РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 48 (18 грудня 2015) 

 • Традиції милосердя

  Потужний багатопрофільний лікувальний заклад столичної магістралі відсвяткував 120-річний День народження. За час свого існування в Дорожньої клінічної лікарні №2 ст. Київ-Пасажирський отримали лікування майже 1,5 млн. осіб.


  Терапевтичне відділення стаціонару лікарні на чолі із завідуючим Олександром ДІДКОВИМ.


  Оксана САЛЬКОВА завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії,
  Леся ДРОФА головний лікар лікарні, Олена БАБАКОВА заступник головного лікаря з медичної частини.

  Не багато знайдеться таких відомчих медичних закладів, які можуть пишатися власною історією, своїми співробітникам, лікарями, які стояли біля витоків цієї лікарні, а також новою генерацією медичних працівників. Про лікарню та її співробітників відгукуються лише із пошаною, знаючи, що завжди там знайдуть допомогу. Ця звістка про умілі руки лікарів, про їх чуйність і тактовність уже переходить із вуст вуста протягом тривалого часу. Багато лікувалися в ній ще дітьми, під час роботи на залізниці, залишаються вірними їй і досі, і навіть ті, які вийшли на заслужений відпочинок.

  Сьогодні лікарня - це багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад, де надають висококваліфіковану медичну допомогу залізничникам і жителям міста та Київської області. У її складі добре оснащена апаратурою та обладнанням поліклініка на 1200 відвідувань у зміну, стаціонар на 310 ліжок, центр здоров’я жінки, пологове відділення. Наразі більше половини лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію. У стаціонарі хворих лікують з різних напрямків: загальна терапія, спеціальна хірургія. У лікарні постійно впроваджуються сучасні методики з метою поліпшення та інтенсифікації лікувально-діагностичного процесу.

  У різні роки заклад очолювали висококласні лікарі М.В. Федосов (1920 р.) Г.І. Зубко, В.І. Гущин, А.П. Сатановський, М.О. Гайдак, В.Є. Вовк, Г.Є. Романюк, Є.Я. Яцишіна, Д.І. Хорошун, О.С. Каневський а з 2011 року і по теперішній час - Леся Богданівна Дрофа. У її колектива великі плани: адже з грудня 2015 р. лікарня стала філією ПАТ «Укрзалізниця». То ж новий статус зобов’язує створювати належні умови для надання медичної допомоги залізничникам, поліпшити умови праці співробітників.

  Історія цього медичного закладу нерозривно пов’язана з будівництвом та розвитком Південно-Західної залізниці. Зі збільшенням потужності залізниці зростала кількість працівників, які потребували і продовжують потребувати підвищення рівня охорони здоров’я.

  У 1870 р. в Києві, для надання медичної допомоги залізничників почала працювати лікарня на 5 ліжок, у маленькому дерев’яному будиночку поруч з вокзалом. Лише через 25 років на території лікарні було збудовано приміщення на 32 ліжка, а в 1905 р. ліжковий фонд уже нараховував 80 місць.

  Справжні становлення і розвиток лікарні розпочалися після Другої світової війни. У співпраці з керівництвом залізниці лікарі, поступово із старих, дерев’яних будівель переїжджали в нові корпуси. Тоді почали діяти дві лікарні: інститут фізичних методів лікування з амбулаторією і стаціонар для госпіталізації дітей та інфекційних хворих. Було відкрито ізоляційний пункт, куди направлялися хворі з вокзалу. У 50-80 рр. минулого століття лікарня виходить на новий рівень. Вона стає найбільшою на Південно-Західній залізниці і має багатопрофільний стаціонар з терапевтичним, хірургічним, дитячим, неврологічним, туберкульозним, очним та ЛОР-відділеннями - всього на 300 ліжок. У 1966 р. організовано реанімаційна-анестезіологічна служба лікарні.

  У 80-90 роки розбудова лікарні не припинилася. Вводились в експлуатацію нові корпуси. У кінці грудня 1988 р. закінчилось будівництво терапевтичного корпусу на 300 ліжок. А 2007-2008 рр. було проведено ремонт корпусу спеціальної хірургії на 60 ліжок, де операційний блок є одним з кращих серед дорожніх лікарень по всій Укрзалізниці.

  За час свого існування медичний заклад сім разів змінював найменування. Лікарня була й центральною транспортною клінічною, дорожньою клінічною лікарні №2 ст. Київ-Пасажирський, сьогодні вона має статус філії ПАТ «Укрзалізниця».

  Слід зазначити, що 2015 - 2016 рр. для всіх залізничників є визначальними, адже проходить масштабна реорганізація. Не є винятком й лікарні залізничників. Наразі створено єдиний медичний центр, підпорядкований Укрзалізниці. Леся Дрофа, головний лікар лікарні, дивиться на зміни, не тільки з позиції сьогоднішнього дня, а й із точки зору перспективи. Каже, що в сьогоднішніх умовах за виживання, в тому числі і в медичному середовищі, залишаться функціонувати ті лікарні, які не просто тримаються на плаву, а обрали курс на розвиток, на новітні технології, на модернізацію та вдосконалення.

  - Закладені століття тому традиції залишилися незмінними - це насамперед милосердя, - каже головний лікар лікарні Леся Дрофа. - У нас працюють лікарі, для яких головне - пацієнт, цим наша лікарня і відрізняється. А найбільша наша цінність - колектив. І я готова дякувати усім санітаркам, медсестрам і лікарям, які за свої мізерні зарплати цілодобово полегшують страждання хворих. А ще я хочу сказати велике спасибі нашим ветеранам, які допомагають молодим спеціалістам. Особливо Євгенії Яківні Яцишіній, яка тривалий час працювала майже з усіма головними лікарями. Була їх заступником по лікувальній роботі. Сама очолювала лікарню у 1993-1995 р. Вона хранитель історії нашого закладу. І, незважаючи на всі зміни, не змінилися завдання, сформульовані на першому етапі формування цього потужного закладу. Це медичне забезпечення безпеки руху поїздів, лікувально-діагностична допомога залізничникам і членам їх сімей, експертиза при прийомі на роботу та періодичні медогляди, санітарно-профілактична робота, надання допомоги пасажирам.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ та Олександра ІВАНОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05