РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (27 січня 2017) 

 • І на оновленій землі…

  У січні 2017 Р. відзначають річниці одразу трьох визначних подій України: 22 січня — 99-ТА річниця IV Універсалу Цент¬ральної ради, що проголосив незалежність України, 98-МА — проголошення Соборності українських земель, а 29 січня — 99-ТА річниця бою під Крутами.


  Під час урочистого мітингу.

  22 січня 1919 р. о 12.00 у Києві на Софійському майдані у святковій обстановці (день був оголошений неробочим) відбулася урочиста церемонія Злуки. У присутності багатьох тисяч людей Л. Цегельський зачитав ухвалу УНР, а священик П. Корсунський оголосив Універсал Директорії.


  Едуард МАДЗОЛЕВСЬКИЙ - «Історія українського народу — історія злетів і падінь...»

  «Переповнене моє серце почуттям радості і тріумфу. Сьогодні положено найкращий камінець під будучину українського народу. Українська нація прилучилася до європейської культури, і це прилучення є найкращою запорукою, що Україна не загине», — виголосив Л. Цегельський.

  Злука двох частин одного народу — УНР та ЗУНР — мусила закономірно відбутися. А починалося все у залізничному Фастові, де у Петлюрівському вагоні напередодні було підписано передвступний договір між УНР й ЗУНР про необхідність злуки обох українських держав в одну державну одиницю.

  «Ми всі різні, але прагнути одностайності у ставленні до Батьківщини — наш священний обов’язок. Роз’єднання, розколоте суспільство не може бути державотворчим. Уся історія нашого народу — історія злетів і падінь саме ідеї соборності, — розповідає нам та учням 7—8 класів школи № 12 Фастова під час екскурсії у Музеї-вагоні на колесах його директор на громадських засадах, історик Едуард Мадзолевський, демонструючи історичні документи та артефакти тих років.

  Як у ті часи, так і сьогодні «старший брат» вдавався до гібридної війни. Україну розривали різні фронти, політичні протиріччя завадили впровадити намічене.

  … Діти фотографуються на пам’ять, а ми з Едуардом Мадзолевським розмовляємо про сьогодення. Підтримуючи його прагнення, не розумію, чому до цього часу музею не надано статусу державного, чому в цей день під час екскурсії дітлахи підстрибують від холоду у вагончику, як запобігти випадкам крадіжок, що були в музеї…

  Розумію, питання не для урочистих промов. Та без їх вирішення складно говорити про взаєморозуміння, єдність та щирість.

  …За вікном поблизу вагона збирається на урочистості громада Фастова. Прикметно, що День Соборності припадає на період великої радості від Різдва Христового, радості людини, яка переживає чудо оновлення, чуття родини, як у далекому 1919му.

  ЗАМІСТЬ МОРАЛІ

  Важко, але важливо скинути з себе батрацьку торбу, яку носимо за плечима, перепов­нену зневірою, байдужістю та лінькуватістю. Заглянути під склепіння собору власної душі. Можливо, час розпочати прибирання…

  І на оновленій землі…

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олександра ІВАНОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05