РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 45 (22 листопада 2008) 

 • Підсумки вчать. Де шукати «вогник» технічної творчості?

  Недаремно кажуть, що нове - добре забуте старе. І нині, коли ми говоримо про необхідність технічної творчості на підприємствах, збереження інтелектуальної власності, знову й знову повертаємося до позитивного досвіду минулих літ у сфері раціоналізаторства. Як же відродити цей рух, як допомогти розкрити молодим фахівцям хист до технічного новаторства? Зрештою, як захистити інтелектуальну власність, напрацьовану представниками підрозділів?

  Про це та інше йшла мова на семінарі-нараді в Коростені, яка мала назву «Науково-технічна творчість, ведення раціоналізаторської діяльності та шляхи підвищення її ефективності та якості». Вів її заступник головного інженера, начальник технічної служби залізниці Володимир ПАЩЕНКО.

  Оскільки Коростенська дирекція, на базі якої відбувався цей захід, не пасе задніх з питань технічної творчості, а має низку напрацювань, тож ними й поділився з присутніми представниками дирекцій, залізничних підрозділів головний інженер дирекції Микола ПРОКОПЕНКО. Він спочатку зробив екскурс в недалеку історію, навів конкретні приклади, як кілька десятиліть тому людей по-справжньому захоплювали раціоналізаторські ідеї, працівники відчували не тільки моральний, а й немалий матеріальний стимул до творчості. І сьогодні, на думку Миколи Петровича, найбільше в цьому напрямку потрібно працювати з молодими людьми. Довести до їхнього відома суть справи, а можливо, й наштовхнути на пошук ідеї, захопити нею. А у щоденній роботі дирекції саме життя спонукає до творчого мислення, і нерідко це виливається у конкретні рацпропозиції.

  Прикладом може бути й ідея з електрифікацією ст. Коростень-Житомирський, яка дала значний економічний ефект, спорудження високої рампи для вивантаження щебеню з цементовозів, що на 3,5 години скоротило час вивантаження. Принесли чималу користь «винаходи» й працівників Коростенського відбудовного поїзда для підняття вагонів та інше. Це, так би мовити, плюси для справи. А серед мінусів - те, що процедура оформлення рацпропозиції досить тривала, і це певною мірою вносить складнощі.

  Власне, як зробити цей процес більш доступним та простішим і радилися присутні на семінарі-нараді. Підбила підсумки раціоналізаторської діяльності на залізниці за півріччя провідний інженер технічної служби Наталія КОЧЕТОВА. За цей час від 342 авторів надійшла 221 рацпропозиція. Найбільше корисних ідей подали працівники локомотивного господарства і сигналізації та зв’язку. На жаль, є й такі підрозділи, які цьогоріч на жодну ідею з раціоналізаторства не спромоглися. І Наталія Дмитрівна у своєму виступі також говорила про необхідність кращої роз’яснювальної роботи на місцях, про залучення молоді, про належне заохочення.

  Про перспективи розвитку й організації технічної творчості на залізничному транспорті говорила Олена МАЗКО - заступник начальника управління головного управління розвитку і технічної політики Укрзалізниці. За її словами, сьогодні творчий потенціал раціоналізаторів не використовується на повну силу. І саме через те, що вони не досить поінформовані про значення інтелектуальної власності, про можливості її захисту. Гальмує рух у цій сфері й неналежна фінансова підтримка умільців. Олена Олексіївна розповіла про передовий досвід у цій справі на Львівській залізниці. Також вона підкреслила, наскільки важливою є на сьогодні інтелектуальна власність, яка є нематеріальним активом підприємства. Зрештою, це запорука створення позитивного іміджу підприємства. Водночас вона зупинилася й на тому, як зберегти й оцінити результати інтелектуальної діяльності.

  З цікавістю слухали учасники семінару і виступ колишнього працівника технічної служби Василя ЯРОСА.

  - У наш час все було по-іншому, в людей було якесь душевне горіння до творчості. Ми вивчали «вузькі» місця і думали, як краще побудувати роботу, - говорив ветеран.

  Безумовно, його цікаві й доречні поради стануть у нагоді нинішнім керівникам, які відають питаннями раціоналізаторства. З корисною інформацією виступила на семінарі-нараді й Ніна Шепко, яка повідала про сприяння в даному питанні Науково-технічного товариства залізничників України.

  Оксана ПОЛІСЬКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05