РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 5 (10 лютого 2017) 

 • Хранитель Подорожей

  Його іменем в певних колах називають нецікавих сірих людей. За словником автомобільного жаргону так говорять про «Мерсовський» джип. Ще це слово вживають, коли спілкуються про щось непотрібне, він часто є річчю, що обі¬грується у піснях, художніх творах, кінофільмах.

  Буває шкіряний, дорожній, маленький, середній, великий, на колесах, з повітряною подушкою, чоловічий, жіночий, дитячий…

  І якщо ви збираєтесь завтра в дорогу, то наймовірніше, що ви вже сидите на ньому…

  Це слово потрапило до нас із перської мови, де звучить як «джомодан» і означає коробку для перевезення та зберігання речей. Чемодан, валіза — ці слова добре закріпилися у сучасній мові.

  Сьогодні важко повірити, що два століття тому ніяких валіз не знали. Тоді речі перевозили у тюках, мішках і корзинах, що було не завжди зручно та безпечно.

  То ж варто наголосити, що саме з появою потягів «джомодан» зробив відомим на весь світ французького майстра Луї Віттона. Саме він зумів, як би зараз сказали, провести рекламну акцію досить успішно, вмовивши Наполео¬на III прийняти в дарунок для дружини Євгенії власний виріб. І на сьогодні відома марка із запатентованим малюнком та торговим знаком є однією з найпопулярніших серед аксесуарного розмаїття для подорожувальників.

  Про все це і не лише ми дізналися зі слів екскурсовода найнестандартнішого приватного музею в Україні, що знаходиться в приміщенні оборонної вежі № 5 музейного комплексу «Київська фортеця» (м. Київ, вул. Рибальська, 22) під час виставки «Дорогой мой саквояж!», що проходила наприкінці минулого року, пані Наталі.

  Експонати збирали власними силами, деякі приносили відвідувачі. Тож згадаємо історію цих хранителів подорожей.

  Адже не секрет, що така, на перший погляд, скромна річ, як валіза, з часом отримує власну «душу», стає схожим на власного хазяїна, викликає певну залежність та прихильність. І як інколи буває важко замінити стареньку улюблену потерту на зручну модну нову.

  До речі, зручним у сучасному розумінні чемодан став лише після 1972 р. завдяки американцю Бернарду Садоу, який запатентував колісний механізм, згодом удосконаливши його. Так з’явились такі зручні коліщатка на чемоданах і висувна ручка.

  А сьогодні вже розробляють механізм, що дозволить володарю управляти рухом валізи зі смартфона, планшета чи смарт­годинника. В налаштуваннях спеціально розробленого додатку можна запрограмувати відстань, при перебільшенні якої «джомодан» миттєво відправлятиме сповіщення своєму хазяїну.

  На виставці привертає увагу великий дерев’яний чемодан з металевими застібками, кутиками та прикріпленими поясами для більшої міцності. Здебільшого в таких «шафах» перевозили, щоб ви подумали — книги. Сьогодні їх замінили портпледи для перевезення здебільшого речей гардеробу.

  Та не будемо моралізувати на цю тему. Інколи важливо просто насолоджуватись маленькими речами.

  Виставку доповнює стенд ретро­радіоприймачів, експонати якого розповідають про історію радіо.

  Директор музею Неля ВОРОНОВА, долучившись до нашої екскурсії, зазначила, що у музеї проходять постійні виставки, масові заходи, дослідницька робота. Саме це дозволяє з’єднувати минуле й сучасність, а відвідувачам обирати найкраще…

  ДО ТЕМИ

  Про найкомічніший жарт на радіо, і не лише

  • Ще під час Другої світової війни американці додумалися до хитрощів. Щоб їхні радіопередачі не змогли розшифрувати, вони використовували індіанців. Їхня мова настільки чужа для інших народів Америки (не кажучи вже про європейців і японців), що зрозуміти їх було практично неможливо.

  • Найкомічніший жарт на радіо було зафіксовано 1 квітня 1976 р. В Англії на радіо астроном на ім’я Патрік Мур передав повідомлення, мовляв, сьогодні в 9.47 Плутон перебуватиме позаду Венери, в результаті чого на всій нашій планеті має знизитися тяжіння. Так само він рекомендував всім стрибати, щоб відчути всю красу вільного падіння. Яким же було здивування працівників радіо, коли їм почали телефонувати і говорити, що вони відчули невагомість, а одна жінка стверджувала про польоти над диваном в її кімнаті.

  • Виявляється, бразильці дуже хитрі люди. Тільки в Бразилії за рахунок встановлених США супутників зв’язку FLTSATCOM можна безкоштовно вести телефонні розмови. Для цього доведеться лише придбати спеціальне обладнання за $50.

  • Як гуси врятували Рим, так і радіо врятувало Ейфелеву вежу. Останню побудовано в 1889 р. для всесвітньої виставки, і за планами, приблизно через 20 років її мали прибрати. Але, на щастя, у Франції з’явилося радіо, і вежу стали використовувати для встановлення антен.

  • А ви знали, що факс придумано за 20 років до винаходу першого телефону?

  • Цікава історія трапилася під час футбольного матчу в 1940 р. в Англії. Під час гри через сильний туман над стадіоном радіокоментатору не було видно навіть край поля. Але він був обізнаний, що радіо слухають у третьому рейху. Тож якщо ворог дізнається про туман – почнеться бомбардування. До закінчення матчу він придумував хід і результат гри, дивлячись на реакцію уболівальників.

  • Історія появи слова «хакер» веде свій початок теж завдяки радіо. Спочатку це були люди, які зламували паролі на спеціальних станціях.

  • Статистика свідчить: у США 73 % людей слухають радіо в авто, а на кухні слухачів не менш 46 %. У 23 % населення країни радіоприймачі встановлено у ванній кімнаті.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олександра ІВАНОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05