РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 10 (17 березня 2017) 

 • Весна. Як дихати на повні груди?

  Весна для багатьох крім приємних емоцій та яскравих кольорів приносить безліч нарікань: закладений ніс, червоні очі, чихання, напади кашлю. Разом з приходом квітучої та запашної пори року наш організм розпочинає й своє власне оновлення, прозвонюючи таким чином слабкі місця. «Ау? Хронічні захворювання? Авітаміноз? Поліноз?». «Ми тут як тут!», подеколи й дужим хором відповідають ті.

  Мабуть, невипадково так співпало, що саме навесні для того, щоб привернути увагу суспільства до проблем здоров’я людини, проводиться низка соціальних заходів. Особливо направлених на охорону здоров’я бронхо-легеневої системи: Всесвітній день боротьби з туберкульозом (24 березня), Всесвітній день боротьби з астмою (5 травня), Всесвітній день без тютюну (31 травня).

  Тож із запитанням, як дихати на повні груди й відчувати всю красу весни, не хворіючи, ми звернулися до фахівців пульмонологічного відділення Київської клінічної лікарні № 2 на залізничному транспорті.

  Любов Олександрівна КНОПИК — завідуюча відділенням, лікар­-пульмонолог вищої категорії.

  Стаж роботи — 39 років. Закінчила Чернівецький медичний інститут. У 29 років уже очолювала пульмонологічне відділення на ст. Тинда (БАМ). Згодом закінчила київську клінічну ординатуру, працювала у відділковій лікарні ст. Конотоп, головним терапевтом Укрзалізниці та столичної магістралі. З 1995 р. — завідуюча відділенням пульмонології ККЛ № 2.

  ПРОФЕСІЙНЕ КРЕДО: «Лікувати людину. З великою любов’ю і терпінням».

  — Кількість захворювань бронхолегеневої системи, на превеликий жаль, збільшується. І ця тенденція характерна не лише для нашої країни. Своєрідну «допомогу» тут надають і соціальні фактори, і спосіб життя, й екологічні чинники. Гострі та хронічні бронхіти, хронічні пневмонії різного роду, плеврит, тромбоемболії легеневої артерії — це далеко не весь перелік захворювань, з якими до нас звертаються пацієнти. А оскільки більшість з них є залізничниками, тобто людьми, які відповідають за безпеку руху, вважаю виконання наших функціональних обов’язків відповідальним та особливим.

  Діагностичні можливості відділення (бронхоскопія, рентгенодіагностика, аналіз мокроти, комп’ютерна томографія, спірограмма та ін.) дозволяють виявити у пацієнтів пухлини бронхів та легень, інтерстиційні пневмонії*, туберкульоз та скерувати їх на лікування до спеціалізованих медичних закладів міста.

  За даними Європейського респіраторного товариства, кашель є загальною проблемою, що має безліч різних причин і часто помилково діагностується і лікується неналежним чином. Щоб сприяти якості та ефективності у боротьбі з цією недугою, на базі нашого відділення у 2016 р. створено Центр кашлю. Використовуючи міжнародні стандарти у лікуванні, вивчаючи та досліджуючи симптоматику, ми з великою прогнозованістю визначаємо не лише хвороби, які можуть викликати кашель, а й їх причини, а то й поєднання декількох. Крім відомих вірусних та бактеріальних інфекцій та захворювань, що викликають кашель, варто звернути увагу і на такі, як застійна серцева недостатність, захворювання шлунково-кишкового тракту, психічні розлади, зараження гельмінтами, виникнення кашлю як побічного ефекту від прийому деяких лікарських препаратів тощо. Тож перш ніж приймати ліки, які призначив «телевізор» чи сусідка Марія, варто звернутися за консультацією до фахівців.

  ПОРАДА. Не варто недооцінювати роль дихальної системи у вашому житті. Багато людей знає, що людина без дихання може прожити не більше семи хвилин, а от приділити хоча б 10—15 хвилин щоденно для загартування бронхолегеневої системи не всі вважають за потрібне. Тож, маючи нагоду бути почутою великою аудиторією читачів залізничного регіонального видання «Робітниче слово», звертаюсь до усіх: будьте уважними до себе, не ігноруйте поради фахівців, даруйте собі насолоду дихати свіжим повітрям. Найкращим видом фізичних вправ, крім дихальної гімнастики, є ходьба. Не паліть і не дозволяйте палити у вашій присутності. Своєчасно звертайтесь до лікаря, навіть при незначних симптомах захворювання.

  Лідія Володимирівна ТАРАЛЕНКО — лікар­-пульмонолог вищої категорії.

  Закінчила Національний медичний університет ім. О. Богомольця. У ККЛ № 2 працює з 2008 р. Бути лікарем — мрія дитинства. Вважає, що поради лікаря, який вас вислухає у прямому й професійному значенні, є простими, але дуже важливими.

  ПРОФЕСІЙНЕ КРЕДО: «Слово — перші ліки, що можуть стати щитом і бальзамом для будь¬яких ран».

  — У наш вік урбанізації рівень здоров’я, на жаль, не покращується. Часто намагаючись самостійно вилікувати ГРВІ за три дні, замість трьох тижнів, уже нам, лікарям, доводиться констатувати значні ускладнення та недоліковану симптоматику.

  Шкідливі звички (куріння) серед монтерів колії, провідників, машиністів також ускладнюють перебіг лікування бронхолегеневих хвороб. Як і звернення за допомогою на пізніх стадіях складних захворювань.

  Мабуть, найяскравішим прикладом про наслідки паління на сьогодні є хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ). Ця прогресуюча хвороба підкрадається поступово та непомітно. Хворий спочатку просто не звертає ніякої уваги на рідкісні покашлювання. Підступність ХОЗЛ полягає в тому, що запальний процес зачіпає усі структури тканин легенів.

  ПОРАДА. Якщо ви палите довгий час — це неабиякий привід звернутися до лікаря. Тривалий вплив шкідливих факторів призводить до звуження бронхів за рахунок набряку, спазму та підвищеного вироблення слизу. Далі розвиваються незворотні запальні зміни у стінках бронхів.

  Богдан Іванович ГУНДЕРТАЙЛО — лікар­-пульмонолог другої категорії.

  Закінчив Ужгородський національний університет. Стаж роботи — вісім років.

  ПРОФЕСІЙНЕ КРЕДО: «Іти в ногу із сучасними медичними досягненнями».

  — На прийомі щоденно консультуємо 20—30 чоловік, їздимо на виклики в інші клініки. Завжди у пошуках нових методів та підходів у лікуванні. Існує можливість брати участь у конгресах Європейського респіраторного та Американського торакального товариств. Все це дозволяє завжди відчувати себе затребуваним.

  ПОРАДА. На часі вважаю застерегти залізничників від байдужого ставлення до будь-яких проявів алергії природного походження (пил дерев, цвітіння). Раджу не забувати про побутові алергени — домашній пил, пір'я з подушки, «улюблені» килими, хімічні аерозолі.

  Нераціональний режим харчування, стреси додатково блокують імунну систему людини, яка в свою чергу і «підсвічує» ту чутливу ділянку організму, що піддається ураженню. Сучасні методи діагностики та лікування дозволяють вилучити чимало бронхолегеневих захворювань зі списку невиліковних. Тому раджу ніколи не впадати у відчай, не заганяти себе в ліжко на все життя, а жити і дихати на повні груди!

  *Інтерстиційна пневмонія — рідкісна форма гострої пневмонії, що вражає сполучнотканинні структури легень.

  ДОВІДКОВО

  Пульмонологічне відділення розраховане на 30 ліжок. Відкрито у 1976 р. На той час по всій країні відбувалося становлення пульмонології як окремої науки. На базі відділення працювала кафедра НДІ фтизіатрії та пульмонології на чолі з д. м. н. Б. М. Брусіловським та В. С. Пугачовим.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05