РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 45 (22 листопада 2008) 

 • Економіка галузі. Де ти, рентабельносте?

  Збитки від перевезень пасажирів у приміському сполученні за дев’ять місяців цього року склали 1 млрд. 400 млн. грн., при цьому ступінь зношеності електричок - більше 59%, приміських поїздів на тепловозній тязі - 82%.

  Про це міністр транспорту та зв’язку України Йосип

  ВІНСЬКИЙ наголосив під час брифінгу після наради з приводу стану пасажирських перевезень у приміському сполученні на залізниці. «Протягом восьми останніх років ніхто реально не займався приміськими пасажирськими перевезеннями, - наголосив Й. Вінський. - І з кожним роком проблематика нарощувалася, і сьогодні це є одна з найболючіших тем у роботі Укрзалізниці».

  Система, яка діяла до цього дня на залізницях, призвела до того, що лише 23% пасажирів поїздів приміського сполучення платять за проїзд, розповів міністр. У середньому за одну поїздку заплачено 73 коп. - менше, ніж у метро. Протягом тривалого часу не переглядалися тарифи на приміські перевезення, і вони вчетверо-вп’ятеро менші, ніж на відповідні автобусні перевезення, і втричі менші, ніж у сусідніх країнах.

  До цього часу усі збитки покривалися перехресним субсидіюванням від вантажних перевезень, але так далі тривати не може. За цих обставин у ринкових умовах діяльності приміські пасажирські перевезення на межі ліквідації, але Йосип Вінський наполягає на їхньому збереженні.

  Щоб розробити антикризові заходи у цій сфері, міністр наказав створити спеціальну робочу групу, яку очолить заступник міністра Володимир

  Бадагов. «Протягом місяця ми вийдемо на відповідні рішення, але вихід однозначний, - зазначив Йосип Вінський, - приміські перевезення мають працювати хоча б з нульовою рентабельністю. Ми не говоримо про надприбутки, бо розуміємо соціальну складову», - зауважив міністр. Водночас доведеться переглянути питання тарифів і компенсації за перевезення пільгових категорій населення місцевими органами влади.

  За відповідним коментарем редакція «Рабочего слова» звернулася до начальника служби приміських пасажирських перевезень Південно-Західної залізниці Юлія ВАСЬ-КОВСЬКОГО. Згідно з фаховими розрахунками за дев’ять місяців 2008 р. послугами залізниці скористалися майже

  89,5 млн. пасажирів, у тому числі подорожан за пільговими категоріями - майже 64 млн. У середньому доходи на один відправлений поїзд складали 675 грн. А витрати? Значно більші - майже чотири тисячі українських грошових одиниць.

  Витрати на перевезення одного платного пасажира на середню відстань (54 км) складають 17,1 грн., а середня вартість проїзду для подорожанина дорівнює 4 грн. 35 коп. Різниця, як ви розумієте, відчутна. Отже, на перевезення одного пасажира у приміському поїзді столична магістраль несе збитки у розмірі майже 13 грн.

  - Не може продовжуватися ця абсурдна ситуація надалі. Має бути окремо збалансована вантажна, міжміська і приміська складові залізничних перевезень, - наголосив Й. Вінський. - Не за рік, за два-три, але ми повинні чітко бачити, що ми рухаємося і через якийсь період часу виходимо на баланс, - зазначив міністр.

  - У нас абсолютно відкрита позиція: ми не хочемо за чийсь рахунок покращити своє життя. Ми хочемо, щоб нам віддали те, що нам належить, - наголосив Й. Вінський, стверджує прес-служба Мінтрансзв’язку.

  Підготував Іван СОТНИКОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05