РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 11 (24 березня 2017) 

 • Вшанували пам’ять героїв

  Потяг Єднання України «Труханівська cіч» пізно вночі 19 березня прибув на ст. Глухів, до літописного міста, до гетьманської столиці. За словами начальника сектору пасажирських перевезень Конотопської дирекції Віталія Вязьмітінова, вагони тут відразу ж були під’єднанні до електромережі, заправлені водою, виконано ряд інших робіт, аби в дорозі учасники акції почувалися комфортно.


  Громадськість зустрічає потяг на станції Крути.

  Уже в Крутах один із них – бунчужний «Труханівської січі» Андрій ПЕТІК — подякував залізничникам за працю і теплу зустріч. «Постійно бачимо вашу роботу, – сказав він, – але не бачимо вас самих. В цілому все бездоганно, а ось висловити вдячність виходить що й нікому».


  Урочиста мить.

  По дорозі з Глухова потяг зупинився в Бахмачі. Звідси молодь автобусами поїхала до Батурина – теж гетьманської столиці. А вже в обідню пору їх вітала громадськість Чернігівщини у Крутах – на станції, яка вписана в нашу історію безсмертним подвигом юнаків­патріотів у січні 1918 р.

  То був складний час. Ворог захопив Харків, Катеринослав і Полтаву. Чотири сотні курсантів 1¬ї Київської юнацької (юнкерської) школи імені Богдана Хмельницького з Бахмача відступили до Крут. Їхній командир Аверкій Гончаренко, розуміючи, наскільки важко малочисельним військом обороняти станцію, попросив допомоги. Але в Києві вже спалахнуло більшовицьке повстання, і зі столиці прибула лише сотня студентського «Куреня Січових Стрільців». Ця сотня уже в Крутах була поділена на чоти. Три студентські чоти зайняли лівий фланг оборони, четверту, яка складалася із наймолодших, сотник Аверкій Гончаренко залишив у резерві. Правий фланг обороняли курсанти. Уже в ході бою до молоді приєднається невеликий загін вільних глухівських козаків.

  Бій тривав понад п’ять годин. Курсантам і студентам вдалося відбити кілька атак балтійських матросів, та сили були нерівними. Із Плисок на допомогу більшовикам прибув 1¬й Петроградський загін червоногвардійців, із тилу українські позиції обстріляв більшовицький бронепоїзд. Почався відступ. Близько 17.00 год з’ясувалося, що не вистачає однієї чоти. Вона втратила орієнтир і вийшла прямо на ворога. Євген Попов, більшовицький командир, розлючений великими втратами – майже 300 осіб, наказав ліквідувати полонених. Як розповіли потім очевидці, після знущань розстріляно 27 студентів. Перед смертю Григорій Піпський заспівав гімн «Ще не вмерла Україна», а решта хоробрих його підтримала.

  Юнаків, які загинули на станції Крути, 19 березня 1918 р. перепоховали в Києві на Аскольдовій могилі.

  Від першої платформи станції Крути учасники акції «Потяг Єднання України «Труханівська січ» йдуть до Меморіального комплексу героям. Після коротких слів про значення подвигу української молоді і панахиди до символічної могили, над якою височіє червона колона, юнь нинішня кладе квіти та розгортає великий державний прапор. А вже потім знайомиться з музейними матеріалами, які розміщені у шести вагонах.

  Того ж дня потяг Єднання вирушив до Чернігова.

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05