РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 42 (1 листопада 2008) 

 • Життя яскраве, як шоу

  Бути щасливим - мрія кожної людини. Наука стверджує, що можна спробувати цілеспрямовано заставити себе бути щасливішим. Відчуття успіху безпосередньо залежить від наших емоцій.

  І у кожного вони власні. Хтось щасливий від вдалої покупки, а комусь після виробничої зміни бажано відчути себе актором, співаком, музикантом, танцюристом. На таких чекає аматорська сцена. Відтоді, як Центральний будинок науки і техніки Харківської дирекції залізничних перевезень став своєрідною мистецькою Меккою для самодіяльних колективів і окремих виконавців з усіх шести сталевих магістралей України, сюди на заключні тури оглядів-конкурсів народної творчості квапляться і досвідчені виконавці, і талановита молодь. За традицією справжній гала-концерт проводиться напередодні Дня залізничника, що для столиці Південної магістралі - подія символічна.

  Для понад ста п’ятдесяти аматорів з Південно-Західної, які нещодавно здійснили гастролі на харківську землю, це змога прилучитися до феєричного дійства, яке триває впродовж дня. Третій тур огляду-конкурсу народної творчості працівників залізничного транспорту - цікава акція.

  Конкурсні виступи творчої делегації з нашої залізниці розпочалися у другій половині свята. Перед цим добірному журі, більшість членів якого - викладачі мистецьких вишів і сценічний бомонд з Харкова, здавали іспити солісти та ансамблі з Донецької, Львівської, Одеської залізниць. «Зелений вогник», який покликав духовий оркестр з Будинку науки і техніки ст. Жмеринка на сцену, дозволив розпочати мюзик-фест від столичної магістралі.


  Веселі ноти від Жмеринського «Диксиленда»

  Жартівливий «Каламбур» у виконанні майже двадцяти музикантів дещо розвеселив публіку. І не дивно: оркестрове духове виконавство бравурних мелодій сучасних композиторів та їхніх колег з ХІХ та ХХ віків - це невід’ємні частини історично набутого людством музичного мистецтва, що має своє місце, попит у суспільстві і вплив на нього.

  Але, на жаль, дехто вважає, що духова музика не є традиційною в Україні. А тому не популярною. Маю думку, що серед останніх і члени журі заключного туру огляду-конкурсу, які, скажу, забігаючи наперед, навіть не дали об’єктивної оцінки виступу жмеринських музикантів. Наче і не було позитивної реакції на їхній виступ у залі, наче і не виконувало чудових мелодій рясне сузір’я прекрасних аматорів, носіїв-оберегів духового мистецтва зі Жмеринки. Проте їхні земляки із «Диксиленда» показали і суддям, і глядачам справжній майстер-клас. Парафразу на тему пісні «Ой, цветет калина» І. Дунаєвського в аранжуванні А. Якобіца було сприйнято «на ура!». У результаті - перше місце.

  Свого часу Укрзалізниця започаткувала цей фестиваль талантів з метою формування художньо-естетичних смаків залізничного загалу. Як зазначив у бліц-інтерв’ю «Рабочему слову» голова оргкомітету творчої делегації від Південно-Західної залізниці, заступник начальника столичної магістралі Іван СОЛОВЕЙ, дане дійство, попри все, сприяє росту творчих особистостей серед колійників, зв’язківців, локомотивників, ремонтників тощо. Поміж основних завдань смотрів-конкурсів художньої самодіяльності - популяризація кращих зразків українського і зарубіжного мистецтв в усіх жанрах, створення нових його форм і стилів, урізноманітнення репертуару художніх колективів і виконавців. Багатьом аматорам із нашої залізниці це вдається. Конкурс проходив за 14 номінаціями. Талантам зі столичної магістралі вдалося завоювати три перших та п’ять других місць.

  - Користуючись нагодою, - наголосив Іван Соловей, - хотів би подякувати за чудову роботу з підготовки аматорів керівників залізничних будинків науки і техніки нашої магістралі.

  Непоміченими з боку членів журі не залишилися танцюристи із данс-групи «Фламенко» (Будинок науки і техніки ст. Козятин). А ще перше місце «вихопила» у конкуренток Наталія Андрусінник - виконавиця естрадно-циркового номера з Будинку науки і техніки станції Шепетівка (художній керівник - Г. Попова).

  Призером за виконання танку «Запорізькі ігрища» став хореографічний колектив «Козаки» (керівник - Н. Дейнега) зі ст. Шепетівка.

  Серед володарів других місць за різноманітними жанрами - Заслужена хорова капела управління Південно-Західної залізниці (художній керівник - А. Ворошилов), чоловічий вокальний ансамбль «Ad libitum» з Конотопа (керівник - Р. Муштаєв), скрипаль В. Свінцицький, Дитячий зразковий хореографічний колектив «Фламінго» з Будинку науки і техніки ст. Шепетівка.

  - Відчуваю задоволення від того, - сказав на останок І. Соловей, - що кожному учаснику творчої делегації від нашої залізниці вдалося зберегти жанрову своєрідність сценічного номера. Я пересвідчився і в тому, що аматорам до снаги перевтілитись в образ, проспівати найскладніші із вокальної точки зору твори. Художня цілісність, яскрава видовищність і святковість - ось, що об’єднує аматорів з Південно-Західної залізниці із самодіяльними митцями з інших магістралей. Попри це, є й індивідуальні «родзинки». Це довели виступи 150 учасників видовища у Харкові.

  Повертаючись до Києва, мав нагоду поспілкуватися про майбутні плани з багатьма учасниками. Про це - у найближчих номерах «Рабочего слова».

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05