РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 46 (4 грудня 2015) 

 • «Гітару повернете після війни»

  У Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України в Києві експонується виставка «ART спротив окупації», робоча назва «Гармати стріляють, музи не мовчать». Вона розповідає про допомогу митців нашим військам на Донбасі. Співаки, танцюристи, музиканти, актори, передусім, виступають перед бійцями в зоні АТО і в госпіталях. Центр української пісні «Народна філармонія» ще в грудні минулого року організував творчий десант. Своїми піснями захопила солдатів Руслана Лоцман. Артисти згадують, що найстрашніше було в Маріуполі. Їх попередили, що, коли пролунає сигнал тривоги, то вони мають лише чотири секунди, щоб добігти до бліндажа. На щастя, тривожного сигналу не було.

  Бандуристи Василь Лютий, Тарас Компаніченко, лірник Ярема (Вадим Шевчук) піднімали бойовий дух солдатів історичними та сучасними актуальними піснями.

  Є й такі митці, які взяли до рук зброю і пішли захищати Україну в лавах добровольців.

  Кінорежисер Іван Ясній взяв із собою відеокамеру. Коли навколо свистіли кулі, він брав у руки камеру, і страх минав. Так само зробив і друг Яснія Леонід Кантер. Наслідком стали два документальні фільми про добровольців, про «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт - «Війна за власний рахунок» і «Добровольці Божої чоти».

  Створено і дві п’єси про війну на Донбасі. Цікаво, що виставу «АТО: монолог військового психолога» підпільно показали навіть в московському театрі.

  Виступати перед захисниками Вітчизни і жителями визволених міст також їздили Світлана Мирвода, Анатолій Хостікоєв, Наталя Сумська, Олексій Горбунов та інші.

  Ада Роговцева влаштувала в Будинку офіцерів благодійну виставу, а отримані 54 тисячі гривень передала на потреби Збройних Сил України. Ірма Вітовська робить ляльки, продає їх (найдорожча коштує дві тисячі гривень, а найдешевша - понад 600), а гроші передає на допомогу нашим військовим.

  Працівники Музею театрального, музичного і кіномистецтва сплели маскувальну сітку і відвезли оборонцям України. Також у музеї було влаштовано виготовлення дітьми сувенірів для солдатів. Такі дитячі малюнки з побажаннями завжди зворушують бійців.

  На виставці експонуються фото, де зафіксовано митців під час виступів у військових підрозділах, а на двох великих фото - зруйнований вибухами Луганський театр.

  Соліст Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України Сергій Юрченко згадує, що якось після виступу до нього підійшло двоє бійців. Вони розповіли, що в БТРі згоріла їхня гітара, гра на якій надихала перед боєм і допомагала розслабитися після бою. Воїни попрохали артиста продати їм гітару. Сергій Юрченко відповів, що інструмент він не продає і не дарує, а дає на час війни й уточнив: «Гітару повернете після війни». Вони не обмінялися адресами й номерами телефонів. Але артист вірить, що війна завершиться нашою перемогою і гітара повернеться до нього.

  Українське мистецтво разом з українською армією!

  Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05