РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (31 березня 2017) 

 • Берегині родинного затишку

  У листі до редакції від нашого постійного дописувача з Коростеня Миколи КАРПУЛЕНКА — цікава історія про Валентину ВЛАСОВУ. Шановний ветеран нещодавно побував у вагонному депо, якому віддав багато років власного життя.

  …Ностальгія за минулим — стан душі, котрий ніколи не забудеш, не викинеш із пам’яті. Закортіло мені відвідати рідне підприємство – ремонтне вагонне депо Коростень. Крокую до його цехів. Ось і колісно­-роликовий, де колись працював майстром.

  Болісним щемом спливли у пам’яті прекрасні люди, з котрими трудився багато років: Ростислав ДОНЧЕНКО, Анатолій ДАНЮК, Микола КОНДРАТЕНКО, Лідія БІЛОШИЦЬКА та інші. На жаль, багато з них пішли за межу життя. Тепер у депо незнайомі мені люди, нові верстати, обладнання… Рука машинально опустилася до кишені за блокнотом і ручкою.

  Двоє працівників зацікавлено дивилися на мене, підійшли, чемно привіталися, запитали: «Ви кореспондент?».

  — Був у минулому позаштатним кореспондентом нашої газети «Рабочее слово».

  — У нас переконливе прохання. Напишіть про нашу Валю!

  — Хто це і чим вона вам догодила?

  — Це наш голова комітету профспілки працівників депо Валентина Петрівна Власова. Поважають її люди за уміння вислухати, допомогти всім, чим зможе, — з’ясовую у бесіді.

  Я попрощався з хлопцями і попрямував до адміністративного корпусу шукати «нашу Валю».

  Мене привітно зустріла молода, красива жінка, запросила присісти. Я поки що не відкривав своїх намірів написати про неї, і тому ми невимушено розмовляли про трудове життя коростенських вагонників. Вона з цікавістю слухала і про коротку одіссею мого трудового життя в депо.

  Я відчував, що Валентина Петрівна не може до кінця збагнути, в якому ми працювали післявоєнному пеклі. Ремонтували старі, ще за часів царя Гороха вагони, ладні розвалитися кожної миті в потязі, що часто траплялося через поломку бандажів колісних пар, надломи шийок, швелерів тощо.

  Працівники депо трудилися в холодних з протягами цехах, обліплених грязюкою та мастилом з вагонних букс, і були схожі на вихідців із потойбіччя.

  — Чому вас вагонники називають живою легендою? — запитала Валентина Петрівна.

  — Жартують. Можливо, через те, що пройшов усіма «стежками» в депо, починаючи з 1953 р. Виховав багато командирів середньої ланки. Любив підлеглих хороших і не зовсім. Варто нагадати, що я працював під керівництвом багатьох начальників депо. Це — Тихон Сирко, Олександр Бут, Леонід Кралик, Іван Савченко, Леонід Локун, Іван Маковський та інші.

  Змінили тему розмови.

  Валентина Петрівна неохоче розповідала про себе. В депо працює 22 роки, бухгалтером — 13. Чоловік, Сергій Власов, — слюсар з ремонту обладнання. Сергій та Валентина виховують доньок Катю та Юлю.

  Не розказала мені співрозмовниця про те, що ніколи не кичилась своєю освітою, посадою, завжди уважна і привітна з людьми. Тому й не дивно, що в 2014 р. на профспілковій конференції її одностайно обрали головою профспілкового комітету працівників вагонного депо.

  Запитую Валентину Петрівну, чи важка праця профспілкового керівника?

  — Нелегка. У минулому голова профспілки працював як штатна одиниця, мав зарплату, тепер я працюю на громадських засадах, хоча обсяг роботи не менший.

  Держава переживає великі політичні та соціальні кризи. Особливо тяжко пенсіонерам. Суспільство наблизилося до крайньої межі зубожіння. Приходять люди і боляче, що немає можливості допомогти кожному.

  Валентина Петрівна з теплотою в голосі розповідає про колегу по громадській роботі, голову первинної організації ветеранів праці Лідію Олексіївну ВОЙТЮК. Розумна, рішуча, справедлива. Заради добробуту людей похилого віку піде, як кажуть, у вогонь і воду.

  У Коростені відбувся огляд­конкурс на кращу організацію ветеранів 50 первинних організацій. Лідія Олексіївна серед переможців — третє почесне місце. Про що це говорить? Вона відмінно десятки років тягне плуга на громадських засадах. Подвійно щедра на добро. Честь і хвала таким людям!

  Невтомні, немов пчілки, Валентина Петрівна та Лідія Олексіївна турбуються в першу чергу про одиноких, хворих ветеранів праці. Вітають їх письмово в свята, оздоровлюють, по можливості, в санаторіях. А їх немало — понад 300. Відвідують їх за місцем проживання.

  Запитую, як люди сприймають їхні візити?

  — Важко розказати. Стільки радості, буває, і сліз! Не дивляться на подарунки, сердечно вдячні, що не забувають їх.

  Співрозмовниця розповіла про те, що її радує. Приходять патріотично налаштовані працівники депо, запитують, чим допомогти Вітчизні в ці скрутні часи? Профспілковий лідер радить надавати гуманітарну допомогу мешканцям прифронтової зони Донбасу. Відмінно працювати, аби вагони не виходили з ладу і не потребували додаткових коштів на ремонт.

  Вона, як умілий вихователь, кожному порадить, що робити, і вірить в те, що прийдуть кращі часи.

  Я відчув, що мій час сплинув, попрощався.

  Незбагненне почуття тепла і сердечності від цієї жінки торкнулося мого серця. Зрозумів, таких, як вона, називають світочами добра, берегинями родинного затишку.

  Нехай їм щастить скрізь і всюди!

  Днями зателефонував до Миколи Демидовича. Розпитав про його особисті справи. Каже, що нагадують про себе старі хвороби. Проте оптимізму не втрачає. За жодних обставин. Його також можна назвати світочем добра. Це безперечно.
   

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05