РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 35 (26 вересня 2008) 

 • Неординарні здібності залізничників


  Віра ПАВЛІШИНА, Марія ШИРИНА, Наталка ПАВЛЮК з ансамблю “Веснянка” (м. Конотоп)

  Масові свята, якими є традиційні на Південно-Західній залізниці конкурси народної творчості, - це вінець діяльності аматорів для вдячних глядачів. Видовищним центром Другого туру фестивалю талантів магістралі, що відбувся минулого тижня, стала концертна зала столичного будинку культури «Дарниця».

  Головною ідеєю свята музики, танцю, пластики, художнього слова, конферансу і навіть театральної драматургії став відбір достойних самодіяльнихяі колективів для участі у заключному турі. Останній, за ініціативи керівництва Укрзалізниці, проходитиме у Харкові напередодні Дня залізничника.

  Щастя у самовираженні

  ...За два дні до початку заходу довелося бути присутнім під час засідання організаційного комітету дійства. У кабінеті заступника начальника Південно-Західної залізниці Івана Солов’я обговорювалися не лише маршрути приїзду творчих груп з п’яти дирекцій магістралі, які братимуть участь у. конкурсі. Тут народжувався хід, стиль, ритм, а також загальний характер майбутнього дійства.

  Відомо, одним із засобів залучення глядача до масового свята є його безпосереднє включення в дію. І якщо тема конкретного виступу, його основна думка близька, а форма зрозуміла й захоплююча, глядачі починають співпереживати, активно відгукуватися на творчий задум кожного аматора. Характерно: під час майже шестигодинного дійства аудиторія у залі змінювалася у залежності від того, хто займав сцену. Інакше кажучи, актори і глядачі час від часу дарували одне одному оплески, вигуки, сміх. Це пов’язано з викликом на сцену учасників. Незмінним було лише журі конкурсу.

  У розмові з кореспондентом один із членів журі - доцент кафедри хореографії Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова Юрій Тарасов - висловив думку про те, що він приємно вражений різноманіттям жанрів. Майже двадцять років тому в Україні діяло понад 20 тисяч аматорських колективів - хорів, ансамблів, капел бандуристів, майже 30 тисяч театральних гуртків. Час і об’єктивні обставини змусили багатьох самодіяльних акторів і виконавців забути про прекрасне. Чудово, що керівники залізничних підприємств надають можливість аматорам виявити свій мистецький хист, заповнити вільний від праці час колійників, зв’язківців, фахівців з вагонної і локомотивної справи тощо.


  ); Чарівний голос, душевна пісня, красива жінка. Тетяна КАЛИТА (м. Конотоп)

  У пошуках творчої особистості

  Наріжним каменем подібних конкурсів є так звана монтажна структура, що поєднує різні аматорські жанри у цілісну творчу співдружність.

  Про вокальні успіхи Заслуженої хорової капели управління Південно-Західної залізниці читачам нашого видання відомо чимало. Своєрідні співочі таланти у цьому колективі об’єднує любов до музики. Слухаючи киян, пересвідчуємось: пісенна стихія має потужний емоційний вплив, а вміле підпорядкування музичної гармонії диригенту дозволяє переживати всю музично-драматургічну композицію виступу капели.

  Прослухавши пісенні щиросердості від солістів Миколи Денисенка, Ніни Крутько з Ніжина, Євгенії Гаєвської, Юрія Гаврилюка, Вадима Свінцицького із Шепетівки, Світлани Грабарчук із Козятина, Тетяни Калити з Конотопа, Леоніда Гронського з Коростеня, Наталії Борчук з Житомира, народилася смілива думка. А саме: якщо судилося б створити об’єднаний хоровий колектив столичної магістралі, чудові голоси цих залізничних співаків прикрасили б будь-яке пісенне свято. Але перелік достойників варто продовжити. Тріо «Олтана» з Козятина, вокальний гурт «Ad libitum» із Конотопа, чоловічий ансамбль із Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту, ансамбль «Цвіт калини» з Ніжина, вокальний квартет із Медичного центру реабілітації залізничників (МЦРЗ) «Хмільник»... За браком газетної площі автор не в змозі назвати усіх тих, хто зробив конкурс по-справжньому святковим дійством. Відкриттям заходу став виступ Олександра Онофрійчука, який завершив звіт аматорів з Козятина. Ось де особистість - у сфері залізничної естради. Колись Едіт Піаф говорила: «Ви думаєте, важко знайти молодих людей, які вміють співати? Їх тисячі. Але дайте мені особистість!» Особистість виконавця - це жива душа всього, що відбувається на естраді. Індивідуальність - це найцінніша риса артиста, найвищий вияв його таланту і майстерності. Важко судити про талант, прослухавши лише одну пісню з репертуару О. Онофрійчука, але щось підказує: у цього соліста велике майбуття.

  Ще однією, властивою всім жанрам концертного мистецтва особливістю є лаконізм. Це стосується всеосяжних аспектів як професійного, так і аматорського артистизму. Довершені вокально-хореографічні композиції від дитячого ансамблю «Жар-птиця» з Козятина, запальні латиноамериканські танці, рок-н-рол від їхніх земляків з данс-групи «Фламенко» - це не забудеться впродовж довгого часу. Як і вальс, і запальний джайв у виконанні танцювального колективу «Браво» з Коростеня.

  Лаконізм і концентрація виражальних засобів навіть на аматорській сцені сьогодні мають повністю відповідати духу, темпам і ритмам часу. «Вічна суперечка» - таку назву має оригінальна композиція, яку створили декламатор Павло Британський разом з Оленою Деркач і Ольгою Слюсар (Жмеринка). Низкою авторських усмішок на актуальні теми порадував присутніх Олег Драчук з Ніжина.

  І ще про одне. Найкраще, на мій погляд, вміють підтримувати колег аматори з Коростенської дирекції залізничних перевезень. Шквал позитивних емоцій від оплесків отримали в той день і їхні земляки, і колеги з Конотопа, Козятина, Києва, Коростеня, Житомира, Ніжина та Шепетівки.


  Диксиленд під керівництвом Юрія СТАРЧЕНКА (м. Жмеринка)

  На одній хвилі з виконавцями

  Головне у конкурсному дійстві - створити атмосферу знайомства із самодіяльними акторами. Як на мене, завдяки продуманому сценарію від орг- комітету залізничного фестивалю, мистецька акція вдалася ще й тому, що досягнуто безперервності його програми. Безупинна зміна номерів акторів від кожної дирекції залізничних перевезень мимоволі захопила глядачів. І не тільки їх. З мого місця в залі можна було спостерігати не лише за реакцією звичайних любителів мистецтва. Була можливість стежити за емоціями членів журі. Динамічно, з добрим настроєм сприймали Юрій Вернигора (представник Державного ансамблю танцю України імені Вірського), Віктор Шуляк (повноважний від Державної чоловічої капели імені Ревуцького) творчий звіт хорового колективу з Коростенського будинку науки і техніки, духового оркестру з Конотопа, дитячого зразкового хореографічного колективу «Фламінго» (м. Жмеринка). Сучасна хореографія від танцювального колективу «Веснянка» (м. Конотоп) також сподобалася суддям. Розкрию маленьку таємницю: список переможців заключного конкурсу добірному журі не вдалося скласти навіть після двогодинних спорів, які відбулися відразу після фестивалю. Довелося зустрічатися другого дня.

  ...З бліц-інтерв’ю з головою оргкомітету залізничного фестивалю Іваном Солов’єм став остаточно зрозумілим задум організаторів.

  - За своєю природою, - наголосив Іван Миколайович, - конкурс художньої самодіяльності на Південно-Західній залізниці, який, до речі, проходив вчетверте завдяки підтримці начальника столичної магістралі Олексія Кривопішина, - це художній аналог народного свята, де поєднуються різні настрої його учасників, переплітаються мотиви реальні і фантастичні, пластика і гумор, злободенність сучасності і досвід минулого. Все це значною мірою розкриває методику роботи кожного самодіяльного актора і режисера. Чого вдалося досягти цього разу? Відчуття особистої причетності глядача до творчого процесу, в якому він перебуває на одній хвилі з виконавцями. На добрий настрій, безумовно, впливає не лише індивідуальність самого співака, декламатора, танцюриста. Сценічний образ повинен бути яскравим, вражаючим. А цього можна досягти і завдяки якісній музичній апаратурі, оригинальному дизайну костюмів аматорів. Приємно зазначити: творчі погляди звукорежисерів, художників, хормейстерів, хореографів, які працюють у будинках науки і техніки залізничних дирекцій, співпадають. Користуючись нагодою, хочу висловити щиру подяку начальникам дирекцій залізничних перевезень, головам теркомів і профкомів за всебічну підтримку аматорів. Переможців визначено, проте попереду в учасників заключного туру, який, за ініціативи керівництва Укрзалізниці, проходитиме у Харкові напередодні Дня залізничника, є час для того, щоб провести не одну репетицію, адже від них залежить кінцевий результат.

  Таланти твої, залізнице

  Як там не є, а журі визначило переможців Другого туру огляду-конкурсу народної творчості працівників Південно-Західної залізниці (за номінаціями):

  «Хорові колективи»

  Перше місце - Заслужена хорова капела управління Південно-Західної залізниці.

  Друге місце - хоровий колектив Будинку науки і техніки ст. Коростень.

  «Духові оркестри»

  Перше місце - духовий оркестр Будинку науки і техніки ст. Жмеринка.

  Друге місце - духовий оркестр Будинку науки і техніки ст. Конотоп.

  «Оркестри та ансамблі естрадної музики»

  Перше місце - диксиленд під керівництвом Юрія Старченка (ст. Жмеринка).

  «Солісти інструментального жанру»

  Перше місце - В. Свінцицький (ст. Шепетівка).

  Друге місце - Я. Цись (Клуб МЦРЗ, м. Хмільник).

  Третє місце - М. Стукан (Клуб МЦРЗ, м. Хмільник).

  «Вокальні ансамблі естрадного жанру»

  Перше місце - чоловічий вокальний ансамбль «Ad libitum» (Будинок науки і техніки ст. Конотоп).

  Друге місце - музичний квартет «Кордон» (ст. Жмеринка).

  Третє місце - музичний квартет (Клуб МЦРЗ, м. Хмільник).

  «Окремі виконавці естрадного жанру»

  Перше місце - Н. Крутько (Клуб залізничників ст. Ніжин).

  Друге місце - О. Онофрійчук (ст. Козятин).

  Третє місце - С. Костюк - солістка Заслуженої хорової капели управління Південно-Західної залізниці.

  «Окремі виконавці класичного жанру»

  Перше місце - Є. Гаєвська (Будинок науки і техніки ст. Шепетівка).

  Друге місце - О. Петренко (Будинок науки і техніки ст. Коростень).

  «Окремі виконавці фольклорного жанру»

  Перше місце - М. Денисенко (Клуб залізничників ст. Ніжин).

  Друге місце - Н. Борчук (ст. Житомир).

  Хореографічне мистецтво «Бальна хореографія» (колективи)

  Перше місце - дитячий зразковий хореографічний колектив «Фламінго» (Будинок науки і техніки ст. Жмеринка).

  Друге місце - хореографічний колектив «Фламенко» (Будинок науки і техніки ст. Козятин).

  «Сучасна хореографія»

  Друге місце - танцювальний колектив «Веснянка» (Будинок науки і техніки ст. Конотоп).

  Третє місце - танцювальний колектив «Полісся» (Будинок науки і техніки ст. Коростень).

  «Окремі виконавці сучасної хореографії»

  Перше місце - солісти хореографічного колективу «Фламенко» (Будинок науки і техніки ст. Козятин).

  Друге місце - гурт «Ча-ча-ча» (ст. Житомир).

  Третє місце - танцювальне тріо Будинку науки і техніки ст. Конотоп.

  Театральне мистецтво «Театральні колективи»

  Перше місце - актори народної театральної студії Будинку науки і техніки ст. Жмеринка (П. Британський, О. Деркач, О. Слюсар).

  Друге місце - гумор-колектив «Супер-перці» (Будинок науки і техніки ст. Козятин).

  Третє місце - актори народного театру (Будинок залізничників ст. Ніжин).

  Циркове мистецтво

  Перше місце - студія «Фантазія» (Будинок науки і техніки ст. Шепетівка).

  Друге місце - Н. Андрусінник (Будинок науки і техніки ст. Шепетівка).

  З напутніми словами до переможців звернулися заступник начальника залізниці Іван Соловей та голова Дорпрофсожу Анатолій Фурса. Лейтмотивом побажань було завоювання перших місць у заключному турі конкурсу, який організовує Укрзалізниця. Редакція приєднується до теплих побажань на адресу залізничних аматорів.

  Отже, серед переможців конкурсу аматорів є багато цікавих талантів, які мають здивувати харківську публіку напередодні Дня залізничника. Здивують, немає сумнівів.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05