РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (27 січня 2017) 

 • Соборна, вільна, самостійна

  Указом Президента України 2017-Й проголошено Роком Української революції 1917—1921 РР. У рамках заходів з відзначення тих ювілейних подій у найбагатшій і найбільшій за фондом Національній бібліотеці України ІМ. Вернадського було відкрито фотовиставку «Я єсть народ…».


  Антоніна ШЕРЕМЕТ - «Усі ми повинні знати документи, які засвідчують боротьбу за збереження нашої державності та соборності» .

  Як зазначила у розмові з нами провідний бібліотекар та спів­організатор виставки Антоніна ШЕРЕМЕТ, Українська революція 1917—1921 рр. хоча й не досягла своєї мети — встановлення націо­нального самоуправління, але мала провідне значення для розвитку української державності.


  Найпривабливіші фотороботи з виставки.

  Хто були ті люди, які стояли біля витоків духовного оновлення, виборюючи незалежність нашої держави? Відомі політичні діячі початку XX ст. і знайомі сучасні постаті.

  Три розділи виставки допомагали наповнити начальник управління наукового забезпечення політики національної пам’яті Українсь­кого інституту національної пам’яті, к.і.н. Ярослав ФАЙЗУЛІН, член Національної спілки фотохудожників України (НСФХУ) Олександр ЛЕПЕТУН, член НСФХУ, викладач фотодисциплін у коледжі Київського національного університету технологій та дизайну Ірина ЛІТІЧЕВСЬКА, член правління Афгано­Чорнобильського братства «Побратими», член НСФХУ Євген ШВАБ, голова Всеукраїнсь­кої професійної спілки військово­службовців, ветеранів, учасників АТО Олександр МАМАТОВ та ін.


  Пізнаємо історію не лише за партами.

  Експонати відтворюють три етапи боротьби українців за свої права. Перший розділ представлений світлинами, що розповідають про події 1917—1921 рр., портретами політичних діячів — гетьмана Павла СКОРОПАДСЬКОГО, Володи­мира ВИННИЧЕНКА, Михайла ГРУШЕВСЬКОГО, фотокопіями універсалів Української Центральної Ради, статутів, інструкцій, мап та інших документів.

  Другий розділ присвячений Помаранчевій революції 2004—2005 рр. Третій — Революції гідності 2013—2014 рр. та антитерористичній операції на сході нашої держави. Адже сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники майже 100 ро­ків тому.

  Чи впорається нація з уроком з минулого, де брак єдності, досвіду і містечковості інтересів тодішніх українських керманичів призвели згодом до втрати української державності? З таким питанням звернулась до відвідувачів виставки студентів КНУКІМ Ганни та Аліни МАРЧУК і Марини КУРГАН.

  «Оглянувши експозицію, розумієш складний, болючий шлях, який проходить наша країна, здобуваючи, а нині — знову відстоюючи свою єдність та незалежність, що неминуче призведе до зміцнення нашої нації. Погляньте на ці фото, — говорить Марина. — Вони є найбільшим мотиватором і дороговказом для нас сьогодні. Ці написи на плакатах, так би мовити, з народного, стають для нас певними маніфестами: «Кров не пробачимо», «Право на життя не клянчать», «Шукаємо хлопця для охорони майбутнього…».

  Під час виставки також відбулася презентація книги Василя БАЗІВА «Армагеддон на Майдані», яка проілюстрована зокрема і світлинами фотохудожника, журналіста­оператора Валеріана АНТОНОВИЧА (1967—2015 рр.), роботи якого представлені й окремо на виставці. Знати історію країни — значить, бути озброєним. А сьогодні, в час, коли щоденно червоний окупант з усіх щілей просуває свої огидні пазурі, без зброї не обійтись. Маю на увазі — знання, слово. Це є наш інформаційний щит під вогнем синьо­жовтих святих прапорів.

  «Стоїть морозний день, дерева вкриті інеєм. Із самого ранку місто має святковий вигляд. Скрізь національні прапори і транспаранти. На балконах будинків розвішано килими й полотна з яскравими українськими малюнками. Особливо гарно удекоровано Софійську площу та сусідні вулиці… З численних делегацій, що прибули на урочистості, першими з’явились службовці залізниць з великим транспарантом, на якому було написано: «Слава українським Героям!».

  Із книги Левка ЛУКАСЕВИЧА
  «Роздуми на схилку віку…»

   
  Валентина КОЛЯДА, Фото Олександра ІВАНОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05