РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 4 (3 лютого 2017) 

 • Знову за старе, або Кара і злочин

  Інформація про крадіжки на залізниці сьогодні стає звичайною новиною. Як і про нещасні випадки при порушенні правил безпеки. Складається враження, що чим більше про це говоримо, тим інтенсивнішою є негативна тенденція. Хоча ми, журналісти, плекаємо надію на інше. І віримо, що поважати закони вчить не лише кримінальний кодекс, а й суспільна свідомість.

  Статистика за минулий рік, надана службою воєнізованої охорони Південно--Західної залізниці, говорить про зафіксовані 372 випадки крадіжок майна та матеріальних цінностей на загальну суму понад 5,6 млн грн. За аналогічний період 2015 р. зафіксовано 507 випадків крадіжок на суму 5,9 млн грн. З них працівники воєнізованої охорони в ході оперативно-¬профілактичної роботи попередили 107 випадків крадіжок на суму понад 2,3 млн грн, що становить 28 % від кількості та 41 % від суми збитку. За скоєні крадіжки затримано 135 осіб, у тому числі чотири залізничники.


  Тут червоніти доводиться багатьом причетним. Честь мундира, скажете, не на часі? Запевняю, для залізничників ця аксіома ніколи не втратить актуальності… Та не для всіх. Вересневого дня минулого року на свій однострій слюсар рухомого складу локомотивного депо (ТЧ¬5) ст. Гречани «пролив» (читай – вкрав) 30 л дизельного пального. Цього ж дня його колега зі ст. Дарниця (ТЧ¬9) намагався приховати 20 л. Та найрезонанснішу спробу крадіжки 540 л (!) дизельного пального з локомотива зупинили працівники служби воєнізованої охорони на ст. Ворожба. «Героями» кримінального провадження виявились двоє машиністів локомотивного депо ст. Смородине (ТЧ¬4) Південної залізниці.

  За словами керівника служби воєнізованої охорони Південно¬Західної залізниці Василя ЛЕВИЦЬКОГО, варто відзначити у виявленні розкрадання на залізниці співпрацю з працівниками Національної поліції. Разом з колегами у минулому році проведено 6 тис. 764 оперативно¬-профілактичні рейди.

  Та розставити охоронців разом з поліцейськими на всій протяжності колій чи біля кожного трансформатора, всі розуміють, неможливо. А от дієвіше та суворіше вирішувати питання правильного обрахунку завданої транспорту шкоди — потрібно. А щоб відремонтувати під’їзні колії після так званого втручання, здебільшого групи осіб, залізничники мають не лише придбати нові деталі, доставити їх, направити для відновлювальних робіт бригаду ремонтників, а, можливо, й важку техніку… Сума витрат в десятки разів більша за суму облікованих збитків.

  Звідси випливає ще одна проблема, що не дозволяє відкривати кримінальні провадження через незначну вартість збитків. Можливо, варто до штрафних чи адміністративних стягнень включити фактичну вартість робіт і цін на день вчинення правопорушення. У цій площині й питання збільшення суми штрафів хоча б для початку за ходіння через колії. На сьогодні це 34 грн. Чи може ця цифра стати достатнім виховним чинником для порушників? Виникає сумнів. Як свідчить статистика, у минулому році за порушення правил перебування на залізничному транспорті (ходіння залізничними коліями у невстановлених місцях) затримано та оштрафовано 857 сторонніх осіб, яких було притягнено до адміністративної відповідальності на загальну суму 29 тис. 138 грн.

  А ще зупинити крадіїв та порушників можемо навіть ми з вами. Не очікуючи змін у законотворчих документах, не дивлячись на ту «хату з краю». Чи не так?


  Колаж Олени ХАРЧЕНКО

  Валентина КОЛЯДА, «Робітниче слово».
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05