РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (31 березня 2017) 

 • Калейдоскоп затребуваних професій

  Нещодавно у Київському палаці дітей та юнацтва відбулася головна подія освітньої галузі України — VIII щорічна виставка «Сучасні заклади освіти» та V Виставка освіти за кордоном «World Edu».


  Чекаємо майбутніх фахівців у нашому колі.

  У заході, який зібрав найкращі навчальні заклади, взяли участь понад 800 представників з усіх регіонів України та 14 країн світу.

  Протягом трьох днів представники навчальних закладів та освітніх програм біля стендів оперативно та в індивідуальному порядку надавали консультації, відповіді на найнагальніші запитання амбітним та цілеспрямованим. Запрошені на виставку учні, майбутні абітурієнти, студенти та їхні батьки, зацікавлені у виборі навчального закладу та програм навчання в Україні та за кордоном, мали змогу докладно дізнатися про умови вступу, вимоги до абітурієнтів, тривалість навчання та інші особливості здобуття освіти.

  Звичайно ж, у першу чергу нашу увагу привернули стенди державного професійно­технічного навчального закладу «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту». Закладу з великим досвідом підготовки кваліфікованих кадрів. До речі, не лише для залізниць України.

  За 139 років існування в училищі підготовлено 70 тис. фахівців з 36 професій, з яких 24 — для українських залізниць. Річ у тім, що педагоги закладу мають творчий підхід та постійно дбають про підвищення якості підготовки кадрів профтех­освіти, впроваджують інноваційні технології, розгортають міжнародну співпрацю. Наприклад, разом з інженерами залізниці викладачі розробили тренажер для підготовки помічників машиністів тепловоза та електровоза, зараз у розробці тренажер для підготовки машиністів тепловоза.

  Ми долучилися до розмови, коли директор Козятинського МВПУЗТ Андрій СТЕЦЮК спілкувався з представниками навчальних закладів України, Вільнюської школи залізничного транспорту та комерційних послуг (Литва), Тренчинської доправної академії (Словаччина), Бельцького технічного коледжу залізничного транспорту (Молдова) та загальноосвітньої школи (Грузія). Мова йшла про зміни у зв’язку з інтеграційними процесами та роботою в Міжнародній асоціації «Освіта без кордонів», Європейською асоціацією педагогів (АЕDE). Що об’єднує учасників? Спільна праця педагогічних працівників по всій Європі, які хочуть працювати разом, щоб побудувати європейське суспільство майбутнього.

  На базі училища створено Асоціацію державних навчальних закладів профтехосвіти України залізничного профілю, до якої входить 15 професійно­технічних навчальних закладів України. Всі вони мають достатню матеріально­технічну базу та широко впроваджують сучасні інноваційні технології, працюють над створенням і вдосконаленням державних стандартів професій, гнучко реагують на потреби ринку робітничих кадрів залізниць.

  До того ж, при гарантійній підтримці Міжнародної асоціації «Освіта без кордонів» сертифікаційний центр IES (Інтернешнл Едьюкейшн Соціеті) в Лондоні здійснив сертифікацію Козятинського МВПУЗТ за 12 професіями, що забезпечило навчальному закладу місце на міжнародному ринку праці за дванадцятибальною IES¬шкалою. Тепер випускники училища, як і європейці, мають рівні права на ринку праці, щоб претендувати на вакантні посади, які заявлено і обліковуються в міжнародній базі даних.

  Престижно, що й казати. Та треба пам’ятати, що залізниця – стратегічний об’єкт, який треба зберегти для економіки. Тому головне на сьогодні в навчальному закладі – збереження підготовки робочих кадрів для залізниці за державні кошти.

  Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту взяло участь у виставці відповідно до укладеної Познанської угоди, розпланованої на рік. Уже виконано перших два пункти – проведено олімпіади та виставку, наступний – науково­практична конференція.

  Крім того, роботу виставки супроводжувала змістовна тематична програма, що включала проведення конференцій, тематичних семінарів, презентацій, майстер­класів та панельних дискусій за участі провідних фахівців і науковців, педагогів­практиків, представників закордонних навчальних закладів, агенцій, міжнародних представництв, виробників і постачальників засобів навчання.

  На офіційному відкритті виставки не обійшлося без перемог. Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. В. Лазаряна було удостоєно Гран­прі «Лідер наукової та науково­технічної діяльності». Народний депутат України – член комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Тарас КРЕМІНЬ та президент Національної академії педагогічних наук (НАПН) України Василь КРЕМЕНЬ вручили нагороду доценту кафедри «Станції та вузли» ДНУЗТу Олександру МАЗУРЕНКУ.

  — Українці готові інвестувати в якісну освіту, щоб надалі будувати життя, орієнтуючись на кращі традиції цивілізованого світу, — зазначив Василь Кремень. — У наших планах — розширити інформаційні можливості українців і привести в Україну ще більше представників рейтингових світових навчальних закладів.

  ПРЯМА МОВА

  Директор Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту Андрій СТЕЦЮК:

  «Ми прагнемо показати свої досягнення та досягнення наших учнів, ознайомити з кращим досвідом роботи. Щоб завдяки високій кваліфікації наші випускники були конкурентоспроможними на українському та міжнародному ринках праці. Діти талановиті та гідні навчатися в кращих навчальних закладах світу».

  Тетяна ШЕМЧУК, Фото Олександра ІВАНОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05