РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 37 (3 жовтня 2008) 

 • І бажане, і дійсне

  26 вересня 2008 р. одна з найстаріших лікарень Південно-Західної залізниці відзначила 75-ту річницю від дня свого заснування. Говорять, цінується життя не за тривалість, а за якість. Буття Дарницької вузлової лікарні викликає повагу і захоплення.

  В історії лікарні були яскраві та складні сторінки. Та за будь-яких обставин вони завжди були наповненими прагненням рухатися вперед. Все було - і важкі роки становлення, і період післявоєнної відбудови, і непросте будівництво нового корпусу лікарні, без якого сьогодні уявити успішну діяльність медичного закладу неможливо. На пам’яті багатьох - часи перебудови 90-х і початку 2000 р.р., коли спостерігалися неспокійні часи, пов’язані з фінансуванням і реорганізацією.

  Виклики сьогодення

  Сьогодні вузлова лікарня - це багатопрофільний медичний заклад, який надає екстрену і планову допомогу в поліклініці і стаціонарі майже за всіма видами захворювань. Основне завдання лікарні, з яким прекрасно справляється колектив, - це медичне забезпечення заради безпеки руху поїздів.

  - Не може сьогодні залізниця успішно працювати без тісних зв’язків із медициною. Ми маємо дбати про здоров’я працівників, від яких залежить безпека руху, - наголосив начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН під час урочистостей з нагоди 75-річчя Дарницької вузлової лікарні. - Магістраль завжди піклується про здоров’я залізничників. Підтвердженням цього є той факт, що поточного року столична магістраль із галузевого бюджету на підтримку відомчої медицини виділила 30 мільйонів гривень. З них близько шести мільйонів гривень направлено Дарницькій вузловій лікарні.

  Напередодні свята за ініціативи керівництва столичної магістралі у медичному пункті локомотивного депо Дарниця впроваджено програму післярейсової реабілітації машиністів та їхніх помічників. Цю програму розробили медики вузлової лікарні ст. Дарниця та кафедри неврології та реабілітаційної медицини Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Наукові дослідження довели ефективність подібних реабілітаційних комплексів. Робота медиків дозволяє покращити психоемоційний стан працівників, нормалізувати систему кровообігу та зняти нервову напругу після рейсу. Керівництво Південно-Західної залізниці в перспективі планує впровадити такі програми на всіх оздоровчих пунктах столичної магістралі. Незабаром - впровадження у локомотивному депо ст. Козятин. Під час прес-конференції, яка відбулась відразу після урочистостей, О. Кривопішин розповів представникам мас-медіа про перспективи розвитку галузевої медицини. Рефреном прозвучала думка, що буде докладено всіх необхідних зусиль, аби зберегти всі оздоровчі галузеві заклади. Тобто, передачі їх під патронат столичної влади не передбачено.

  - Головне для нас - це наші кадри, - говорить головний лікар Дарницької вузлової лікарні Галина СИДОРЕНКО. - Особливе місце ми відводимо нашим ветеранам. Це завдяки їм збережено важливі для молодого покоління традиції. У лікарні сьогодні працюють люди, які віддали медицині понад 40 років. І повірте, без цих спеціалістів дуже важко уявити не тільки історію нашої лікарні, а й те, чого вдалося досягти за роки існування лікувального закладу. Ми дуже вдячні всім залізничним підприємствам, які допомагають нам розбудовувати нашу лікарню, керівництву Південно-Західної залізниці, за те, що всіляко підтримують впровадження новітніх технологій і допомагають втілювати важливі програми оздоровлення залізничників.

  Залізниця та лікарня. Творчий тандем

  Слід детальніше зупинитися на результатах цієї допомоги. Так, за короткий проміжок часу було відремонтовано частину стаціонару, придбано нове медичне обладнання для хірургічного та реанімаційного відділень. Почали функціонувати три нові операційні, відремонтовано гінекологічне, стоматологічне відділення.

  Комфортабельні, з усіма зручностями палати обладнано в терапевтичному відділенні. Завдяки новому сучасному діагностичному обладнанню зросли можливості надавати своєчасну медичну допомогу залізничникам. Словом, до свого шанованого віку Дарницька вузлова лікарня №1 підійшла зі здобутками і традиціями, які допоможуть здійснити багато планів і задумів, і залишиться однією з найкращих в системі відомчої медицини.

  До речі, лише Дарницька вузлова лікарня обслуговує майже три тисячі осіб, від яких залежить безпека руху на залізниці. А це важливий фактор не тільки для збереження відомчої медицини, а й для подальшого її розвитку.

  Урочистості з нагоди 75-ої річниці з дня заснування Дарницької вузлової лікарні завершилися приємною для багатьох її співробітників подією. За вагомий внесок у розвиток відомчої медицини їх було відзначено нагородами та подяками від Укрзалізниці, почесними грамотами від Міністерства охорони здоров’я, Дарницької районної адміністрації, Південно-Західної залізниці. Серед нагороджених - головний лікар Галина СИДОРЕНКО, заступник головного лікаря Генефа НАДВІРНЯК, лікар-онколог Олена БУРЦЕВА, лікар-гастроентеролог Олександр ПАРХОМЕНКО, завідувач хірургічним відділенням стаціонару Ігор СУХІН та багато інших.

  ***

  Шлях Дарницької вузлової лікарні довжиною в 75 років почався в 1933 р. в одноповерховому будиночку. На цьому місці згодом було закладено п’ятиповерхову будівлю стаціонару на 100 ліжок. Спочатку це був медпункт. Потім з часом у зв’язку зі збільшенням населення, яке мешкало навколо ст. Дарниця, було створено фельдшерський медпункт. У 1934–35 р.р. розвиваються паровозне та вагонне депо. Зростає потреба в медичному обслуговуванні. У 1950 р. закінчено будівництво двоповерхового будинку, в якому розташовано поліклініку й стаціонар. У 1977 р. відкрито новий п’ятиповерховий корпус лікарні, в якому почали працювати шість стаціонарних відділень на 350 ліжок. Нині фахівці Дарницької вузлової лікарні обслуговують понад 2,8 тис. залізничників, у тому числі 602 машиністи і їхніх помічників, діяльність яких пов’язана з безпекою руху.

  Ольга НІКІТІНА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05