РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 8 (3 березня 2017) 

 • ДЗВІНКОГОЛОССЯ ПОДРУГИ АРФИ

  На творчий вечір «Кохання віри не втрачає» народної артистки України Світлани МИРВОДИ ми завітали завдяки протекції з боку відомої української поетеси, авторки віршів, на слова яких створено пісні з репертуару Подруги Арфи. Такий позивний має С. Мирвода як творча волонтерка, яка разом з колегами-музикантами постійно бере участь у концертах для воїнів у зоні АТО на сході України. Новомодне слово арт-десант, що з’явилось у нашій мові з початком російської агресії на українському Донбасі, у багатьох прихильників співочого таланту асоціюється з берегинею воїнів АТО. На її особистій сторінці у соціальних мережах чимало фактів про перебування з концертами у Щасті, Станиці Луганській та багатьох гарячих точках.


  У світі чарівних нот. Світлана та Тимофій МИРВОДИ.

  Вінок українських романсів, що звучав у Великій концертній студії Українського радіо в її виконанні у супроводі Академічного оркестру народної та популярної музики Національного радіо, радо сприймала велика аудиторія багатолітніх шанувальників таланту місткині. Публіка була вдячна і за те, що Світлана Мирвода встигла розповісти про історію створення романсу як такого. Просвіта і пісня, поезія і музика, оплески, квіти і вигуки «браво» на честь виконавиці та лекторки в одній особі — такою була програма цього творчого вечора. На сцені вона була не одна. Крім академічного оркестру, музичний супровід вели віртуози Андрій МАСЕНКО та Сергій ШМАТКО. Її привітали народні артисти Павло ЗІБРОВ та Мар’ян ГАДЕНКО.


  Серед вдячних слухачів друзі Світлани Мирводи — поет Микола ЛУКІВ та композитор, відомий український співак Павло ЗІБРОВ.

  Сучасний інтернет створює дива. Пошукайте у вільну хвилину романс «Колискова для коханої» на слова Тетяни Череп-Пероганич або «Стрілецький романс» від Павла Зіброва.

  Її пісенна творчість розпочалась у ранньому дитинстві. Перші концерти влаштовувала рідним та гостям привітного будинку, що у селі Дубове Ковельського району на Волині. Далі – Ковельська музична школа, музичне училище в Луцьку, Львівська консерваторія. «Запрошували скрізь — і я співала», — таку відповідь отримую від Світлани Іванівни на запитання про її творче кредо. Вона і до сьогодні вдячна вчителям – Надії МАСЛЕЧКО (Ковель), Тетяні ТКАЧЕНКО (Луцьк), Василю ЯВТУХОВИЧУ (Львів).

  Згодом, коли освоїть гру на гітарі та бандурі, С. Мирвода стане єдиною естрадною співачкою, яка поєднає у власній творчості спів та гру на цих музичних інструментах, якими досконало володіє. Можна перераховувати назви пісень та її авторів, що є у репертуарі, головне: тут є місце задушевній ліриці Т. Шевченка, Л. Лепкого, М. Луківа, С. Галябарди на музику сучасних українських композиторів.

  Гастролі за кордоном, а побувала вона у понад 20 країнах, пов’язані з частими переїздами. Залізничні подорожі також припали до душі. Є час відпочити під мелодію вагонних коліс.

  У невеличкому фільмі про її творчість С. Мирвода розповіла, як після здобуття Гран­прі на престижному співочому конкурсі в Італії вона опинилася в Непалі. Принц цієї країни був вражений не лише голосом виконавиці, а й віртуозним виконанням гри на бандурі, порівнявши наш вітчизняний інструмент з арфою. Хто знає, можливо свій військовий позивний народна артистка України недовго обирала.

  Світлана Іванівна, крім власної концертної діяльності як естрадна співачка та концертмейстер групи бандур, викладає в університеті «Україна». Певен, на її лекціях яблуку ніде впасти. Вміє розповісти цікаві факти зі сфери культурології та мистецтвознавства.

  Після творчого вечора на розмову з народною артисткою навіть не розраховував. Ми спілкувалися за використання електронної пошти. Якщо бути лаконічним, скажу С. Мирвода тішиться через те, що на пісенному обрії зараз перемагає українська пісня.

  З розмови з Тетяною Череп-Пероганич, яка знає співачку впродовж довгого часу, адже створили спільно декілька пісень, зрозумів одне: «У неї в душі повна гармонія, бо пісні живуть в ній, і вона сама як пісня». Думаєте, перебільшення? Чули б ви, як акомпанує на скрипці її молодший син Тимофій. Справжня гармонія, що живе між ними, відчувається в кожному творі.

  …Днями Світлана Мирвода розмістила на своїй сторінці у Фейсбуці сумну новину про Героя України Андрія Кизила, який загинув у боях під Авдіївкою. Болить душа у жінки і матері, волонтерки та берегині воїнів, які захищають Україну від підступного ворога. Дякую, дзвінкоголоса Подруго Арфо, за Вашу громадянську позицію! Гуманітарний фронт проти російських окупантів ще ніхто не скасував.

  Днями Світлана Мирвода відзначила свій день народження. Вітаємо! Довгих Вам років та успішної творчості на українській та світовій сцені!

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олександра ІВАНОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05