це територією станції. Взимку, коли випав сніг, багато такого сміття просто прикривалося від людського ока сніговою ковдрою. Та з настанням весни весь цей непотріб виліз, як­то кажуть, на світ Божий.

  — Цьогоріч першу толоку ми провели ще на початку березня, — говорить начальник станції. – Зібрали та вивезли декілька причепів сміття. В основному це порожні пляшки, одноразовий посуд, вживані тара та упаковка від реалізованого товару, поліетиленові пакети... Вивозили навіть сміття та обрізане гілля дерев, які «підкинули» нам вже й мешканці сусідніх будинків. Словом, довелося попрацювати й за комунальників нашого райцентру.

  — А де ж тут робота місцевої влади? — дещо дивуюся почутому від співрозмовника. На що той лише знизав плечима.

  — Немає у нас з місцевою владою порозуміння у вирішенні цього питання, — говорить він. – Вже декілька років минуло як місцеві комунальники прибрали звідси баки для сміття. Кажуть, не мають коштів, щоб його вивозити. Тож люди й несуть непотріб поближче до залізниці, бо впевнені, що там його приберуть. Штрафувати за це ми їх не можемо. Тож прибирати територію доводиться нам, хоч таких працівників у нашому штаті не передбачено. А одній прибиральниці все зробити, звісно, неможливо. Тому час від часу проводимо такі суботники. До речі, наступний запланований найближчими днями. Адже на залізниці починається весняний комісійний об’їзд.

  Тож «великий почин», який невдовзі відзначатиме столітній ювілей, продовжує свою історію у трудових колективах залізничників.


  Анатолій САДОВЕНКО, «Робітниче слово»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05