РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (31 березня 2017) 

 • Таланти є! Овації будуть!

  Двадцять років тому у Конотопському транспортному регіоні налічувалося п’ять залізничних клубів. Але вже відчувалося, що їхнє майбутнє незавидне.


  З архітектурного погляду — звичайна будівля, типовий проект клубу післявоєнного часу, але для жителів містечка він має велике значення.

  Першим закрився клуб на станції Хутір Михайлівський. Його приміщення тепер перебудоване на церкву. Потім настала черга Бахмача та Щорса (нині Сновськ). До речі, клуб у місті над Сновом на деякий час став знімальним майданчиком для телесеріалу «Важкий пісок». Але дебют у кіно не зупинив процес закриття.


  Бібліотекар технічної бібліотеки Наталія ТЕРЕЩЕНКО.

  Інші два трималися. Що Конотоп не спіткала доля Хутора, Бахмача і Сновська – зрозуміло. Центр дирекції. Уваги більше. Але Ворожба…

  Обсяги роботи на вузлі впали, оптимізація за оптимізацією. Здавалося, не до розваг, пісень і танців. Та клуб діяв. І діє, набувши статусу філії Будинку науки та техніки Конотопської дирекції.

  Його історія розпочалася урочистим відкриттям 22 квітня 1956 р. Відразу ж були організовані духовий оркестр – налічував до 20 музикантів, хор – до 50 учасників, діяв драмгурток і танцювальний, шість разів на тиждень демонструвалися кінофільми, а влітку під клубом влаштовували танці. Також працювали технічна й художня бібліотеки. Власне, від самого початку на станції Ворожба був типовим залізничним клубом. Але…

  Але 1972 р. тут створено перший у Білопільському районі (місто Ворожба має районне підпорядкування. – Авт.) вокально-інструментальний ансамбль «Орфей», який став дипломантом фестивалю «Юність комсомольська» (1972 р.). Згодом з’явився ще один колектив – гурт «Союз», і йому теж судився довгий творчий шлях. Якщо не помиляюся, «Союз» у 2017 р. відзначатиме своє 30-ліття.


  Олексій ЯКОВЛЄВ (праворуч) та Ігор ТЕРЕЩЕНКО - «Знову Наталія Іванівна понавигадувала».

  Тільки тоді штат клубу налічував 17 працівників. Нині – три. Тож знайомтеся: керівник філії Олексій Яковлєв, Ігор Терещенко – музикант і вокаліст групи «Союз», кіномеханік, звукорежисер і автор відеофільмів та робітниця Юлія Кальченко.

  Розпитую Олексія Яковлєва про клуб, про здобутки та плани.

  — А які плани? Працювати. Бо людина, яка не хоче нічого робити, шукає причину. А ми ніколи не нарікали на труднощі. Самі впрягалися, залучали громадськість, добивалися підтримки… Ми відзначаємо свята – Новий рік та Різдво, 8 Березня, Івана Купала, День залізничного міста і залізничної профспілки. Творчий колектив готує цікаві постановки. Наприклад, до Дня жінок показали гумористичний варіант п’єси «Попелюшка». У нас діє дитяча студія творчості «Етуаль», є жіночий вокальний ансамбль «Калинонька» і гурт «Союз», влаштовуємо дискотеки для ветеранів і для тих, кому за тридцять…

  Олексієві Яковлєву майже стільки, як і клубу. Звісно, у дитинстві ходив сюди в кіно і на концерти. Коли виповнилося 25, йому, художникові вагонного депо, запропонували стати директором. Погодився, і вже 34 роки керує закладом.

  Ворожба – місто маленьке, майже 8 тис. населення. Клуб залізничників — єдиний у ньому. Був ще осередок культури від хлібної бази, та давно закритий. Тож місто не залишається в стороні і зацікавлене в його роботі. Допомогу надавали й надають вузлові залізничні підрозділи. Підтримка є. Та є й труднощі. Наприклад, хор. У Ворожбі бажаючі співати зі сцени знайдуться, але хорові потрібен художній керівник. А коли й на акомпаніатора дадуть грошей – це вже зовсім добре.

  До роботи філії причетна ще одна людина – Наталія Терещенко. Так, дружина Ігоря Терещенка. І бібліотекар технічної бібліотеки, режисер та сценарист святкових заходів і драматичних постановок, керівник дитячої творчої студії «Етуаль», і поетеса… Наталія Іванівна розповідає про постановки останніх років. Про осучаснений варіант комедії Олексія Коломійця «Фараони», про «Новий рік під водою» і «Попелюшку».

  — Ага, — удавано бурчить Олексій Яковлєв, — понавигадує, а нам з Ігорем реалізовуй її фантазії.

  Дійсно, у тій же «Попелюшці» не обійтися без декорацій. Щось зробить Ігор, щось намалює Яковлєв. А сукню пишну де взяти?

  — Поїхали у секонд¬хенд, купили всього на 100 грн, — пояснює Олексій Миколайович. – А сукня Попелюшці у нас буде зі старої штори.

  Ворожбянський клуб залізничників невеликий — розрахований на 300 глядачів. Нині місць дещо менше. І я пам’ятаю, як зал не міг вмістити всіх, хто прийшов на концерт львівського гурту «Соколи», як ворожбянці гаряче аплодували Марії Шалайкевич і підспівували Михайлові Мацялку…

  — Чудовий був концерт, — погоджується Олексій Яковлєв. — Один із найкращих за всю історію клубу. До нас, до речі, із концертом приїздив Анатолій Паламаренко, виступав естрадно-симфонічний оркестр Держтелерадіо України. Й артисти фільму «В бой идут одни старики» були – співаюча ескадрилья… І такий же переповнений зал. У Ворожбі люблять мистецтво.

  У 2015 р. Ворожба святкувала своє 350-ліття. З цієї нагоди видано історичний нарис. Його автори розповіли про минуле і сьогодення міста. У розділі «Духовність і культура» дві сторінки присвячені філії Будинку науки і техніки Конотопської дирекції залізничних перевезень. Або просто залізничному клубові.

  Микола ПАЦАК, Фото автора та Ігоря ТЕРЕЩЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05