РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (27 січня 2017) 

 • Зіновій — прихильний до Бога

  Зіновій Абрамович Виноградський — відома людина на Південно-Західній залізниці. Ветеран праці не один десяток років пропрацював у медичних закладах, що обслуговували залізничників, а з другої половини п’ятидесятих і аж до виходу на заслужений відпочинок понад чверть століття був головним лікарем Козятинської відділкової лікарні.


  Зіновій Абрамович ВИНОГРАДСЬКИЙ, 1984р.

  За молодих років лікар­фронто-вик пройшов дорогами війни, рятуючи життя сотням солдатів. Разом з тим він розумів, що там, на війні, міг би врятувати зі своїми колегами ще чимало солдатських життів, якби у людей у білих халатах була можливість працювати у сприятливих умовах. Там, у польових шпиталях та медсанбатах, Зіновій Абрамович лише мріяв про затишні, добре обладнані палати для хворих, сучасне, як на той період, медичне обладнання, якісне повноцінне харчування для своїх пацієнтів. Тож коли після демобілізації прийшов працювати у лікарню залізничників, а згодом і став головним лікарем відділкової лікарні у Козятині, велику увагу приділяв саме цим питанням. Він був одним з тих, хто розвивав медичні заклади у місті залізничників. Саме за його безпосередньої участі у Козятині було зведено новий чотириповерховий терапевтичний корпус та п’ятиповерхову будівлю поліклініки. Відділкова лікарня отримала нове обладнання. Тут запрацювали сучасні кабінети, де хворі могли отримати якісне лікування, пройти необхідні лікувальні процедури. Одним з таких був, приміром, фізіотерапевтичний, де пацієнти проходили пара-фінопроцедури, лазерне лікуван­ня, отримували масажні ванни, інгаляції. Тоді це був один з кращих подібних підрозділів відділкових лікарень Південно-Західної магістралі.

  Значні зміни відбулися й у роботі харчоблоку залізничної оздоровниці. Там стали працювати лише дипломовані кухарі. Нова на той час посада дієтолога – це також ініціатива Зіновія Виноградського. Запрацювала молочна кухня. Готувалися дієтич­ні страви. Словом, пацієнти лікарні швидко відчули і якісні зміни у лікуванні, і повсякденну турботу про себе. Тут навіть запрацювала книгозбірня, де посада бібліотекаря хоча й була на громадських засадах, проте почитати книжки, які їм приносили не лише з бібліотеки, а й співробітники лікарні із власних фондів, мали можливість усі бажаючі.

  Він був не лише відмінним лікарем, великим ентузіастом, а й талановитим організатором, бо зумів створити у колективі чудову команду однодумців, з якими зробив чимало добрих справ.

  Цьогоріч Зіновія Абрамовича не стало. Він пішов від нас на 98му році життя. Для нас, хто його знав і працював разом з ним, це велика втрата. Вважаю, що кращою шаною його пам’яті могла б стати меморіальна дошка, встановлена на фасаді адміністративного корпусу відділкової лікарні станції Козятин.

  Від редакції

  З грецької ім’я Зіновій перекладається як людина, прихильна до Бога. Судячи зі сторінок біографії З. Вино­градського, він прожив власне життя гідно. Це той випадок, коли кажуть – вдале співпадіння імені та обраного шляху. Він служив людям, а вони його пам’ятатимуть.

  Анатолій САДОВЕНКО, Фото із сімейного альбому
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05