РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 11 (24 березня 2017) 

 • На небо погляне вільна людина

  Об’єднати, зшити країну воєдино мають на меті учасники п’ятої патріотичної акції «Потяг Єднання України «Труханівська січ», який курсує містами України у рамках однойменного національно-патріотичного проекту.


  Маршрут агітпотяга - Київ—Коростень—Житомир—Умань—Кропивницький—Полтава—
  Харків—Суми—Глухів—Крути—Чернігів—Славутич—Яготин—Київ.


  Подорож для дітлахів — це завжди захопливо, весело й цікаво. А ще є можливість дізнатися всі «таємниці» такої
  романтичної для їхнього віку професії провідника, знайти нових друзів, щоб згодом знову зібратися у подорож.

  — П’ятий потяг охопив центр і північ України і замикає практично всю територію держави, яку ми могли проїхати. Це останній географічний потяг, наступні будуть тематичними, – сказав отаман «Труханівської січі» та один із співорганізаторів акції, голова громадської організації «Коло. Медіа» Микола БОНДАР. – Ми маємо об’єднатись, бо лише в єдності наша сила, а потяг «Труханівська січ» є одним зі сполучних факторів. Саме завдяки таким подорожам виховується патріотизм у молодого покоління, ламаються стереотипи. Відкриті, щирі розмови, подеколи й суперечки дозволяють більше розуміти одне одного. До слова, саме залізничники допомагають нам у цьому: пізнавати країну з перших кроків на вокзалах і продовжувати далі знайомство з містами та мешканцями.

  Також це перший проект за останні роки, в якому об’єдналися майже всі гілки влади і громадське суспільство.

  Важливою та відчутною була підтримка з боку шести міністерств України: інфраструктури, оборони, освіти та науки, молоді та спорту, внутрішніх справ та культури.

  На думку українців, волонтери започаткували прекрасний формат боротьби на інформаційному фронті.

  З вірою в те, що Україна буде єдина, незламна, незалежна та вільна, родини Героїв Небесної сотні разом з четвертою козацькою сотнею Майдану стали меценатами цього заходу. Присутні разом з іншими учасниками акції з підтримки національної єдності, матері героїв закликали любити Україну так, як любили її їхні сини. Бо ми — єдина нація, єдиний народ.

  Саме тут будуть доречними рядки Героя Небесної сотні Сергія Кемського, написані 16 лютого 2014 р., за чотири дні до смерті:

  На небо погляне вільна людина,

  З новими думками.

  Творча, нестримна.

  Ми стіни поб’ємо з міцного граніту,

  Щоб тільки любов панувала у світі.

  Герої Небесної сотні, які стали Героями України, зі своїми побратимами зробили для нас усе, що змогли. І тепер вони з висоти вічності дивляться на нас: чи пам’ятаємо, чи продовжуємо їхню справу?

  Так, продовжуємо. І як приклад тому — вже п’ятий потяг Єднання України «Труханівська січ».

  На пероні ст. Київ­Пасажирський обличчя організаторів привітні та добре знайомі. Вітаємось і з учасниками, яких зустрічали декілька разів поспіль.

  – Ви знову їдете зшивати Україну? – звертаємось із запитанням до вчителя історії з Вінниччини Олега КОСТИНИ.

  – Так. Ми їдемо знову. І це потрібно в першу чергу мені, моїм учням. Адже саме їхні враження та емоції є в сотні разів сильнішими за будь-які заклики та гасла, що лунатимуть з екранів телевізора. Особливо захопливою була екскурсія на фрегат «Гетьман Сагайдачний». Хлопців вразила міць, сила та вишкіл команди одного з найкращих багатоцільових кораблів ВМС України.

  Гурт волонтерів громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Коло. Медіа» на чолі з Оленою ІВАНОВОЮ, митці, військові та громадські діячі, студенти, школярі за допомогою залізниці, яка є своєрідною національною стрічкою, шиють щире послання: УКРАЇНА ЄДИНА!

  Підходимо до найяскравішої та наймолодшої команди­учасниці агітпотяга. Школярів Великояблунецької школи Ємельчинського району Житомирської області запросила до подорожі мама Героя Небесної сотні Сергія Кемського Тамара Гаврилівна. У супроводі вчителя фізкультури Миколи РАСИНЧУКА дітлахи гуртуються навколо. Радісно щебечуть, зупиняючи один одного, дівчатка та хлопчики говорять про чудову атмосферу у потязі, про чуйних провідників, про нових друзів, з якими хочеться продовжити спілкування. І голосно вигукують: «Україна єдина! Ми – найгарніша нація у світі! Слава Україні!».
   

  Валентина КОЛЯДА, Тетяна ШЕМЧУК, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05