РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 10 (17 березня 2017) 

 • Батьківський вчинок

  Валерій ВАСЬКОВСЬКИЙ наприкінці минулого року демобілізувався зі Збройних сил України. Каже, що лише місяць, як вийшов на своє місце роботи в Коростенську дистанцію електропостачання (ЕЧ-4), де він уже 17 років працює електромонтером з ремонту повітряних ліній. Валерій Васильович розповідає, що і на службі він займався ремонтом, але дещо іншим. Власне, з різною технікою пов’язане усе його трудове життя. У Коростенському проф¬техучилищі він свого часу навчався у групі електрифікації та радіозв’язку, працював на місцевому заводі. Після армії закінчив Ірпінський індустріальний технікум. А залізничну біографію розпочинав у 1992 р. з вагонного депо. Згодом місцем роботи його стала ЕЧ-4.

  Із серпня 2015 р. життя Валерія Васьковського змінилося: його мобілізовано до лав Збройних сил України. Спочатку навчання на полігоні в Рівному, потім — в Яворові. Службу ніс в окремому ремонтно-відновлювальному полку. Пояснює, що завданням для його і побратимів було оперативно і якісно відновлювати військову техніку, яка зазнала пошкоджень під час бойових зіткнень чи з інших причин. Пункт постійного знаходження був у Красноармійську Донецької області (2016 р. перейменований в Покровськ). Але ремонтувати техніку виїж­джали в різні точки зони АТО. Туди, де потрібна була негайна технічна допомога. Серед адрес, куди найчастіше їздили, були Костянтинівка, селище Покровське, Зайцеве… Ремонтувати доводилося різну техніку: «реанімували» бойові машини піхоти, бронетранспортери, навіть у танку випало раз замінювати редуктор.

  Запитую у співрозмовника про ситуації, небезпечні для життя, під час несення служби. І хоч він цю тему вважає за потрібне не зачіпати, все ж розумію, що небезпечною була і ця служба, адже від потрапляння під ворожий обстріл ніхто не був застрахований. Досвідчені воїни радили їм, щоб під час ремонту навіть двигун часто не заводили, аби не привертати увагу ворога…

  Нині для Валерія Васильовича вже позаду тривожні дні і ночі в зоні АТО. Він знову працює в Коростенській дистанції електропостачання. Спогади про службу на війні, про товаришів не йдуть з голови. Про них розповідав він і своїм синам — Віктору, студенту Харківської академії залізничного транспорту, і Воло­димиру, який працює елект­ромонтером в Житомирській дистанції колії. Приклад батька, його добрі вчинки цінуються синами. Є ким пишатися молодим Васьковським.

  Валерій Васьковський каже, що багато змінилося в його світосприйнятті після повернення з гарячої точки, він знає ціну миру, знає, що таке справжня підтримка побратимів. І хоча раніше й не думав, що доведеться ще вдягати військовий однострій, але нині він може сказати впевнено: свій громадянський обов’язок перед державою виконав. І за це, безперечно, заслуговує поваги.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05