РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 8 (3 березня 2017) 

 • Звична праця, висока нагорода

  машиніст крана ремонтного вагонного депо Козятин Ганна ПЛИС працює на залізниці понад чверть століття. Неодноразово виборювала найвищі звання у галузевому змаганні в номінації «Кращий за професією». А минулого року за багаторічну сумлінну працю на залізниці її нагороджено знаком «Почесний залізничник».


  Машиніст крана Ганна ПЛИС. Зосередженість притаманна від природи.

  — Звичайно, це дуже приємна для мене нагорода, — щиро зізнається кранівниця. — Однак все це трапилося несподівано. Ніколи не думала, що моя звична праця отримає таку високу оцінку.

  Ганна Василівна хоч й залізничниця зі стажем, проте у її трудовій біографії це не перша робітнича професія. До цього понад 10 років працювала на підприємствах харчової промисловості. Однак на початку 90-х років минулого століття через низку обставин довелося змінити професію.

  — То чому вибір випав саме на машиніста крана? — запитую у співбесідниці.

  — Та я й сама не знаю, — відповідає вона. — Моїм першим місцем роботи на залізниці був колісний цех вагонного депо. Але я бачила, як поруч у цеху з ремонту вагонів на великих кранах працюють жінки. Тож і самій закортіло попрацювати там. Спочатку перевірила себе, чи не боюся працювати на висоті, а згодом, уже в кабіні машиніста крана, придивилася, що воно та як. Сподобалося. Тож виявила бажання поїхати в Боярку навчатися. А досвід та навички набула вже тут, у рідному депо. У мене була чудова наставниця — Галя Вельгус. Саме вона навчила мене азам професії. У неї на стажуванні я була майже місяць, а потім стала працювати самотужки.

  Що головне у роботі на таких кранах? Це увага та зосередженість. Адже постійно доводиться переміщувати великогабаритні вузли та агрегати на різні ділянки ремонтного цеху, де працює чимало людей. Тут відволікатися аж ніяк не можна, бо так і до лиха недалеко. Кажуть, що від природи така зосередженість притаманна саме жінкам. Не знаю, чи це дійсно так, проте тут, у вагоноремонтників Козятина, машиністами кранів працюють саме жінки.

  — Я й не пам’ятаю, щоб тут машиністами кранів працювали чоловіки, — усміхається моя співбесідниця. — Мабуть тому, що їм бракує терпіння, та й на перекури завжди відволікаються. А в депо цю професію дійсно «окупували» жінки. Сьогодні разом зі мною працюють Майя Ляшенко, Галя Богатирьова та Неля Стасенко. І нашою роботою керівництво депо, здається, задоволене.
   

  Анатолій САДОВЕНКО, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05