РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 38 (9 жовтня 2015) 

 • «Квіти любові» від пані Марії

  Чотири роки торувала свій шлях до столиці виставка творів декоративного розпису Марії ГУСАК «Квіти любові». Хоча вже майже три десятиліття твори Марії Михайлівни виставлялись у районних, обласних, республіканських та зарубіжних залах. Сьогодні Національний музей українського народного декоративного мистецтва надав можливість наповнити осінній Київ «Квітами любові» Марії Гусак. До речі, у колекції музею не так вже й багато робіт із Херсонщини. Саме простір херсонської землі, любов до рідного краю, природи, людини виливається на полотнах пані Марії в квіткових орнаментах з казковими птахами.

  СИВАСЬКИЙ ВІНОЧОК

  Вчилася декоративному розпису майстриня у Людмили Вітковської, яка була керівником дитячої студії «Чонгар-сад». Сьогодні своїм досвідом, умінням вона ділиться, навчаючи декоративному розпису вихованців дитячої студії «Сиваський віночок» (1986 р.). З 1990 р. цей колектив, який очолює мисткиня, носить звання «Народний самодіяльний колектив». За весь час своєї роботи як педагога Марія Михайлівна відкрила світ мистецтва для понад півтори тисячі дітей. До того ж, зуміла зацікавити і батьків, які в очікуванні закінчення занять теж, так би мовити, не били байдики. Брали у руки пензля і малювали разом. Виставка «Малюймо разом», організована Марією Гусак, об’єднала художні полотна дітей та їхніх батьків.


  Родина художників.

  СКІФСЬКА ПЕКТОРАЛЬ

  Напередодні Великодня Марія Михайлівна разом зі своїм чоловіком Володимиром ГОНЧАРЕНКОМ взялися за ще одну добру справу: стали учасниками конкурсу на найкращий розпис макету писанки, який проходив у рамках Folk Ukrаine фестивалю. Сьогодні з усмішкою, та не без гордості згадує, як працювали у важких умовах: понад 20 годин на добу в холодному приміщенні гаража, через те, що за розмірами макет не міг війти в жодні двері, ставили обігрівачі та додаткові освітлювальні лампи. Дуже цікава тема. До речі, ініціатором скіфської пекторалі стала пані Марія. Мазок за мазком картина наближала авторів до перемоги. Тож призове третє місце отримав розпис писанки від херсонських майстрів - вийшла чудова, дивовижна писанка.

  ВНУТРІШНЯ ГАРМОНІЯ

  Відомий художник Василь Корчинський відмітив у творах Марії Гусак внутрішню гармонію: «Роботи щирі, відкриті, тебе наче переносить у дитинство, у добру атмосферу рідної домівки». А ще зазначив, що ніде не зустрічав так оброблених полей, як у Марії Михайлівни, самими квітами. Вони якось дивно лягають та гарно сприймаються. Дуже вдалі роботи. До вподоби її кольорові моменти, композиція. А наостанок подякував майстрині, що творить вона від душі, від серця.


  «Таврійський край», 2005 р.


  «Закоханість», 2008 р.


  «Пасхальна»


  «Піони», 2013 р.

  КАЗКОВІ ПТАХИ

  «Радісна та світла», - так, немов саму майстриню, характеризували виставку відвідувачі. Експозиція складається з 40 творів, виконаних в різні періоди, що дозволяє прослідкувати творчі пошуки автора. Головні герої її творів - квіти, птахи, які занурені у квіти, іноді - люди, які святкують, відпочивають серед квітів. Гуаш тонко підкреслює яскраві, гарячі кольори, які немов передають ніжні запахи - «Духм’яна ніч», «Пахощі ночі». Птахи у творах пані Марії є уособленням людського образу. За назвами робіт можна прослідувати педагогіку виховання курчат-малят: «Батьківська наука», «Посварилися», «Закохані». Досить часто казкові птахи на полотні мисткині перебувають у парі. Цей символ кохання відзеркалює та, мабуть, і є символом відносин у родині художників.

  «ВОНА - МОЛОДЕЦЬ, БО ВОНА - МОЯ ЖІНКА!»

  Так розпочав свій виступ на відкритті виставки чоловік Марії Гусак Володимир Гончаренко. Майстер акварелі та живопису, член Національної спілки художників України. Разом вони - як ті голуб’ята - укупі виховали четверо дітей. Ліза продовжує справу мами. Нині вже й онуки гріються під затишним крилом казкових птахів.

  Володимир Іванович щиро зізнається, що йому до душі найперші роботи дружини - чуттєвіші, інтимніші. Майстерність, досконалість у техніці, навіть розмаїття фарб та їхня якість у пізніших полотнах вже додають вишуканості, новизни.

  А ще пан Володимир зазначив: «Дуже відповідально та почесно є те, що виставка «Квіти любові» знаходиться поряд із залою, де виставляються твори Катерини Білокур. Це дуже вагома відзнака. Я дуже радий за тебе!». Прості й щирі слова, які хотіла б чути кожна жінка. Чи не так?

  ПОБАЧТЕ СВІТ МОЇМИ ОЧИМА!

  Саме цими словами запросила Марія Михайлівна присутніх оглянути виставку. Та додала, що в своїх творах передала все, про що мріяла і мріє. «Це квіткова любов. Тут є і діти, і квіти, і перше почуття кохання», - з милою посмішкою та любов’ю пояснила визнана майстриня, поглядаючи на свої твори. І побажала всім присутнім: «Щоб ви всі любили! І ця любов була від душі. Був мир і спокій в нашій країні, в наших серцях, наших душах, наших думках!».

  Валентина КОЛЯДА, Тетяна ШЕМЧУК, Фото Тетяни ШЕМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05