РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 34 (11 вересня 2015) 

 • Від чого світлішає погляд

  Здобути добру освіту, опанувати достойне ремесло - це, за словами протоієрея Сергія, який освятив початок нового навчального року у Вищому професійно-технічному училищі залізничного транспорту ім. В. Кудряшова, справа гідна тих, хто обрав свій майбутній трудовий шлях.


  …Український коровай, гаптовані національним візерунком, білі, як легка осіння хмаринка, рушники, що символізують гостинність, яскраві осінні квіти - це оздоба свята першого дзвоника. Усмішки юнаків, жарти від дівчат, поздоровлення від викладачів та випускників цього навчального закладу, веселий гамір та сумні миті з нагоди смерті колишніх учнів залізничної альма-матер - калейдоскоп подій Свята знань.

  Зворушливими стали слова звернення до учнів та їхніх батьків директора училища Олександра МЕЛЬНИКА, ревізора з безпеки руху поїздів Південно-Західної залізниці Олександра КАРПЕНКА, вчителя історії Миколи КИЯНИЦІ, заступника начальника локомотивного депо ст. Київ-Пасажирський Володимира МАТВІЄНКА, інженера з підготовки кадрів Київського електровагоноремонтного заводу Василя ЯВОРСЬКОГО.

  Про що ті слова? Про силу і міць українського суспільства, про те, що Державний прапор, який піднімав того дня під спів Славеня України відмінник навчання Руслан ЛАВРИНЕНКО, - це символ відродженої української нації. А ще не забуто про випускників училища, які поклали власні життя на олтар Свободи нашої держави. Того ранку яскраві квіти лягли до пам’ятника та меморіальних дощок героїв Радянського Союзу Володимира Сидоровича Кудряшова, Анатолія Михайловича Соколова і Миколи Михайловича Кулакова.

  Акорди пісні-трагедії «Пливе кача по Тисині» налаштовує вкотре на сумний настрій. Квіти до меморіальної дошки на честь Героя України Андрія Сергійовича Мовчана покладає старший майстер виробничого навчання Олександр ПРИХОДЬКО.

  Цієї миті подумалося, що рідня радянського письменника та драматурга, автора п’єси «За комунізм», політкомісара Чапаєвської дивізії Дмитра Фурманова (1891 - 1926), ім’я якого носить вулиця, де розташовано залізничне училище, можливо, із розумінням поставилася б до того, якби сучасна київська влада перейменувала цю вулицю. Певен, назва Героя України Андрія Мовчана цій багатолюдній вулиці пасувала б більше. Це ж наша вітчизняна гордість, вічна пам’ять і шана! Не забуто і про Сергія Рябуху та Дмитра Боровика, які загинули в зоні АТО. В училищі про них пам’ятають. Не будемо забувати про них і ми, випускники попередніх поколінь. До цього закликали всі ті, хто звертався того ранку до учнів та їхніх батьків.

  Кульмінацією Свята знань стало освячення предстоятелем Свято-Покровського храму отцем Сергієм всього чесного люду, який перебував на майдані перед училищним порогом. Ось коли посвітлішали обличчя у молоді та поважного віку педагогів. Нехай свячена вода, якою священик окропив учнів, викладачів, гостей та присутніх тут батьків майбутніх залізничників, повертає здоров’я, відновлює сили, збагачує енергією. Про це з давніх-давен знають віруючі люди. Тепер у цьому мають переконатися майбутні помічники машиністів локомотивів, слюсарі з ремонту рухомого складу, оглядачі-ремонтники вагонів, провідники тощо.

  - Історія була і є жорстокою до України. Протягом багатьох століть український народ не раз піднімався на боротьбу з поневолювачами. Море крові пролили наші пращури, ллється сьогодні кров наших співвітчизників на Донбасі, щоб відстояти незалежність і соборність, невмирущу славу нашої держави. Пам’ятаймо про це! Любі друзі! Впевнено вирушайте в путь! Світ знань чекає на вас! Вчіться так, щоб вами пишалися батьки, друзі, рідне місто і прекрасна країна, що зветься Україною! - наголосив директор училища Олександр МЕЛЬНИК, закриваючи урочистості.

  Є над чим поміркувати…

  Віктор ЗАДВОРНОВ, випускник Київського залізничного училища 1979 року; Фото Олександра ІВАНОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05