РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (27 січня 2017) 

 • Як заслужити людську повагу?

  Вісімдесятиліття ступило на поріг шанованої людини — Василя Кириловича БОРТИКА, відомого багатьом коростенським залізничникам. Трудовий шлях він обрав ще зовсім юним, і всі роки його праці присвячено роботі на залізниці і соціальному захисту трудівників сталевої магістралі.


  Василь БОРТИК на зустрічі із активістами Червоного Хреста.

  Народився В. Бортик у селі Немирівка Коростенського району. Після закінчення у 1956 р. Київського технічного училища й служби в армії працював ваговиком, черговим по станції. Про своє професійне зростання не просто мріяв, а для цього сумлінно працював і навчався, отож у 1963 р. завершив навчання в Ленінградському технікумі залізничного транспорту. Згодом вищу освіту здобував у Білоруському інституті інженерів залізничного транспорту. Чималий відтинок його трудового шляху — робота в локомотивному депо Коростень, де Василь Кирилович трудився спочатку слюсарем, помічником машиніста, майстром, головним інженером... Це були роки нових впроваджень, технічних новацій в депо. Звісно ж, здійснених завдяки спільним зусиллям трудівників­залізничників.

  Саме соціальному захисту працівників Коростенського залізничного вузла присвятив наступну, не менш вагому й багату на важливі справи, сторінку своєї біографії Василь Кирилович. У 1983 р. його обрано головою Коростенської територіальної профспілкової організації залізничників і транспортних будівельників. На цю посаду В. Бортика обирали неодноразово. А це ознака великої довіри людей. Відтак було чимало добрих справ щодо захисту прав залізничників. Особливих зусиль докладав Василь Бортик для вирішення нагальних проблем, що виникали у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, людей, які мешкали на ураженій території. Тоді, у 1986¬му, працювали на забрудненій території і залізничники з підрозділів Коростенського вузла. Голова теркому В. Бортик разом з іншими керівниками підрозділів і профкомів допомагали вирішити найнагальніші побутові питання, в тому числі й оперативне забезпечення тимчасовим житлом евакуйованих із зони відчуження залізничників і членів їхніх сімей. На контролі тримали й будівництво нового житла для евакуйованих. А скільки довелося вирішувати інших питань, стукати в різні інстанції для того, аби для потерпілих виділяли безкош¬товні путівки на оздоровлення. Важливою справою вважає Василь Кирилович боротьбу за гарантування соціальних прав громадян, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Десятки листів, звернень було відправлено на адресу органів влади, де йшлося про законодавче закріп­лення статусу і гарантування пільг. Чимало вдалося досягти в тому сенсі, щоб у законодавство вносилися соціальні гарантії. «Чорнобильські» турботи — важлива частина діяльності В. Бортика як голови теркому, але було ще й чимало інших вагомих і результативних справ, що стосувалися захисту прав звичайних трудівників залізниці.

  …Непомітно спливають роки. Василь Кирилович нині на за¬служеному відпочинку. Однак його справи на благо людей пам’ятають, і серед усіх відзнак за багаторічну працю, мабуть, найвищою є заслужена повага. Повага не купується — її потрібно заслужити. Василю Кириловичу це вдалося, бо й сам він, багато літ працюючи на залізниці, завжди з увагою ставився до людей, підтримуючи їх і допомагаючи.

  Оксана КЛИМЧУК, Фото із сімейного архіву родини В. Бортика
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05