РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (27 січня 2017) 

 • Перша лінія оборони

  Ярославу Панченку 28 років. Проте встиг зробити чимало. Ще не минуло й півроку, як він демобілізувався зі служби в зоні АТО. Пережите не йде з голови, не забувається, як і думки про побратимів, які ще продовжують нести службу під періодичними, зненацькими обстрілами…


  Ярослав ПАНЧЕНКО. Попереду багато планів на мирне життя.

  Повернувшись влітку додому, Ярослав, маючи відпустку на роботі, поїхав до оздоровчого закладу в Мену (Чернігівська область), де проходив реабілітацію, спілкувався з такими ж, як він, вчорашніми солдатами. А потім повернувся у вагонне депо, де працює майстром колісно­роликової дільниці.

  Молодий залізничник у вагонне депо прийшов у 2010му. Перед цим закінчив навчання в ДЕТУТі. Опанувати залізничну спеціальність — це було його власне рішення, у сім’ї він перший залізничник. Після вузу почав працювати слюсарем вагоноскладальної дільниці у вагонному депо Коростень. З 2011го по 2012 р. служив строкову службу в армії, а затим знову продовжив працювати в депо, щоправда, вже дефектоскопістом колісно­роликової дільниці. Згодом Я. Панченко став майстром цієї дільниці.

  Коли почали надходити перші тривожні вісті зі сходу України і стало зрозумілим: якщо не зупинити підступні збройні терористично-сепаратистські угруповання, війна прийде й до наших домівок, Ярослав прийняв для себе важливе рішення. Він і рідним сказав, якщо прийде повістка, відразу ж піде до військкомату і служитиме там, куди його направлять.

  Ярослав розповідає, що повістка прийшла весною 2015го. Спочатку проходив вишкіл у навчальному центрі в Десні. Згодом відбувся розподіл по військових частинах. Думав, що його направлять в Новоград­Волинську 30 ОМБр, бо це ж в одній області з Коростенем. Та призначення отримав у Яворів у 24ту. Втім, у самому Яворові пробули зовсім недовго. Воїнів направили в зону АТО.

  Механік­водій БМП-2 Ярослав Панченко спочатку разом із товаришами по службі перебували біля селища Кримське Луганської області, а потім на 29му блокпосту по Бахмутській трасі утримували лінію оборони. Тут, на першій лінії оборони, з боку терористичних сепаратистських угруповань періодично велися обстріли. Небезпека для життя була скрізь. На щастя, Ярославу не довелося втрачати побратимів, але «трьохсоті» були…

  Ближче до демобілізації служив в іншій роті — біля м. Гірське, це вже друга лінія оборони. Загалом майже 14 місяців тривала служба в АТО солдата­залізничника Я. Панченка. Він виконав свій обов’язок заради захисту держави, уникнути цього йому не дозволила б совість. Молодий чоловік каже, що, повернувшись із зони АТО, його ще глибше вражає нерозуміння з боку окремих людей важливої місії воїнів Збройних сил України на сході. Хоча й однодумців у нього чимало. Найперше, це такі ж учасники АТО, з якими разом спілкуються, спільно обговорюють турботи, бо хто ж найкраще зрозуміє воїна, як не побратим?
   

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05